ارز دیجیتال بیت کوین کش( bitcoin cash) چیست؟!

ارز دیجیتال بیت کوین کش( bitcoin cash) چیست؟!

بیت کوین کش چیست؟

بیت کوین کش در آگوست 2017 و از فورک بیت کوین ایجاد شده است.بیت کوین کش با افزایش اندازه بلوک ها ، امکان پردازش معاملات بیشتر و بهبود مقیاس پذیری را فراهم کرده است.

ارز رمزنگاری شده بیت کوین کش در نوامبر 2018  فورک دیگری را پشت سر گذاشت و بهBitcoin Cash ABC و Bitcoin Cash SV Satoshi Visio تقسیم شد.

Bitcoin Cash برای جابجایی حجم بلوک بزرگتر در مقایسه با Bitcoin ایجاد شده است ، و امکان معاملات بیشتر را در یک بلاک فراهم می کند.هزینه نقل و انتقالات بیت‌کوین کش و همچنین سرعت آن بیشتر از بیت‌کوین است.

بیت کوین کش و بیت کوین علی رغم اختلافات خود ، چندین شباهت فنی با یکدیگر دارند. آنها از همان سازوكار اجماع استفاده می كنند و تنها 21 میلیون عرضه دارند.

درک بیت کوین کش

همانطور که توسط مخترع بیت کوین Satoshi Nakamoto پیشنهاد شد ، بیت کوین یک ارز رمزنگاری همتا به همتا بود که برای معاملات روزانه استفاده می شد. با گذشت سالها با افزایش قیمت آن ، بیت کوین به یک گزینه برای سرمایه گذاری تبدیل شد. بلاکچین آن از پس افزایش تعداد تراکنش ها برنمی آمد. زمان و هزینه تایید تراکنش در بلاک چین بیت کوین افزایش یافت. این بیشتر به دلیل محدودیت اندازه بلوک 1 مگابایتی برای بیت کوین بود. معاملات در صف انتظار بودند و منتظر تأیید بودند،به همین دلیل بیت کوین کش پیشنهاد می کند با افزایش اندازه بلوک ها به 8 مگابایت تا 32 مگابایت ، مشکلات را برطرف کرده و در نتیجه پردازش تراکنش های بیشتری را در هر بلاک امکان پذیر  کند. در زمان پیشنهادی بیت کوین کش ، تعداد متوسط ​​معاملات هر بلاک در بیت کوین بین 1000 تا 1500 بود.  تعداد معاملات بلاکچین Bitcoin Cash در طی یک تست در سپتامبر 2018 به 25000 در هر بلوک افزایش یافت.

طرفداران اصلی بیت کوین کش ، مانند راجر ور ، اغلب به عنوان دلیل افزایش اندازه بلوک ، دیدگاه اصلی ناکاموتو در مورد خدمات پرداخت را استناد می کنند. به گفته آنها ، تغییر در اندازه بلوک بیت کوین امکان استفاده آن را به عنوان واسطه ای برای انجام معاملات روزانه فراهم می کند.

 

شباهت های زیادی بین بیت کوین و بیت کوین کش وجود دارد. هر دو از سازوکار اجماع اثبات کار (PoW) برای استخراج سکه های جدید استفاده می کنند. آنها همچنین از خدمات Bitmain ، بزرگترین استخراج کننده ارز رمزنگاری شده در جهان استفاده می کنند. میزان عرضه بیت کوین کش 21 میلیون است که همان رقم بیت کوین است.  ماینرها با جایگزینی فعالیت استخراج خود بین بیت کوین و بیت کوین کش از این شباهت استفاده کردند.

در سال 2010 ، میانگین اندازه بلوک در بلاکچین بیت کوین کمتر از 100 کیلوبایت بود و متوسط ​​هزینه برای یک معامله فقط دو سنت بود. این باعث شد بلاکچین آن در برابر حملات ، آسیب پذیر باشد.

 

برای جلوگیری از چنین وضعیتی ، اندازه بلوک بلاکچین بیت کوین به 1 مگابایت محدود شد. هر بلوک هر 10 دقیقه ایجاد می شود ، و باعث می شود بین معاملات پی در پی فضا و زمان وجود داشته باشد. محدودیت در اندازه و زمان لازم برای ایجاد یک بلاک ، لایه دیگری از امنیت را در بلاکچین بیت کوین اضافه کرد.

Bitcoin Cash ABC:

از Bitcoin Cash استفاده می کند اما چندین تغییر در بلاک چین خود ایجاد کرده است و معاملات را در یک بلوک به ترتیب خاصی تنظیم می کند.

 

Bitcoin Cash SV:

توسط کریگ رایت هدایت می شود که ادعا می کند ناکاموتوی اصلی است.البته این ادعا در جامعه ارزهای دیجیتال با شک و تردیدهای بسیاری مواجه شد و بسیاری آن را به هیچ وجه قبول نکردند.این ارز رمزنگاری شده پروتکل اصلی بیت کوین را بازیابی می کند، آن را در شرایط ثابت حفظ نموده و به مقیاس پذیری آن کمک می کند.

خرید بیت کوین کش

برای خرید بیت کوین کش میتوانید از صرافی سکه بازار استفاده کنید.

 

.

 

 

 

 

 

 

.

 

 

Bookmark(0)
Bitcoin
Bitcoin

$54546

1339216832 تومان

ethreume
ethreume

$54464

1339216832 تومان

2 دیدگاه برای “Stochastic RSI چیست”

  1. راستگو گفت:

    ممنون . عالی بود

    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *