اخبار ارزهای دیجیتال

بانک مرکزی ارزهای دیجیتال را به رسمیت می‌شناسد.

بانک مرکزی ارزهای دیجیتال را به رسمیت می‌شناسد.

عقب نشینی بانک مرکزی از موضع قبلی خود در مورد ارزهای دیجیتال

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات(آذری جهرمی) در مورد وضعیت ارز دیجیتال ملی در کشور توضیح داد:
بانک مرکزی که مدت ها ارز دیجیتال و تکنولوژی آن را ممنوع کرده بود حالا رمز ارزها را به رسمیت میشناسد و خواستار تعامل با رمز ارزها میباشد.

ارز دیجیتال در واقع یک نوع پول الکترونیکی است که از فناوری غیرمتمرکز استفاده می‌کنند و به کاربران امکان پرداخت امن و ذخیره پول بدون نیاز به واسطه و با کمترین هزینه را می‌دهد. .

در سال 96 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد پیاده سازی یک نوع ارز دیجیتال ملی خبر داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز اعلام کرده بود که «اگر ارزهای دیجیتال بتوانند در ایران فعالیت کنند و ما بتوانیم در معاملات از ارزهای دیجیتال استفاده کنیم، بسیار کارآمد خواهد بود. اما فعلا سیاست بانک مرکزی این است که فعلاً بیت‌کوین، اتریوم و سایر ارزها را به رسمیت نمی‌شناسد.»

انجمن بلاکچین کشور اعلام کرد اقداماتی هم برای راه‌اندازی رمزارز ملی انجام شده و نمونه نهایی پروژها آماده است و در حالت پایلوت کار می‌کنند.

 

آذری جهرمی اعلام کرد که زمانی که بحث پیگیری رمزارز را شروع کردیم، بانک مرکزی تحت مدیریت دکتر سیف بود و نظر شان بر این بود که ارزهای دیجیتال چون یک نوع ارز است پس جزو حوزه‌های فعالیت بانک مرکزی به شمار می‌رود، ما هم تمام کارهایی که در این حوزه انجام شده بود را به آنها منتقل کردیم تا با چارچوبی که مد نظر دکتر سیف پیش برویم.وبیان کرد که دوره ای که بانک ها رمز ارزها را وفناوری آن را نادیده می‌گرفت به پایان رسیده است. بانک مرکزی در حال سپری کردن مراحل تحقیق و توسعه برای رمز ارز ملی است.

پیام دکتر همتی :
بانک مرکزی از مرحله‌ای که به صورت کلی رمزارز را به عنوان یک فرآیند و تکنولوژی رد می‌کرد، به این مرحله رسیده که روی آن در حال کار کردن است تا رمزارزها را به رسمیت بشناسد و با آنها تعامل کند. ‌

Bookmark(0)
Bitcoin
Bitcoin

$54546

1339216832 تومان

ethreume
ethreume

$54464

1339216832 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *