اخبار ارزهای دیجیتال

اقتصادهای نوظهور در پیش روی کشورهای توسعه یافته

اقتصادهای نوظهور در پیش روی کشورهای توسعه یافته

سرمایه گذار کلان دن تاپیرو (Dan Tapiero )، در مورد تصویب ارز دیجیتال اظهار کرد: « اقتصادهای نوظهور در پیش روی کشورهای توسعه یافته»

سرمایه گذار بیت کوین و طلا آقای Dan Tapiero ، می گوید : « هنوز صحبت در مورد پذیرش ارز دیجیتال در سطح گسترده زود است، زیرا نسبت کاربران به نسبت بقیه ی افراد کم است. تاپیرو این اظهارات را طی بررسی و مطاله ارائه داده و می گوید كه نیجریه در راس لیست كشورهایی قرار دارد كه بیشترین تعداد کاربران كه صاحب ارز دیجیتال هستند یا از آنها استفاده می كنند را دارد.»

بر اساس این مطالعه ، 32٪ از نیجریه ای های مورد بررسی اظهار داشتند که آنها در سال 2020 از ارزهای دیجیتالی استفاده کرده اند یا مالک آنها بوده اند ، در حالی که ژاپن در آخر این لیست قرار دارد و گفته اند که در سال 2020 تنها 4٪ دارای ارز دیجیتال بوده اند. این نظرسنجی که توسط Statista انجام شده است ، نشان می دهد که کشورهای دارای اقتصادهای نوظهور مانند ویتنام (21٪) و آفریقای جنوبی (17٪) از جمله پاسخ دهندگان به استفاده از ارز بوده و می گویند که در سال 2020 از ارز دیجیتال استفاده کرده اند یا مالک آنها بوده اند. از میان کشورهای توسعه یافته میتوان به اسپانیا اشاره کرد که حدود 10٪ از کاربران اعلام کرده اند که دارای ارزهای دیجیتال هستند و یا از آنها استفاده می کنند. این کشور تنها کشور توسعه یافته است که درصد ارزی آن دو رقمی است.

در ایالات متحده ، که به نظر می رسد مورد توجه توییت Tapiero باشد ، درصد پاسخ دهندگانی که مالکیت یا استفاده از ارز دیجیتال را تأیید می کنند، این رقم تنها 7٪ است. تاپیرو که یکی از بنیانگذاران 10T Holdings است، در توئیتی اینچنین استنباط می کند که جهان در حال حاضر ارز دیجیتال را مشاهده می کند و ارز دیجیتال تولد یک طبقه و رده ی جدید از دارایی جهانی است. برخی از کاربران توییتر سریعاً از روش تحقیق سوال کردند و تاپیرو اعتراف کرد که کشورهایی نیز در حال استفاده از این ارز نوظهورند که در لیست قرار ندارند.”

الكساندر بورگی ، یك توئیتر دیگر ، اصرار دارد كه: «داده ها واقعاً واضح هستند و تصویب آن در حال انجام است اما فقط در كشورهای ناكارآمد ، به عنوان پشتیبان برای كاهش ارزش پول عمل می کند. در حالی که پذیرش و قبول ارز دیجیتال در حال حاضر در برخی از کشورها در حال انجام است ، این کاربر می گوید ، تا زمانی که قدرت از کشورهای غربی و چین گرفته نشود ، این ارز واقعی به نظر نخواهد آمد.»

در همین حال ، در یک توییت قبلی ، تاپیرو ادعا کرد که “این آغاز پایان بانک ها است” و آنها را به “سازگاری یا نابودی” ترغیب می کند.

وی می افزاید:

«زمان چرخش به سمت اکوسیستم دارایی دیجیتال است. بیت کوین وثیقه ی بکری در مرکز این اکوسیستم است. دنیای جدید اکنون در کنار سیستم موروثی ما در حال رشد است.»

اظهارات تاپيرو در حالي است كه شركت هاي پرداخت و نرم افزار فين تك همچنان به خورد سهم بازار از بانك ها مي پردازند. براساس داده های به اشتراک گذاشته شده توسط تاپیرو در توییتر ، شرکت های فین تک و پرداخت در سال 2010 کمتر از 10٪ را تشکیل می دهند. این رقم تقریباً به 30٪ از سهام بازار رسیده است.

انتظار می رود که این روند ادامه یابد و بانکهایی که نتوانند از فن آوری های نوظهور استفاده کنند ، نفوذ خود را از دست بدهند.

Bookmark(0)
Bitcoin
Bitcoin

$54546

1339216832 تومان

ethreume
ethreume

$54464

1339216832 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *