اخبار ارزهای دیجیتال

پیمان نامه ی IBM و R3 ، برنامه ی Tech Trumps Tribe را در سرمایه گذاری بلاکچین نشان میدهد.

پیمان نامه ی IBM و R3 ، برنامه ی Tech Trumps Tribe را در سرمایه گذاری بلاکچین نشان میدهد.

اخبار این هفته مبنی بر اینکه R3 و IBM با هم همکاری می کنند خشم تعدادی را برافروخته است ، زیرا از روزهای ابتدایی بلاکچین سازمانی، هر نهاد طرف های مختلف و متفاوتی داشته است.

از ماه آینده ، نسخه ی تجاری Corda (نسخه ای که بانک های بزرگ و امثال آن هزینه ی R3 را پرداخت می کنند) از طریق سرورهای LinuxOne IBM ، با ارائه ی ترکیبی از پیش فرض ها و پردازش های ابری( پردازش ابری: ارائه ی سرویس های محاسباتی اینترنت) ، در دسترس خواهد بود. R3 این خبر را در کنفرانس توسعه دهندگان سالانه ی خود ، در CordaCon اعلام کرد.

به نظر می رسد قبیله گرایی بلاکچین – R3’s Corda با Hyperledger Fabric رقابت می کند ، بلاکچین سازمانی که به شدت مورد حمایت IBM است – به نفعِ مفهوم تجاری کنار گذاشته شده است. تجارت IBM’s LinuxOne بسیار بزرگتر از نگرانی در مورد بلاکچین نوپای آن است ، در حالی که بسیاری از بانکهای بزرگ که با فروشنده ارتباط برقرار می کنند از Corda استفاده می کنند.

چارلی کوپر ( Charley Cooper ) , ، مدیر عامل R3 ، در مصاحبه ای گفت: “این آغاز یک مکالمه ی جالب در IBM است ، جایی که LinuxOne به ما مراجعه کرد و گفت آنها می خواهند با ما کار کنند.” “اگر شما یک صنعت کاملاً پیچیده و دارای نظم شدید هستید و می خواهید بهترین فناوری را داشته باشید و اما می خواهید که نام های تجاری به مدیریت شما آسیب نزنند و بگویند که : « به ما اعتماد کنید ، ما بهترین فروشندگان را انتخاب می کنیم »، اکنون آنها بهترین در هر دو جهان به حساب می آیند.

رقیب سرسخت

فضای بلاکچین سازمانی ، که تلاش می کند فناوری توزیع دفتر معاملات بیت کوین را در تنظیمات خصوصی شرکتهای بزرگ بهسازی کند ، به سه پایگاه کاملاً جداگانه تبدیل شده است: R3 Corda ، Hyperledger و انواع اتریوم سازمانی مانند Quorum.

تعدادی معبر بین این قبیله ها انجام شده است. به عنوان مثال ، IBM، ( آی بی ام) ،DLTهای دیگری مانند Hedera Hashgraph و همچنین بلاکچین Stellar را تجربه کرده است ، اما اکثریت قریب به اتفاق تلاش های blockchain Big Blue بر روی Hyperledger متمرکز است ، که پایه و اساس IBM Blockchain Platform است.

کوپر گفت: “در حالی که نوعی قبیله گرایی در جامعه بلاکچین وجود دارد ، اما در جامعه ی فناوری گسترده تر، اینچنین نیست.” “آنها قبیله ای نیستند ، آنها می خواهند ببینند آیا می توانند برای مشتریانشان خدمات ارائه دهند. و اگر بتوانند این کار را انجام دهند ،طعم و مزه ی بلاکچین برای آنها نگران کننده نخواهد بود . ”

اگرچه R3 در Hyperledger نیز عضو است ، اما در مورد بسته شدن معاملات تجاری به عنوان یک رقیب سر سخت شناخته می شود.

دوره ی معاصر

جاناتان لووی (Jonathan Levi ) ، مدیرعامل HACERA ، یکی از مهندسین اصلی که روی Hyperledger کار می کند ، گفت که زمان تغییر کرده است. او گفت که بازار بسیار سریع در حال حرکت است و شبکه های تجاری در حال تخصصی شدن هستند.

لوی با اشاره به روزهای ابتدایی با IBM ، Intel ، Cisco ، R3 ، دارایی دیجیتال و دیگر پیمان نامه ها حول و حوش پنل و تخته وایتبرد مهندسی سال 2016، گفت: “تصمیم R3 برای ترک میز مذاکره و ساخت اکوسیستم خود در یک چارچوب ، به آنها کمک کرد تا خیلی سریعتر حرکت کنند.”

وی افزود: “این لحظه ی خوبی برای دوستان ما در R3 و اکوسیستم Corda و برای برخی از مشتریان IBM است که به سیستم های اصلی متکی هستند.” “من معتقدم که سیستم های چند حزبی بیشتری را خواهیم دید که به استانداردهای باز متکی هستند و با مشارکت چندین فروشنده ، گزینه و امنیت بیشتری را فراهم می کنند.”

برایان بهلندورف (Brian Behlendorf ) ، مدیر اجرایی Hyperledger ، گفت که واحد خدمات IBM که پشتیبانی از محصول R3 را ارائه می دهد بی شباهت به پشتیبانی آن از پایگاه های اطلاعاتی Oracle یا سیستم عامل های مایکروسافت نیست.

بهلندورف (Behlendorf ) از طریق ایمیل به CoinDesk گفت: “این یک نمونه ی دیگر از مواردی است که ما از بدو تأسیس می گفتیم ، این است که فضای بلاکچین سازمانی واقعاً بزرگ است و با بیش از یک پروتکل در حال خدمت رسانی است.”

بهلندورف ، مخصوصا با اشاره به لایه ی قابلیت همکاری Hyperledger یعنی کاکتوس (Cactus) که یک مجموعه ابزار ادغام بین شبکه های مبتنی بر Hyperledger Fabric ، Corda ، Quorum و Hyperledger Besu را ارائه می دهد، گفت که : در چهار پروژه ی مختلف Hyperledger از Corda پشتیبانی می شود.

بهلندورف گفت: “به R3 به خاطر ادامه ی موفقیت تجاری شان تبریک می گوییم ، این به همه ی ما در فضای بلاکچین سازمانی کمک خواهد کرد .”

(آی بی ام، IBM، یک شرکت آمریکایی چندملیتی فناوری است که در آرمونک، نیویورک قرار دارد. این شرکت تولیدکننده و فروشنده نرم‌افزار و سخت‌افزار، ارائه دهنده خدماتی چون زیرساخت، میزبانی وب، فناوری نانو و رایانه بزرگ است)

Bookmark(0)
Bitcoin
Bitcoin

$54546

1339216832 تومان

ethreume
ethreume

$54464

1339216832 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *