اخبار ارزهای دیجیتال

ایالات متحده هکرها را به سرقت 17 میلیون دلاری ارز دیجیتال متهم می کند

ایالات متحده هکرها را به سرقت 17 میلیون دلاری ارز دیجیتال متهم می کند

به گزارش سکه بازار به نقل از bitcoin.com دو نفر در ایالات متحده به اتهام استفاده از “یک طرح پیچیده ی دستکاری بازار” برای کلاهبرداری و سرقت 17 میلیون دلار بیت کوین و اتریوم از کاربران سه صرافی ارز دیجیتالی در سراسر جهان متهم شده اند. صرافی های هدف قرار گرفته Binance ، Poloniex و Gemini بودند.

کاربران صرافی هایBinance ،Poloniex ، و Gemini در جهان مورد هدف گرفته اند.

هفته ی گذشته وزارت دادگستری آمریكا اعلام كرد كه دو تبعه ی روسی به جرم دست داشتن در “ادعای توطئه برای كلاهبرداری در سه صرافی ارز دیجیتال و مشتریان آنها با ارزشی معادل حداقل 16.8 میلیون دلار ارز دیجیتال” متهم شده اند.

گفته می شود دانیل پوتخین (معروف به cronuswar ) و دیمیتری کاراساویدی (معروف به Dmitriy Karasvidi ) حداقل 16،876،000 دلار فیات و ارز دیجیتال را از کاربران صرافی های Poloniex ،Binance و Gemini سرقت کرده اند.

این دو متهم دامنه های وب زیادی ایجاد کردند که از سه صرافی ارز دیجیتال قانونی تقلید می کنند. با استفاده از تاکتیک های فیشینگ و کلاهبرداری ، آنها با تقلب اعتبار ورود به سیستم بیش از 150 کاربر این صرافی ها ، از جمله آدرس های ایمیل ، رمزهای عبور و سایر اطلاعات شخصی را بدست آوردند. این به آنها امکان می دهد تا در صرافی های واقعی به حساب قربانیان دسترسی پیدا کنند.

علاوه بر سرقت ارزهای دیجیتال قربانیان ،Potekhin و Karasavidi متهم به دستکاری در قیمت سوخت ارز های دیجیتالی در آنچه که در سند کیفرخواست تحت عنوان ” آغاز یک برنامه ی دستکاری شده ی پیچیده که در ژوئیه ی 2017 با استفاده از اعتبار مشتری دزدیده شده ” ،شده اند. متهمان با استفاده از بودجه ای به ارزش بیش از 5 میلیون دلار در حساب های سه قربانی ، مقدار زیادی از رمز سوخت را خریداری کردند و باعث افزایش قیمت آن شدند. این جفت ارز به سرعت توکن های خود را به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال تبدیل کردند و باعث سقوط قیمت سوخت ارزها شدند و قربانیان را با سکه های بی ارزش روبرو کردند.

دادستان توضیح داد که :” متهمان پس از سرقت و تلاش برای پنهان کردن ماهیت و منبع ارز دیجیتال با انتقال آنها به صورت لایه ای و پیچیده از طریق چندین حساب اقدام کردند و در نهایت ، مقدار قابل توجهی از ارز دیجیتال به سرقت رفته به حساب کاراساویدی واریز شد.”

وزارت دادگستری به تفصیل عنوان کرد: ” پوتخین و کاراساویدی به جرم توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری و سوء استفاده رایانه ای ، کلاهبرداری رایانه ای ، توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری ، توطئه پولشویی و دو فقره سرقت هویت متهم شده اند.”

دیو اندرسون ( Dave Anderson ) ، دادستان ایالات متحده در بخش شمالی کالیفرنیا ، توضیح داد: “حداکثر مجازات قانونی برای همه ی اتهامات علیه این دو متهم، 59 سال زندان است.”

وكیل آمریكا همچنین به دنبال جریمه و بازپس گیری ارزهای دیجیتال و دلارهایی است كه گفته می شود در جرایم متهمان قابل ردیابی است. علاوه بر بیش از 6 میلیون دلار آمریکا ، نیروی پلیس در دسامبر 2017، بیت کوین و اتریوم هایی را توقیف و ضبط کرد که در آن زمان بیش از 12.62 میلیون دلار ارزش داشتند. چندین ارز دیجیتال دیگر در آگوست سال گذشته توقیف شد ، از جمله BTC که در آن زمان در کل ارزشی تقریبا در حدود 2.60 میلیون دلار داشت. تمام دارایی های توقیف شده اکنون در اختیار سرویس مخفی ایالات متحده است.

Bookmark(0)
Bitcoin
Bitcoin

$54546

1339216832 تومان

ethreume
ethreume

$54464

1339216832 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *