اخبار ارزهای دیجیتال

کلاهبرداران رمز ارز وان کوین (Onecoin) دستگیر شدند.

کلاهبرداران رمز ارز وان کوین (Onecoin) دستگیر شدند.

هشت نفر در آرژانتین در رابطه با ترفند کلاهبرداری پانزی رمز ارز وان کوین دستگیر شدند.

دادستانی عمومی شهر کوردوبا ( Córdoba ) در آرژانتین، 12 نفر را در ارتباط با ترفند پانزی رمز ارز وان کوین متهم کرده است. هشت نفر از آنها نیز دستگیر شده اند.

چندین رسانه ی خبری محلی گزارش دادند که دادستانی عمومی جنایات پیچیده ی شهر کوردوبای آرژانتین دستور بازداشت 12 فرد مرتبط با ترفند کلاهبرداری پانزی رمز ارز وان کوین ( Onecoin Ponzi ) را صادر کرد. این طرح که خاستگاه آن بلغارستان است، به عنوان یکی از بزرگترین کلاهبرداری های تاریخ رمزارز توصیف شده است و از طریق آن حدود 4 میلیارد دلار سود بدست آمده است.

واحد تحقیقات جنایات پیچیده ی پلیس محلی چندین حمله را قبل از دستگیری متهم و همچنین جمع آوری شواهد مربوط به جنایت انجام داد.

به گفته ی رسانه های محلی ، در میان هشت نفر دستگیر شده آقای ادگار مورنو ، مجری رادیو و روزنامه نگار مشهور شهر کوردوبا است که مدتی پیش مشاغل مربوط به رمز ارز وان کوین و املاک و مستغلات را در پاناما آغاز کرد. گوستاوو آدولفو آموچاستگویی ، آندرس ماتیاس لوپز ، ماریانا نوئل لوپز ، مانوئل ویسنته پرالتا گوارا ، مونیکا گابریلا بلاسکو ، دانیل کورنگلیا و ریکاردو برتا از دیگر دستگیر شدگان این پرونده هستند. همچنین Ruja Ignatova ، موسس رمز ارز وان کوین ، معروف به Cryptoqueen ، که هنوز در زندان است نیز متهم شد.

دادستانی پس از دریافت شکایتی از سوی یک قربانی که گفته بود حدود 70،000 دلار به مبلغان رمز ارز وان کوین داده است ، تحقیق در مورد طرح Onecoin Ponzi را آغاز کرد. آنها در سال 2018 با وی تماس گرفتند تا وی را متقاعد كنند كه در Onecoin سرمایه گذاری كند و اصرار داشتند كه ارزش آن در ژانویه ی سال 2019 چند برابر خواهد شد. پس از چندین جلسه و وعده های متعدد ، قربانی بیش از 70،000 دلار سرمایه گذاری كرد تا رمز ارزی را كه اصلا وجود خارجی نداشت را بدست آورد.

تعدادی از مبلغان رمز ارز وان کوین در چندین کشور از جمله ایتالیا و سنگاپور دستگیر شده اند. در اوایل ماه ژوئیه ، دو اپراتور و متصدی در مکزیک، مرده پیدا شدند. کنستانتین ایگناتووا ، برادر روجا( روجا موسس رمز ارز وان کوین بود) ، مارس سال گذشته در فرودگاه بین المللی لس آنجلس دستگیر شد. وی به اتهام پولشویی و توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری در ماه اکتبر ، مقصر شناخته شد.

علی رغم دستگیری های متعدد ، طبق گزارشات ، مبلغان رمز ارز وان کوین هنوز در حال تبلیغ طرح پانزی و کلاهبرداری از سرمایه گذاران در سراسر جهان هستند. فیلمی درباره طرح پانزی رمز ارز وان کوین ( Onecoin Ponzi ) با بازی کیت وینسلت در حال ساخت است که بر اساس یک داستان واقعی از دیگر قربانی وان کوین ساخته شده است.

Bookmark(0)
Bitcoin
Bitcoin

$54546

1339216832 تومان

ethreume
ethreume

$54464

1339216832 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *