محل تبلیغات

بیت کوین قفل شده در بستر اتریوم طی دو هفته، تا مرز 120 میلیون دلار سقوط کرد.

تعداد بیت کوین های قفل شده در بستر اتریوم پس از یک فصل پربار و سود زیاد ، اکنون روند نزولی در پیش گرفته اند. فکر می کنید علت آن چیست؟

میزان بیت کوین قفل شده در بستر اتریوم از ماه ژوئن تا اکتبر، تقریباً از صفر به 2 میلیارد دلار افزایش یافت.

اکنون ، این رقم روند کاهشی در پیش گرفته است.

افزایش قیمت بیت کوین و نیز انگیزه های رها شده ی دیفای می تواند ارتباطی با این قضیه داشته باشد.

مقدار بیت کوین قفل شده در بستر اتریوم در حال کاهش است، زیرا سرمایه گذاران ، معاملات بیت کوینی خود را از قراردادهای هوشمند پروژه ی اتریوم دیفای خارج کرده و آن را بصورت بازار آزاد به فروش می رسانند.

در 12 روز گذشته، مقدار بیت کوین قفل شده در بستر اتریوم از 153،591 در بیستم نوامبر به 147.350 کاهش یافته است. کاهش 6،421 بیت کوین که در حدود 120 میلیون دلار میباشد ، درست زمانی اتفاق افتاد که بیت کوین سیر صعودی خود را آغاز کرده بود تا از رکورد قبلی خود سبقت بگیرد.

بیت کوین با روش نمایندگی مصنوعی در بستر اتریوم قرار می گیرد. شما یک بیت کوین خریداری کرده و آن را به یک قرارداد هوشمند مالی غیرمتمرکز  وصل می کنید! حال یک توکن اتریوم دارید که  معادل یک بیت کوین است.

تعداد بیت کوین های بستر اتریوم در ماه ژوئیه ی سال جاری در حال رشد بوده و افزایش یافت. بازرگانان می توانند از طریق سرمایه گذاری در پروتکل های وام و مبادلات غیرمتمرکز به سود مناسبی دست پیدا کنند.

این برای سرمایه گذاران بیت کوین که می خواستند ارزهای نه چندان مهم خود را طولانی مدت نگه دارند بسیار جذاب بود. این پدیده به نام “رپد بیت کوین ” مشهور شد .
(رپد بیت کوین، در واقع نقدینگی بیت کوین را وارد بلاک چین اتریوم می کند.)

سپس تعداد بیت کوین قفل شده در بستر اتریوم از ماه گذشته شروع به سقوط کرد. شما میتوانید رپد بیت کوین که یکی از برجسته ترین رمز ارزهاست و حدود ۸۰ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد انتخاب کنید. تا تاریخ یکم ژوئن، حدود 4000 رپد بیت کوین که بالغ بر حدود 38 میلیون دلار می باشد در بازار وجود داشت. این رقم در نهم نوامبر به 1.9 میلیارد دلار که برابر با 124،260 بیت کوین می باشد به اوج خود رسید. اما از آن به بعد روند کاهشی یافت و به 119،893 بیت کوین رسید. درست است که تعداد بیت کوین به 4367 عدد رسیده اما ارزش آن افزایش یافته و به 2.3 میلیارد دلار رسیده است.

دو عامل باعث این روند کاهشی شده است.

اول اینکه قیمت بیت کوین شدیدا بالا رفت. یعنی در آغاز ماه اکتبر به 10،500 دلار افزایش یافت. هودلرهای بیت کوین که در قراردادهای هوشمند دیفای سرمایه گذاری کرده بودند ، در حالی که منتظر شکسته شدن قیمت بیت کوین بودند مجبور شدند بیت کوین هایشان را در بازار آزاد نقد کنند.

BTC On ETH
بیت کوین بر بستر اتریوم در طول زمان

دوم اینکه پاداش های دیفای ماه هاست که ارائه نمی شوند. آقای Artur Schaback ، مدیر CPO و بنیانگذار Paxful توضیح می دهد که در ماه سپتامبر، بیشتر بیت کوین های مایعی که پیش از این برای سود دهی به بلاکچین اتریوم منتقل شده بودند، با سود کم برگشت داده شدند.

در روز های شکوفایی، یعنی اواخر ژوئن تا اوایل اکتبر، برخی از پروتکل های دیفای پیشنهاد پرداخت سود 1000٪ سالیانه را دادند. با این حال، زمانی که پنی کاهش یافت، این روند سقوط کرد و تنها چاره ی پروتکل های دیفای برای حمایت از بازار، این بود که تعداد زیادی از توکن ها را به منظور تطمیع نیاز مشتریان خود ارائه دهد.

BTC Price
نرخ بیت کوین

آقای چارلی هامبرستون ، مدیر تولید شرکت CryptoCompare به Decrypt گفت: « با این حال اجرای روند صعودی پروژه ی دیفای پر بازده ، به دلیل این که انگیزه های نقدینگی کاهش یافته است نیز فعالیت های تجاری را بر روی پروتکل های دیفای کاهش می دهد، به همین دلیل معامله گران تقاضای کمتری برای رمز ارزهایی چون رپد بیت کوین ( WBTC ) دارند.

آقای Elias Simons ، متخصص پروتکل زیر ساختی بلاکچین در شرکت Bison Trails ، چنین اظهار داشت که : “یکی از دلایل صعود بیت کوین در بستر اتریوم ، می تواند کاهش در فعالیت بخش تولیدی پروژه ی دیفای باشد. در چند هفته ی گذشته ، دیدیم که صرافی یونی سواپ (Uniswap ) ، برنامه ی استخراج نقدینگی خود را پایان داد ، و در نتیجه فرصت های اجرایی کمتری در دیفای برای رپد بیت کوین (WBTC ) فراهم شد و در نتیجه ، Coinlist برنامه ی تأمین نقدینگی یونی سواپ خود را خاتمه داد و سرمایه را بین شرکای خود توزیع کرد که احتمالا کمی باعث تقویت روند صعودی شده است.»

آقای سیمونز اضافه کرد که با افزایش نوسان، قیمت بیت کوین بار دیگر در حال افزایش است و بازده های بالاتر از طریق بازرگانی پایه و داوری مبادلات متقابل و حتی اوراق بهادار ارائه شده از جانب صنوق مالی در اکوسیستم های رقابتی در دسترس هستند.

جالب است که ترفند بعدی دیفای را برای جذب مشتریان خود ببینید.

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *