اخبار ارزهای دیجیتال

ERC-20 چیست ؟

ERC-20 چیست ؟

ERC-20 چیست و برای اتریوم به چه معناست؟

 

اتریوم در سال 2015 راه اندازی شد و از آن زمان به یکی از محبوب ترین رمزارزها تبدیل شده است. در سیستم اتریوم ، توکن ها طیف متنوعی از دارایی های دیجیتال را نشان می دهند ، مانند وچر ، IOU یا حتی اشیای ملموس در دنیای واقعی. اساساً ، توکن های اتریوم قراردادهای هوشمندی هستند که از بلاکچین اتریوم استفاده می کنند.

 

روشهای کلیدی

سیستم رمز ارز و بلاکچین معروف به اتریوم مبتنی بر استفاده از توکن است که می توان آن را خریداری ، فروش یا معامله کرد.

یکی از مهمترین استاندارهای پیاده سازی قرارداد هوشمند ERC-20 نام دارد که به عنوان استاندارد فنی مورد استفاده برای تمام قراردادهای هوشمند در بلاکچین اتریوم برای اجرای رمز ظاهر شده است.

بسیاری از ارزهای دیجیتال معروف از استاندارد ERC-20 استفاده می کنند ، از جمله Maker (MKR) ، Basic توجه توکن (BAT) ، Augur (REP) و OmiseGO (OMG).

ERC-20 چیست؟

ERC_20 مجموعه‌ای از قوانینی است که به شما کمک می‌کند یک قرارداد هوشمند را به همراه توکن‌هایش بر بستر اتریوم بسازید و در واقع زبان مشترکی است که تمام قراردادهای هوشمند اتریوم از آن استفاده می‌کنند. فرآیند ایجاد یک توکن را آسان میکند به همین دلیل  اتریوم یکی از محبوب‌ترین پلتفرم ICOها در سال ۲۰۱۷ بود. در صورت نبودن استاندارد ERC_20 تیم توسعه دهنده نرم افزار باید وقت و هزینه زیادی را صرف ساخت بلاک چین و توکن کند. همچنین صرافی و کیف‌پول‌ها باید پلتفرم خود را با تک‌تک زبان‌ها و استانداردهای توکن‌ها سازگار کنند. با داشتن یک استاندارد جهانی، هر توکن جدید قادر است به طور خودکار به یک صرافی یا کیف پول اضافه گردد.

ERC-20 از برخی جهات به بیت کوین ، Litecoin و هر رمزارز دیگر شباهت دارد. توکن های ERC-20 دارایی های مبتنی بر بلاکچین هستند که دارای ارزش بوده و قابل ارسال و دریافت هستند. تفاوت اصلی در این است که توکن های ERC-20 به جای اینکه از طریق بلاکچین خود اجرا شوند ، از شبکه اتریوم استفاده می شوند.

ویژگی‌های توکن های ERC-20

تعویض پذیر و قابل انتقال هستند و عرضه مشخصی دارند.

ایاس، ترون، و وی‌چین در ابتدا به عنوان توکن های ERC20 منتشر شده بودند و بعد ها به شبکه های  مربوطه خود تبدیل شده‌اند.

سایر استانداردهای اتریوم:

ERC-721، ERC-1400، ERC-223، ERC-777،

از اکتبر 2019 ، بیش از 200000 توکن سازگار با ERC-20 در شبکه اصلی اتریوم وجود دارد.  یک لیست مشترک از قوانین را تعریف می کند که تمام توکن های اتریوم باید از آنها پیروی کنند. برخی از این قوانین شامل نحوه انتقال توکن ها ، نحوه تأیید معاملات ، دسترسی کاربران به داده های مربوط به رمز و کل تأمین توکن ها است.

در نتیجه ، این رمز خاص به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا به طور دقیق عملکرد توکن های جدید را در سیستم بزرگتر اتریوم پیش بینی کنند. این کار تعیین شده برای توسعه دهندگان را ساده می کند. آنها می توانند کار خود را ادامه دهند و بدانند که هر یک از پروژه های جدید هر زمان که توکن جدیدی منتشر شد ، نیازی به هماهنگی مجدد ندارند ، به شرطی که توکن از قوانین پیروی کند. این انطباق نیز لازم است. این سازگاری بین بسیاری از توکن های مختلف صادر شده در اتریوم را تضمین می کند.

 

بسیاری از ارزهای دیجیتال معروف از استاندارد ERC-20 استفاده می کنند ، از جمله Maker (MKR) ، Basic توجه توکن (BAT) ، Augur (REP) و OmiseGO (OMG).

اگر قصد خرید هر ارز دیجیتالی را دارید که به عنوان رمز ERC-20 صادر شده باشد ، باید کیف پول سازگار با این رمزها را نیز داشته باشید. خوشبختانه ، از آنجا که توکن های ERC-20 بسیار محبوب هستند ، گزینه های مختلف زیادی برای کیف پول وجود دارد.

ERC-20 شش عملکرد مختلف را مشخص می کند

ERC-20 شش عملکرد مختلف را برای سود سایر توکن ها در سیستم اتریوم تعریف می کند. اینها معمولاً مشکلات اساسی عملکردی هستند ، از جمله روش انتقال رمزها و نحوه دسترسی کاربران به داده های مربوط به یک رمز خاص.

 

این مجموعه از توابع و سیگنال ها در کنار هم تضمین می کنند که توکن های اتریوم از انواع مختلف به طور یکنواخت در هر مکان در سیستم اتریوم انجام می شوند. به همین ترتیب ، تقریباً همه کیف پول های دیجیتالی که از ارز اتر پشتیبانی می کنند ، از توکن های سازگار با ERC-20 نیز پشتیبانی می کنند. اما از آنجا که استاندارد ERC-20 نسبتاً نوپا باقی مانده است ، احتمالاً اشکالاتی وجود دارد که باید برطرف شوند. برای ذکر مثالی از این اشکالات گذشته: توکن های Ethereum که مستقیماً به یک قرارداد هوشمند ارسال می شدند ، ضرر می کردند ، زیرا یک خطا در پروتکل به این معنی بود که قرارداد یک توکن نمی تواند به تلاشی برای انتقال مستقیم پاسخ دهد ، در نتیجه ” از دست دادن “پول مرتبط با آن انتقال.

 

مشکلات توکن های ERC20

توان عملیاتی پایین و تراکنش آهسته: هنگامی که Dapp ها با حجم بالای تقاضا مواجه میشوند، شبکه اتریوم کند می‌شود و هزینه معاملات بیشتر می‌شود.

 

 

 

Bookmark(0)
Bitcoin
Bitcoin

$54546

1339216832 تومان

ethreume
ethreume

$54464

1339216832 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *