محل تبلیغات

دکتر Nouriel Roubini ، معروف به Dr’ DOOM’ اعتراف کرد که بیت کوین ممکن است یک ذخیره و اندوخته ی مالی باشد و شما قادر به مشاهده ی انقلاب بزرگی در ارزهای دیجیتال بانک مرکزی باشید.

اقتصاددان نوریل روبینی ، معروف به «دکتر Doom “اعتراف کرد که بیت کوین ممکن است که نوعی اندوخته ی مالی باشد.Roubini می گوید به دلیل راه اندازی ارزهای دیجیتال شان توسط بانک های مرکزی ، شاهد یک “انقلاب بزرگ” طی سه سال آینده خواهند بود.

دکتر Nouriel Roubini، بیت کوین را یک اندوخته ی مالی می داند.

پس از سالها تمسخر و استهزاء علنی بیت کوین ، نوریل روبینی ( Nouriel Roubini ) اعتراف کرد که بیت کوین ممکن است جزئی از اندوخته ی مالی به حساب آید.

روبینی ( Roubini ) ، در دانشکده ی بازرگانی Stern، دانشگاه نیویورک تدریس می کند و یک شرکت مشاور اقتصادی به نام Roubini Macro Associated دارد. پیش بینی های غم انگیز وی که به دلیل پیش بینی حباب مسکن در سال 2007-2008 مشهور است ، در رسانه ها به او لقب “Dr Doom ” را داد.

دکتر Doom یکی از منتقدان قدیمی بیت کوین بوده است. در جلسه ی سنا در اکتبر 2018 ، وی ارزهای دیجیتال را “مادر همه ی کلاهبرداری ها و حباب ها” خواند. وی همچنین گفت که دنیای ارزهای دیجیتال “چاه توالت ” است و اساساً هیچ ارزشی ندارد.

با این حال ، ممکن است روبینی ( Roubini ) حداقل تا حدودی دیدگاه خود درباره بیت کوین را تغییر داده باشد. روز جمعه در طی مصاحبه ای با یاهو فایننس (Yahoo Finance ) ، از او سوال شد که اکنون در مورد بیت کوین که در حالت صعودی و رواج قرار دارد، چه فکر می کند؟ روبینی پس از تصریح موضع خود مبنی بر اینکه هنوز هم فکر میکند که بیت کوین، ارز نیست ، گفت:

« این ممکن است جزئی از اندوخته ی مالی باشد، زیرا برخلاف هزاران مورد دیگر که من آن را shitcoins ( ارز دیجیتال بی ارزش ) می نامم ، نمی توان به راحتی آن را نادیده گرفت زیرا حداقل یک الگوریتم وجود دارد که تصمیم می گیرد میزان عرضه ی بیت کوین با گذشت زمان افزایش یابد.

در مورد سایر ارزهای دیجیتال ، دکتر Doom ، گفت: “بیشتر ارزهایی که به معنای واقعی کلمه هستند ، به صورت شبکه ی بی سیم اد هوک (ad hoc)، انجام می شوند و زودتر از آنچه دولت فدرال انجام می دهد ، بی ارزش می شوند.”

روبینی ( Roubini ) همچنین توضیح داد که چرا فکر می کند “ارز دیجیتال یک اسم غلط است.” وی اظهار داشت برای اینکه چیزی به عنوان ارز در نظر گرفته شود ، باید یک واحد حساب ، یک واحد عددی ، یک وسیله ی پرداخت مقیاس پذیر و یک اندوخته ی مالی پایدار باشد که تا این حد بی ثبات و فرار نباشد.

وی ادعا کرد که بیت کوین واحد حساب نیست زیرا “هیچ چیزی در بیت کوین یا ارزهای دیجیتال ، دیگر قیمت گذاری نمی شود.” علاوه بر این ، وی گفت که این یک عدد نیست زیرا توکن های زیادی وجود دارند و یک وسیله ی مقیاس پذیر برای پرداخت نیست زیرا شما فقط می توانید در هر ثانیه پنج معامله انجام دهید ، برخلاف شبکه ی Visa که می توانید 25000 تراکنش در ثانیه انجام دهید.

در مورد آینده ی ارزهای دیجیتال به عنوان یک کلاس دارایی ، وی تأکید کرد که از نظر وی ارز دیجیتال، “مقیاس پذیر نیست ، امنیت ندارد ، غیرمتمرکز نیست ، و در واقع اصلا ارز نیست”.

بعلاوه ، وی توضیح داد که بسیاری از بانکهای مرکزی روی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) کار می کنند. هنگامی که آنها راه اندازی می شوند ، هر شخصی می تواند یک حساب در یک بانک مرکزی داشته باشد که بتواند از آنجا پرداخت کند. او گفت :« وقتی این اتفاق بیفتد ، نه تنها به رمزنگاری احتیاج ندارید ، بلکه حتی به Venmo هم نیازی ندارید. حتی نیازی به حساب بانکی نیز ندارید. شما حتی نیازی به چک هم ندارید.
دکتر Doom توضیح داد:
« انقلاب بزرگی که در سه سال آینده شاهد آن خواهیم بود ، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی خواهد بود. آنها قصد دارند سیستم های پرداخت دیجیتال را جمع کنند.»

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *