استلار (XLM )

استلار (XLM )

استلار Stellar (XLM) چیست؟

 

 

استلار یک شبکه پرداخت غیر متمرکز است که امکان انتقال ارزش دارایی  را با استفاده از دفتر کل توزیع شده در بلاک چین فراهم می کند. پروژه Stellar قصد دارد بستری سریعتر ، ارزانتر و مطمئن برای انتقال پول فراهم کند که به پر کردن شکاف بین رمزارزها و شبکه های پرداخت سنتی کمک می کند. Stellar توسط یک سازمان غیرانتفاعی به نام Stellar Development Foundation اداره می شود.

با نام “XLM” در بازار جهانی نشان داده شده است. Lumen به طرق مختلف در سراسر شبکه Stellar استفاده می شود. کاربران موظفند حداقل ۰٫۵ لومن موجودی را در حسابهای خود نگه دارند تا به شبکه در شناسایی حسابهای غیرفعال کمک کنند. همچنین برای پرداخت حداقل هزینه معامله ۰٫۰۰۰۰۱ xlm مورد نیاز است.

توسعه استلار

Stellar projected توسط Jed McCaleb (بنیانگذار و مدیر ارشد فنی اولیه Ripple) و جویس کیم  در سال ۲۰۱۴ با ایجاد وب سایت “Secret Bitcoin Project” ،  آغاز شد.

در ژوئیه ۲۰۱۴ ، بنیاد توسعه استلار با همکاری پاتریک کالیسون (مدیرعامل Stripe) تأسیس شد ، که همچنین ۳ میلیون دلار به عنوان سرمایه گذاری اولیه برای پروژه تأمین کرد. این همچنین راه اندازی رسمی پلت فرم Stellar را مشخص کرد.

در آوریل ۲۰۱۵ ، بنیاد توسعه Stellar با معرفی یک پروتکل اجماع جدید ، شبکه Stellar را ارتقا داد. این ارتقا در ماه نوامبر همان سال به صورت زنده اجرا شد. با این ارتقاء ، نام توکن (Stellar) به “Lumen” تغییر کرد.

 

 

 

مزایای Stellar چیست؟

 

غیر متمرکز:

مشابه همه رمزارزها، شبکه Stellar همچنین از بلاک چین برای مزایای غیر متمرکز که همراه بلاک چین است استفاده می کند. این شبکه روی چندین کامپیوتر یا سرور موسوم به گره کار می کند که از طریق اینترنت به هم متصل می شوند. این گره ها می توانند هرکسی باشند ، از افراد گرفته تا نهادهای سازمانی. از آنجا که کل شبکه غیر متمرکز است ، توسط یک حزب واحد کنترل نمی شود و هر کسی می تواند با اجرای نرم افزاری به نام Stellar Core به شبکه بپیوندد تا به یک گره تبدیل شود.

دفتر توزیع شده:

دفتر کل غیرمتمرکز مزیت اصلی فناوری بلاک چین است. شبکه Stellar همچنین دارای یک دفتر کل توزیع شده است که برای ثبت تمام جزئیات مربوط به هر تراکنش و حسابی که در شبکه اتفاق می افتد ، عمل می کند. هر گره یا سرور در شبکه میزبان نسخه اختصاصی دفتر کل خود است که با سایر گره های شبکه هماهنگ است. Node به اعتبار تراکنش و نگهداری سوابق در دفتر کمک می کند.

پروتکل اجماع استلار (SCP):

اجماع فرایندی است که در آن ، همه طرفها ملزم به دستیابی به توافق بر سر یک داده یا اطلاعات هستند. شبکه استلار برای تسهیل همگام سازی و اعتبار سنجی داده های معامله در تمام گره های شبکه به یک مکانیسم اجماع نیاز دارد. در شبکه Stellar با استفاده از پروتکل اجماع Stellar (SCP) در ۲-۵ ثانیه به اجماع می رسیم. SCP از الگوریتم  (FBA) استفاده می کند که توسط دیوید مازیرس ، استاد دانشگاه استنفورد ایجاد شده است.

 

مبادله توزیع شده:

شبکه Stellar به کاربران امکان می دهد پیشنهادات مبادله ارز را در دفتر کل قرار دهند. این پیشنهادات به عنوان تعهدی برای مبادله ارزها با نرخ تعیین شده توسط کاربران عمل می کند. این پیشنهادات مبادله در کتابهای سفارش با یک دفترچه سفارش جداگانه برای هر ارز تنظیم شده است. کاربران می توانند این کتابهای سفارش را مشاهده کنند تا روند صرافی ها و به دنبال آن ارزها را مشاهده کنند. شبکه های استلار امکان تبادل ارزهای فیات و رمزارزها را فراهم می کند که شامل معاملات متقابل بین هر دو نوع ارز می شود.

معاملات چند ارزی:

مزیت اصلی شبکه Stellar توانایی آن در تسهیل معاملات بین ارزی است ، به این معنی که پرداخت کننده می تواند پرداخت ها را با ارز مورد نظر خود ارسال کند در حالی که گیرنده می تواند همان پرداخت را با ارز مورد نظر خود دریافت کند. کاربران می توانند ارزهای فیات یا رمزارزها را انتخاب کنند.

 

چگونه می توان XLM را خریداری و ذخیره کرد؟

 

خرید استلار

 

در چندین صرافی پیشرو در زمینه ارزهای دیجیتال مانند Huobi ، OKEx ، Upbit ، Binance ، Kucoin ، HitBTC ، Bitfinex ، HitBTC ، Gate.io ، Bittrex و غیره در دسترس است.

Lumen (XLM) ذخیره سازی

چندین کیف پول در stellar.org برای ذخیره  ذکر شده است. این کیف پول ها در چندین سیستم عامل در دسترس هستند. برخی از این کیف پول ها توسط جامعه هدایت می شوند و برخی دیگر توسط گروه های خصوصی ارائه می شوند. در زیر لیستی از گزینه های کیف پول وجود دارد:

 

BlockEQ

StellarTerm

Stellarport

Stargazer

 

 

 

تفاوت استلار با سایر رمزارزها چیست؟

 

Stellar اغلب با Ripple مقایسه می شود و دلیل خوبی دارد زیرا اولا Stellar از پروژه Ripple جدا شده است و ثانیا هر دو عملکرد یکسانی از یک شبکه پرداخت مرزی را دارند. با این حال ، Stellar و Ripple عناصر مختلفی را در شبکه پرداخت هدف قرار می دهند. ریپل به طور خاص بانک ها و پردازنده های پرداخت را به هم متصل می کند در حالی که Stellar سعی می کند  ، مشارکت مالی را افزایش دهد.

تفاوت دیگر بین Stellar و Ripple مدل تجاری هر دو سیستم عامل است. بنیاد توسعه استلار یک سازمان غیر انتفاعی است. این در مورد ریپل ، که یک سازمان انتفاعی است ، صدق نمی کند و همچنین ریپل متمرکزتر در نظر گرفته می شود ، زیرا نیاز به ادغام با چندین موسسه مالی متمرکز دارد.

پروتکل اجماع استلار (SCP) یک مکانیسم اجماعی منحصر به فرد است که Lumens Stellar را از سایر رمزارزها متمایز می کند ، به عنوان مثال. بیت کوین و اتریوم از اثبات کار (PoW) استفاده می کنند ، ریپل از RPCA اجماع خود استفاده می کند ، که اجماع مبتنی بر اثبات صحت است.

 

 آیا باید روی Stellar  سرمایه گذاری کنید؟

اگرچه Stellar در ابتدا رشد کندی نشان داد ، اما به دلیل رشد اخیر توجه زیادی را به خود جلب کرده است. این شرکت قبلاً خود را به عنوان یک سرمایه گذاری سودآور ثابت کرده است و موقعیت آن در بازار جهانی رمزارزها اثبات محبوبیت آن در بین مردم است.

با گذشت زمان ، استلار چندین مشارکت کلیدی در سراسر جهان به دست آورده است. به عنوان یک بستر پرداخت ، شهرت زیادی پیدا کرده است. برخی از مشارکت های برجسته آن عبارتند از:

– غول نرم افزاری IBM

– بانک ICICI ، بزرگترین بانک خصوصی هند بر اساس دارایی های تلفیقی

– Deloitte ، یک شرکت جهانی پیشرو در زمینه امور مالی و فناوری

-KlickEx ، یک پلت فرم  که پرداخت های فرامرزی منطقه ای را تسهیل می کند.

رمزارزها هم ریسک بالایی دارند و هم سرمایه گذاری بالایی دارند. در حال حاضر ، به نظر می رسد Stellar دارای پتانسیل رشد در آینده است ، که به دلیل افزایش استقبال از آن در دنیای واقعی است و باعث افزایش قیمت می شود. شبکه Stellar به طور مداوم در تلاش است تا دامنه دسترسی خود را به این صنعت گسترش دهد.

با این حال ، رمزارزاا نیز دارای نوسانات زیادی هستند ، بنابراین پیش بینی های خاصی در مورد هر ارز  ، از جمله Stellar ، دشوار است. کاربران باید تحقیقات خود را انجام دهند.

 

 

سوالات متداول

استلار برای چه مواردی استفاده می شود؟

 

استلار فورک ریپل است، هر دو فناوری پرداختی هستند که هدف آنها اتصال موسسات مالی است. XLM طوری طراحی شده است که به عنوان رمز IOU استفاده شود.

 

چگونه Stellar Lumens بخرم؟

 

شما می توانید Stellar را با بهترین نرخ از صرافی سکه بازار خریداری کنید.

 

آیا Stellar  غیر متمرکز است؟

 

استلار یک پروتکل پرداخت غیر متمرکز است

 

آیا Stellar یک بلاک چین است؟

 

استلار یک بلاک چین است که هدف آن ارائه کمک های مالی به افراد و سازمان ها است.

 

 

Bookmark(0)
آدا کاردانو

$2.9109

80,060 تومان

آیاس

$6.266

172,200 تومان

اتریوم
اتریوم

$3,945

108,400,000 تومان

اتریوم کلاسیک

$73.16

2,012,000 تومان

استلار

$0.3946

10,840 تومان

اوی

$417.6

11,470,000 تومان

بایننس کوین

$504.0

13,860,000 تومان

بیت تورنت

$0.004956

136.3 تومان

بیت کوین
بیت کوین

$51,800

1,423,000,000 تومان

بیت کوین کش

$779.9

21,500,000 تومان

پالی گان

$1.6988

46,880 تومان

پولکادات

$34.39

946,700 تومان

تتا

$8.238

226,600 تومان

ترون

$0.10483

2,881 تومان

چین لینک

$34.52

948,600 تومان

دوج کوین

$0.31159

8,567 تومان

ریپل

$1.3216

36,320 تومان

سولانا

$146.18

4,018,000 تومان

شیبایونی

$0.000007473

0.2050 تومان

فایل کوین

$116.85

3,284,000 تومان

کوزاما

$404.8

11,130,000 تومان

لایت کوین

$228.71

6,288,000 تومان

مونرو

$

تومان

وینک

$0.0007029

19.38 تومان

محبوب ترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *