محل تبلیغات

هیرومی یامائوکا( Hiromi Yamaoka) ، رئیس سابق بخش سیستم های پرداخت و تسویه حساب در بانک ژاپن گفت که این کشور قبل از صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی احتمالا به چندین سال ، نیاز خواهد داشت.
در مصاحبه ای با رویترز در 17 نوامبر ، یامائوکا توضیح داد که BoJ نگران است که CBDC احتمالاً باعث خروج گسترده از سپرده های بانکی خصوصی شود.

یامائوکا ، که اکنون رئیس گروهی از بانک ها است که به دنبال ایجاد زیرساخت تسویه حساب مشترک برای پرداخت دیجیتال هستند ، استدلال کرد که اگر CBDC به طور گسترده استفاده نشود ، هیچ معنایی ندارد .
وی اینگونه اظهار میدارد که :

« برای کاهش خطرات خروج سپرده های خصوصی سوخت CBDC ، BoJ می تواند محدودیت منابع CBDC را توسط یک نهاد واحد بررسی کند. با این حال ، این محدودیت ها همچنین می توانند باعث ایجاد نوسانات تبدیل از CBDC به انواع دیگر پول شوند ، که در نهایت پرداخت ها و تسویه حساب ها را راحت تر می کند گ.»

یامائوکا ، همچنین گفت که بانک ژاپن و بخش خصوصی با هم همکاری می کنند تا تسویه حساب های دیجیتال را راحت تر کنند. وی تأكید كرد كه بخش خصوصی “نقش كلیدی” در ایجاد قابلیت سازگاری سیستم عامل های مختلف را دارد.

اظهارات یامائوکا اندکی پس از انتشار گزارش BoD در مورد CBDC ، اعلام کرد که قصد دارد اولین آزمایشات ین دیجیتال را در سال 2021 اجرا کند. در اواسط ماه اکتبر ، کنجی اوکامورا(Kenji Okamura ) ، معاون وزیر دارایی در امور بین الملل ژاپن ، گفت که ژاپن نگران کشورهایی مانند این نیست. چین اولین مزیت تحرک را در توسعه ی CBDC دارد. اوکامورا گفت: “من فکر نمی کنم یک ارز دیجیتالی واحد بر جهان مسلط شود.”

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *