محل تبلیغات

وب سایت ترامپ هک شد ، عامل این کلاهبرداری از صاحبان رمز ارز خواست تا درباره ی سرنوشت “اطلاعات طبقه بندی شده” تصمیم بگیرند.

گزارش شده است که وب سایت پویش انتخاباتی رئیس جمهور دونالد ترامپ عصر سه شنبه هک شد. هکرها ادعا می کنند که “اطلاعات طبقه بندی شده ای” درباره ترامپ و منشا ویروس کرونا دارند. آنها از کاربران رمز ارز خواستند که در مورد انتشار یا مخفی نگه داشتن اطلاعات تصمیم بگیرند.

تیم مارتوف ( Tim Murtaugh ) ، مدیر ارتباطات کمپین انتخاباتی مجدد ترامپ در سال 2020 ، در یک توییت تایید کرد که :

اوایل عصر امروز ، وب سایت مبارزات انتخاباتی ترامپ هک شد و ما در حال کار با مقامات اجرای قانون برای بررسی منبع حمله هستیم.

بخشی از وب سایت donaldjtrump.com به گونه ای ساخته شد که به نظر می رسد توسط اداره ی تحقیقات دولت فدرال (FBI) توقیف شده است و پیام « این سایت توقیف و مصادره شد »، را از طریق صفحه ی « درباره ی وب سایت »، می توانید مشاهده کنید. در این پیام آمده است: “جهان به اندازه ی کافی اخبار جعلی را که روزانه رئیس جمهور دونالد ترامپ منتشر می کند ، داشته است. وقت آن است که به جهانیان اجازه دهیم تا حقیقت را دریابند. ”

هکرها ادعا می کنند چندین دستگاه را به خطر انداخته اند و به آنها امکان دسترسی کامل به “مکالمات داخلی و مخفی کاملاً طبقه بندی شده” را داده اند. آنها با اتهام قرار دادن دولت ترامپ در ارتباط با منشا ویروس کرونا ، ادعا می کنند مدارکی دارند که کاملاً انتخاب ترامپ را به عنوان رئیس جمهور بی اعتبار می کند.

سپس هکرها دو آدرس ارز دیجیتال مونرو را ( monero )، ارائه دادند: یکی برای کسانی که می خواهند داده ها به اشتراک گذاشته شود و دیگری برای کسانی که نمی خواهند. پس از یک مهلت مشخص نشده ، کل مقادیر ارز دیجیتال در این دو آدرس با هم مقایسه می شود و حجم کل، سرنوشت داده ها را تعیین می کند. Techcrunch گزارش داد که این صفحه با یک کلید عمومی PGP امضا شده است و مربوط به یک آدرس ایمیل در یک دامنه ی نا مشخص است (planet.gov).

در عرض چند دقیقه ، صفحه ی وب دوباره به محتوای اصلی خود بازگشت. مورتوف (Murtaugh ) با تأکید بر اینکه “وب سایت بازیابی شده است” تاکید کرد : “هیچ داده ای در معرض حساسیت قرار نگرفته، زیرا هیچ یک از آنها در سایت ذخیره نشده اند.”

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *