تپش روز انتخابات؟ چهار دلیل موجب افزایش دو درصدی بیت کوین در سی دقیقه شد.

تپش روز انتخابات؟ چهار دلیل موجب افزایش دو درصدی بیت کوین در سی دقیقه شد.

قیمت بیت کوین در 30 دقیقه حدود 2% افزایش یافت. انتخابات موجب نوسانات عظیم در بازار سهام آمریکا شده است.

تحلیل بازار

قیمت بیت کوین بعنوان سهام بازار ایالات متحده بعد از اولین زنگ شروع آن در سوم نوامبر در طول پیش گشایش که شاخص Dow Jones به 350 رسید، بخاطر انتخابات با نوسانات عظیمی تنها در 30 دقیقه حدود 2٪ افزایش یافت.

از چهار دلیلی که احتمالا منجر به افزایش روند صعودی بیت کوین در چنین مدت کوتاهی شده می توان به انتخابات، افزایش سهام، بودجه منفی و افزایش خروجی مبادله اشاره کرد.

انتخابات ، باعث نوسانات اخیر

انتخابات امروز آمریکا، اما نتیجه چیزی کاملا پیش بینی نشده است. نظرسنجی ها نشان می دهد که انتخاب جو بایدن منجر به نوسانات زیاد در ایالت ها خواهد شد.

انتخابات به دو دلیل برای بیت کوین مثبت است. چه ترامپ و‌چه بایدن پیروز میدان باشند، بر اساس ارقام صنعت ، بیت کوین در کوتاه مدت سیر صعودی و سود را سپری خواهد کرد.

تیلور وینکلووس (Tyler Winklevoss )، مدیر عامل شرکت صرافی بیت کوین Gemini، گفت:
“هر دو حزب سیاسی معتاد به چاپ پول ملی( دولتی) هستند، بنابراین صرف نظر از اینکه چه کسی برنده انتخابات می شود، تنها برنده ی واقعی و بلند مدت بیت کوین خواهد بود.”

تام لی (Tom Lee )، از مشاوران بین المللی، گفت که سهام ممکن است با پیروزی بایدن تا 10٪ افزایش یابد. در این مورد، دارایی های ریسک پذیر و از جمله بیت کوین در نهایت و احتمالا صعودی خواهند شد. لی گفت: « اما، اگر ترامپ برنده شود، سهام ممکن است حتی صعودی بیشتر از 15 تا 17 درصد را ببینید.»

در همین حال، Goldman Sachs ، در اوایل ماه جاری یک یادداشت صادر کرد که نشان می دهد یک موج آبی احتمالا ما را به پیشبرد پیش بینی هایمان ارتقاء می دهد. اگر چه کارشناسان به تاثیر بالقوه ی انتخابات در بازار سهام تقسیم شده و‌نظرات متفاوتی دارند اما به نظر می رسد که هر دو سناریو تا پایان سال برای بیت کوین سودمند خواهند بود.

بازیابی بازار سهام آمریکا با بازگشت بیت کوین به جایگاه نخستین اش مصادف خواهد بود.

از آنجایی که شاخص Dow Jones، در بازار پیش گشایش، 350 واحد رشد داشت ، قیمت بیت کوین طی 30 دقیقه از حدود 13،500 دلار به 13،730 دلار افزایش یافت.

اگر چه بیت کوین نشان داده است که در هفته های اخیر، طی یک روند صعودی، بیت کوین و سهام به احتمال زیاد افزایش می یابند. در حالی که بیت کوین به عنوان یک منبع مالی در نظر گرفته می شود، هم بیت کوین و هم سهام هنوز جزء دارایی های ریسک پذیر هستند.
افزایش بازار سهام می تواند به معنای دوگانگی بازارها در مورد برنده ی نهایی انتخابات باشد.

فروشندگان کوتاه مدت، از دایره ی حفاظت خارج هستند

وقتی صعود ناگهانی بیت کوین رخ داد ، نرخ تسهیل معاملاتی آتی بیت کوین در Binance Futures زیر 0٪ بود.

معاملات آتی ارزهای دیجیتال، مکانیزمی به نام “بودجه” را اجرا می کنند که اقلیت بازار را تشویق می کند. اگر تعداد فروشندگان کوتاه مدت بیشتر از خریداران یا دارندگان طولانی باشد ، فروشندگان باید هر هشت ساعت هزینه ی خریداران را پرداخت کنند.

اما هنگامی که قیمت بیت کوین افزایش یابد و انگیزه ی بیشتری برای خرید طولانی یا خرید بیت حوین ایجاد شود ، ممکن است فشار کوتاه مدتی ایجاد شود. با توجه به اینکه بیت کوین در کمتر از یک ساعت 2٪ افزایش یافت ، ارز دیجیتال غالب، شاهد یک فشار کوتاه مدت بزرگی بود.

خروجی ارز در حال افزایش است

با توجه به داده های CryptoQuant ، یک شرکت تجزیه و تحلیل بازار زنجیره ای ، خروجی ارز فقط همین امسال، بزرگترین رشد را با حدود 30،000 بیت کوین ثبت کرده است.

معامله گران وقتی می خواهند سهام خود را بفروشند ، بیت کوین را در صرافی ها واریز می کنند. از این رو ، وقتی سرمایه از مبادلات خارج می شود ، به این معنی است که تاجران ، نهنگ ها و سرمایه گذاران خرده فروشی قصد دارند سهام بیت کوین خود را برای مدت طولانی نگه دارند.

عوامل ترکیبی از فشار کوتاه ، عدم اطمینان در انتخابات ، روند صعودی بازار سهام و افزایش خروج ارز باعث افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین می شود.

Bookmark(0)
Bitcoin
Bitcoin

$54546

1339216832 تومان

ethreume
ethreume

$54464

1339216832 تومان

2 دیدگاه برای “Stochastic RSI چیست”

  1. راستگو گفت:

    ممنون . عالی بود

    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *