محل تبلیغات

شرکت میکرو استراتژی توانست سرمایه 650 میلیون دلاری برای خرید بیت کوین بیشتر را جمع کند.

شرکت میکرواستراتژی، 650 میلیون دلار از فروش اسکناس های قابل تبدیل را جمع کرده است تا بتواند بیت کوین بیشتری خریداری کند.

در یادداشتی در یازدهم دسامبر خطاب به سرمایه گذاران ، شرکت هوشمند تجاری و نرم افزار تلفن همراه گفت که فروش 650 میلیون دلار اوراق قرضه قابل تبدیل به سرمایه گذاران خصوصی با سود 0.75٪ در سال را به پایان رسانده است. فروش تنها چند روز پس از پیشنهاد اولیه ی شرکت میکرواستراتژی که هدفش جمع آوری 400 میلیون دلار بود ، بسته شد.

شرکت میکرو استراتژی قصد دارد از سود خالص – حدود 635 میلیون دلار بعد از هزینه – برای خرید بیت کوین (BTC) استفاده کند. اگر این شرکت با خرید برنامه ریزی شده پیش برود ، از ماه اوت حدود یک میلیارد دلار در رمز ارز سرمایه گذاری کرده است.

با قیمت های فعلی ، 635 میلیون دلار حدود 34،500 بیت کوین به ذخایر مالی میکرواستراتژی اضافه می کند. این شرکت در حال حاضر 40،824 بیت کوین با ارزش 751 میلیون دلار در اختیار دارد. میکرواستراتژی از زمان خرید اولین بیت کوین تاکنون حدود 276 میلیون دلار سود کسب کرده است.

با این حال ، برخی از تحلیلگران وال استریت تحت تأثیر روند تهاجمی بیت کوین میکرواستراتژی قرار نگرفته اند. تحلیلگر سیتی گروپ ( Citigroup ) ، آقای Tyler Radke ، اخیراً میکرواستراتژی را از “خنثی” به “فروش” تقلیل داد ، زیرا نگران این بود که با خرید بیت کوین اضافی از اوراق قرضه ، شرکت بیش از حد در معرض دید قرار گیرد.

مایکل سیلور ، مدیرعامل شرکت میکرواستراتژی ، همچنین از سوی برخی از بخش ها متهم به تبدیل این شرکت به یک شرکت سرمایه گذاری (IC) یا راه اندازی صندوق تجارت بیت کوین (ETF) شده است. آقای سیلور این ادعاها را با انتشار پستی در توییتر این هفته رد کرد و تأکید کرد که نگهداری و ذخیره ی بیت کوین باعث نمی شود که این شرکت به یک شرکت سرمایه گذاری ( IC ) تبدیل شود.

وی توضیح داد که طبق قانون شرکت سرمایه گذاری 1940 ، یک شرکت سرمایه گذاری شرکتی است که حداقل 40 درصد دارایی خود را در اوراق بهادار سرمایه گذاری کند. وی با استناد به تعاریف کمیسیون تبادل اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) درباره دارایی دیجیتال ، گفت: “بیت کوین ضمانتنامه و تضمین نیست”. آقای سیلور اظهار داشت که برای حفظ ارزش به سمت بیت کوین روی آورده است.

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *