محل تبلیغات

JPMorgan می گوید: « پذیرش بیت کوین در حال رشد به بازار طلا آسیب رسانده و باعث می شود تا قیمت طلا همچنان تقلیل یابد.

به گفته ی استراتژیستهای JPMorgan Chase، افزایش بیت کوین به بازار طلا صدمه زده است و ممکن است این کار سالیان متمادی با رشد بیت کوین و پذیرش آن توسط نهادهای دولتی ادامه پیدا کند.

استراتژیست ها به رهبری آقای Nikolaos Panigirtzoglou، به کاهش ورود وجوه تخصیص یافته به صندوق های قابل معامله در بورس طلا (ETF) از ماه اکتبر اشاره کردند و دلیل این امر را افزایش تقریبا همزمان روند سرمایه گذاری در بیت کوین (BTC) دانستند. آنها گفتند که این حرکت “نشان دهنده ی انتقال میلیاردی پول نقد” است.

آقای Panigirtzoglou در گزارش نهم دسامبر بلومبرگ گفت: “پذیرش بیت کوین توسط سرمایه گذاران نهادی تازه آغاز شده است ، و این در حالی است که طلا پیش از این و از سال های بسیار قبل توسط سرمایه گذاران نهادی پذیرفته شده است.”

اگر این قضیه بطور بلند مدت ادامه پیدا کند، ثابت می شود که قیمت طلا طی سالهای آینده از این رویارویی ساختاری رنج خواهد برد.

برای نشان دادن این موضوع ، JPMorgan عملکرد Grayscale Bitcoin Trust را بررسی کرد ، یک امنیت ذکر شده در فهرست عمومی که به طور گسترده توسط سرمایه گذاران نهادی استفاده می شود. از ماه اکتبر ، این بانک گفت که نزدیک به 2 میلیارد دلار به حساب Trust ریخته است. این رقم با خروج 7 میلیارد دلار وجوه قابل معامله در بورس ارز با پشتوانه ی طلا در مدت مشابه مقایسه می شود.

آقای JPMorgan ، پیشنهاد داد که دارندگان طلا می توانند پیشی گرفته و حمله بعدی را انجام دهند . بدان معنی که آنها می توانند یک واحد Grayscale بخرند و در عوض سه واحد SPDR Gold Trust بفروشند. این جزئیات نشان می دهد که بیت کوین تنها 0.18٪ از دارایی های دفتر خانواده را تشکیل می دهد و در مقایسه با 3.3٪ درصد برای صندوق های قابل معامله در بوری طلا ، هر تبدیل کوچک وجوه از طلا به بیت کوین، نشان دهنده ی انتقال میلیاردها پول نقد است.

افراد مهم و برجسته ی وال استریت که قبلاً از انواع و اقسام صفت برای بی اعتبار کردن بیت کوین استفاده می کردند ، امسال یا با لغو عقاید گذشته خود و یا سرمایه گذاری در رمز ارزهای مهم و تاپ ، به دنبال جلوگیری از تورم ناشی از هزینه های محرک ناشی از ویروس کرونا هستند.

سرمایه گذاران برجسته ای مانندPaul Tudor Jones و Stan Druckenmiller و غول های وال استریت یعنی شرکای Guggenheim ، همگی پول خود را به بیت کوین منتقل كرده اند یا قصد انجام این كار را دارند. مدیر عامل شرکت Blackrock ، آقای Laurence D. Fink که در گذشته بیت کوین را ابزاری برای پولشویی می خواند ، اکنون فکر می کند که این دارایی به یک بازار جهانی تبدیل خواهد شد.

آقای JPMorgan ، در تحلیل خود هشدار داد که این احتمال وجود دارد که قیمت بیت کوین بیش از حد بالا برود و روند طلا بهبود بیابد. وی در این گزارش اعلام کرد که بیت کوین روند افزایش قیمتی خود را از دست داده است و این می تواند در کوتاه مدت منجر به فشار فروش شود.

از زمان رسیدن به بالاترین رقم یعنی 19،864 دلار در 30 نوامبر ، بیت کوین حدود 8 درصد سقوط کرده است. در روز چهارشنبه ، ارزش این رمز ارز تقریباً از 2000 دلار در یک افت شدید به 17600 دلار رسید. در زمان درج این مقاله ، قیمت آن به حدود 18277 دلار رسیده بود.

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *