اخبار ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال لینک( بخش اول)

ارز دیجیتال لینک( بخش اول)

ChainLink چیست؟

ارز دیجیتال چین لینک توکنی است که بر اساس پروتکل ERC20 روی بلاکچین اتریوم کار می کند. این ارز رمزنگاری شده از “اوراکل” استفاده می کند ، داده های دنیای واقعی را پیدا و تأیید می کند و آن را به زنجیره می آورد تا در قراردادهای هوشمند ادغام شود و باعث ارتباط بلاک چین ها با یک دیگر می‌شود.

 

 

توسعه ChainLink

ChainLink توسط شرکتی به نام SmartContract توسعه یافت که در سپتامبر 2014 تأسیس شد.

تیم اصلی این رمزنگاری شامل دو نفر است ، مدیر عامل شرکت سرگئی ناذاروف و استیو الیس. سرگئی یک کارآفرین است که در سال 2011 ، مدتها قبل از محبوبیت آن ، به دنیای رمزنگاری علاقه مند شد. قبل از شروع SmartContract ، وی Secure Asset Exchange (یک شبکه مبادله ای) و CryptoMail (یک سرویس ایمیل غیرمتمرکز) را تأسیس کرد.

استیو الیس ، یکی از بنیانگذاران SmartContract بود و با سرگی در Secure Asset Exchange کار کرده است. وی همچنین به عنوان مهندس نرم افزار در آزمایشگاه های Pivotal کار کرد.

تیم مشاوره ChainLink بسیارقوی است و شامل آری ژولز ، استاد علوم کامپیوتر در Cornell Tech و مدیر مشترک در IC3 ، اندرو میلر ، که همچنین مشاور ZCash و Tezos و برایان لیو ، مدیر عامل شرکت Smith + Crown و دیگران است.

 

مزایای ChainLink چیست؟

ChainLink کار ایجاد پل ارتباطی بین قراردادهای هوشمند درون زنجیره ای و داده های خارج از زنجیره را انجام می دهد ،

کاربران قراردادهای هوشمند  می توانند با استفاده از شبکه چین لینک داده ها را از رابط های کاربری برنامه هایی که خارج از فضای بلاک چین قراردارند وسایر منابع جمع آوری کنند و آنها را با بلاکچین ترکیب کنند.

دو مولفه اصلی آن عبارتند از زیرساخت های درون زنجیره ای و زیرساخت های خارج از زنجیره.

زیرساخت درون زنجیره ای شامل قراردادهای زنجیره ای مستقر در بلاک چین Ethereum است. اینها قراردادهای Oracle است که درخواست داده های کاربرانی را که مایل به دسترسی به داده های خارج از زنجیره هستند را پردازش می کند.

کاربرانی که اطلاعات خارج از اکوسیستم بلاکچین را می خواهند ، یک قرارداد درخواستی به شبکه ChainLink ارسال می کنند.

این قراردادها شامل موارد زیر است:

یک قرارداد که مسیر تأمین کننده اوراکل را بررسی می کند تا صحت آن را تأیید کند.

یک قرارداد تطبیق سفارش که توافق نامه قرارداد کاربر را در شبکه ثبت می کند و پیشنهادات ارائه دهنده خدمات اوراکل را می گیرد.

در حال حاضر ، ChainLink فقط با Smart Contracts در بلاکچین Ethereum ارتباط برقرار می کند ، اما هدف آن کار با چندین شبکه در آینده است.

 

برای محافظت بیشتر ، ChainLink از یک فناوری به نام Intel Software Guard Extensions) SGS) استفاده می کنند که در آن برخی از قسمت های محافظت شده حافظه را نمی توان تغییر داد.

 

Bookmark(0)
Bitcoin
Bitcoin

$54546

1339216832 تومان

ethreume
ethreume

$54464

1339216832 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *