محل تبلیغات

جک دورسی ، در توییتی از مسدودکردن حساب دونالد ترامپ حمایت کرد. او به علاقه خود به بیت کوین و عدم تمرکز بیت کوین اشاره کرد و گفت که برای آزادی بیان در اینترنت “مدل بیت کوین” بسیار مناسب است.

چند روز پس از ممنوعیت حساب دونالد ترامپ ، مدیر عامل توئیتر ، جک دورسی توضیح داد که این یک تصمیم صحیح است.

 

جک دورسی در توضیح ممنوعیت ترامپ از بیت کوین به عنوان مدل بهتری برای آزادی بیان اینترنت نام می برد.

 

مدیر عامل توییتر ، جک دورسی ، امروز در یک رشته توییت به علاقه خود به بیت کوین و عدم تمرکز بیت کوین اشاره کرد و توضیح داد که چرا این شرکت هفته گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده را از این سیستم عامل منع کرد. او ادعا کرد که این “تصمیم درست برای توییتر” بود ، اما دورسی اذعان می کند که درواقع می‌توان آن را به محدودسازی دسترسی از جانب دولت‌ها تشبیه کرد.

دورسی گفت که او نمی‌خواست تا تصمیم یک‌جانبه توییتر به سرکوب اینترنت آزاد جهانی ختم شود.

 

ترامپ در تاریخ 7 ژانویه از توئیتر ، فیس بوک ، اینستاگرام ، یوتیوب و سایر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی منع شد ، زیرا وی به دلیل تحریک هواداران برای حمله به ساختمان کنگره مقصر شناخته شد که منجر به مرگ چهار نفر شد. شبکه های اجتماعی ابراز نگرانی کردند که ترامپ از آنها برای “تحریک بیشتر خشونت” استفاده خواهد کرد.

 

در موضوع توییتر امروز ، دورسی توضیحات عمیق تری را ارائه می دهد ، اعتراف می کند که تصمیم به راحتی گرفته نشده است و این تصمیم  “عواقب واقعی و قابل توجهی” خواهد داشت.

 

دورسی توضیح داد که نمی خواهد اقدام یک جانبه توییتر به از بین بردن یک اینترنت جهانی آزاد منجر شود و پیشنهاد کرد که مدل تمرکززدایی بیت کوین روش بهتری برای دستیابی به کنترل اینترنت در آینده است.

 

بیت کوین “آنچه اینترنت می خواهد باشد را نشان می دهد ” ، دورسی اضافه می کند:

 

“دلیل اینکه من علاقه زیادی به بیت کوین دارم عمدتا به خاطر مدل غیر متمرکز است که توسط هیچ فرد یا نهادی کنترل نمی شود یا تحت تأثیر قرار نمی گیرد.”

مدیر عامل همچنین به خوانندگان یادآوری کرد که توییتر به طور فعال در تلاش برای پیشرفت به سمت آینده غیرمتمرکز است.

دورسی با انتشار اخباری درباره استیضاح ترامپ برای دومین بار توسط مجلس نمایندگان ، این توضیحات را ارسال کرد. با وجود اینکه فقط دو ساعت از این توییت می‌گذرد ، اما در حال حاضر بیش از 41000 لایک دریافت کرده است.

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *