روسیه از طرح آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی رونمایی کرد

روسیه از طرح آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی رونمایی کرد

در حالی که چین به طور فعال، یوان دیجیتال خود را آزمایش می کند ، روسیه نیز هم اکنون قصد دارد ارز دیجیتال بانک مرکزی یعنی روبل دیجیتال را بسازد و آزمایش کند. در همین حال ، بانک روسیه پیشنهاد کرده است که میزان سرمایه گذاران خرده فروشی بیت کوین برای خرید محدود شود.

بانک مرکزی روسیه روبل دیجیتال را برنامه ریزی می کند.

نشریه ی Izvestia ، هفته ی گذشته گزارش داد که بانک مرکزی روسیه برنامه های خود برای انجام آزمایشی را با استفاده از روبل دیجیتال با تعداد محدودی از شرکت کنندگان پس از مشاوره های عمومی بیان کرده است. بانک روسیه توسعه ی روبل دیجیتال و رایزنی های عمومی در مورد انتشار آن را در تاریخ 13 اکتبر اعلام کرد. نظرات عمومی درباره صدور روبل دیجیتال تا 31 دسامبر پذیرفته می شود.

پنج بانک روسی قبلاً برای شرکت در پایلوت ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) ابراز علاقه کرده اند: بانک اعتباری مسکو( Credit Bank of Moscow ), Promsvyazbank ، Bank Zenit ، Dom.RF و بانک تجارت ملی روسیه( Russian National Commercial Bank ). دولت دوما ، مجلس عوام مجمع فدرال روسیه ، انتظار دارد آزمایش روبل دیجیتال از نیمه ی اول سال 2021 آغاز شود.

از کیف پول روبل دیجیتال می توان برای پرداخت هزینه ی کالاها و خدمات در فروشگاه هایی که پایانه های پرداخت برای پذیرش آن پیکربندی شده اند ، استفاده کرد. این نشریه خاطرنشان کرد ، بانک مرکزی می گوید در صورت تصویب روبل دیجیتال ، روس ها ممکن است بتوانند حقوق و مزایای آن را دریافت کنند. پس از رایزنی های عمومی ، در صورت تصمیم گیری برای ایجاد روبل دیجیتال ، بانک روسیه بستری را برای آن ایجاد می کند که به بخشی از زیرساخت پرداخت کشور تبدیل می شود.

به نقل از بانک مرکزی:

« شهروندان و مشاغل می توانند روبل دیجیتال را با مبادله ی پول نقد یا وجوه ذخیره شده در حساب های بانکی خود خریداری کنند. امکان دریافت حقوق ، مزایا یا سایر پرداخت ها با روبل دیجیتال نیز در نظر گرفته شده است.»

وزارت دارایی روسیه به طور مستقل در این هفته از مثبت و منفی احتمالی روبل دیجیتال خبر داد. این خبر می گوید: “مزایای آن در بخش دارایی شامل کاهش هزینه های معاملاتی و حجم بار بانک ها ، افزایش پرداخت های مرزی و همچنین کاهش وابستگی به دلار و قرار گرفتن در معرض تحریم ها است.” روسیه چندین سال است که به طور مداوم سیاست کاهش وابستگی به دلار را دنبال می کند.

دولت روسیه از سال 2017 شروع به کشف قابلیت رمزگشایی کرد. حتی لایحه ای برای ایجاد مجوز قانونی قابل رمزگذاری در روسیه وجود داشت. با این وجود ، با گذشت زمان و مخالفت بانک مرکزی با این مفهوم ، بحث و گفتگوهای زیادی درگرفت.

«پیشنهاد محدودیت خرید بیت کوین»؛

در همین حال ، بانک روسیه پیشنهاد کرده است که میزان ارز دیجیتالی که سرمایه گذاران غیرمجاز می توانند هر ساله خریداری کنند ، به 600000 روبل (7،734 دلار) محدود شود.

در پیشنهاد بانک مرکزی آمده است:

« برای خرید توسط یک فرد سرمایه گذار فاقد صلاحیت و دارایی های مالی دیجیتالی جمعاً محدودیت خریدی بالغ بر 600000 روبل ظرف یک سال تعیین شده است.»

پیش بینی می شود در صورت تصویب این محدودیت ، با اجرایی شدن قانون “دارایی های مالی دیجیتالی” از اول ژانویه سال آینده ، این کار لازم الاجرا شود. نظرات عمومی درباره ی محدودیت پیشنهادی می تواند تا 27 اکتبر ارسال شود.

Bookmark(0)
Bitcoin
Bitcoin

$54546

1339216832 تومان

ethreume
ethreume

$54464

1339216832 تومان

2 دیدگاه برای “Stochastic RSI چیست”

  1. راستگو گفت:

    ممنون . عالی بود

    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *