اخبار ارزهای دیجیتال

ساتوشی ناکاموتو کیست؟!

ساتوشی ناکاموتو کیست؟!

ساتوشی ناکاموتو کیست؟!

نام مستعار توسعه دهنده بیت کوین است.

سوال “Satoshi Nakamoto کیست؟” منجر به گمانه زنی در مورد هویت واقعی او شده است و همچنین افرادی زیادی به دروغ ادعا می کنند ساتوشی ناکاموتو هستند.

 

خالق بیت کوین بیش از یک دهه است که در رمز و راز است. با این حال ، مشخص است که ساتوشی ناکاموتو هنوز صاحب بیت کوین است زیرا کلیدهای عمومی او از بلوک پیدایش ، که ساتوشی استخراج کرده است ، ردیابی شده است.

معرفی

ساتوشی ناکاموتو نویسنده ای مستعار است که وایت پیپر بیت کوین را در سال 2008 منتشر کرد. عنوان مقاله Bitcoin: یک سیستم نقدی الکترونیکی نظیر به نظیر (موجود در bitcoin.org) است. ساتوشی بلاکچین را اختراع نکرد ، اما اولین کسی بود که ارز غیرمتمرکز مبتنی بر فناوری بلاکچین را ایجاد کرد.

بیت کوین به طور رسمی در سال 2009 راه اندازی شد. اما مدتها قبل از آن ، این نام مرموز قبلاً در ارتباطات ایمیل و پست های انجمن استفاده می شد.

در سال 2011 ، همه ارتباطات آنها با بقیه جهان قطع شد و ساتوشی ناپدید شد. از آن زمان ، رمز و راز ایجاد بیت کوین یکی از بحث های داغ بود.

 

اما ساتوشی ناکاموتو کیست؟

این شخص یکی از مهمترین فناوریهای قرن بیست و یکم را به ما داده است؟ بیایید اکنون آن را بررسی کنیم.ساتوشی ناکاموتو کیست؟

قبل از پاسخ دادن به این  سوال ، ابتدا باید از خود بپرسیم “آیا ساتوشی نام یک فرد است یا گروه ؟” متأسفانه ، شواهد بسیار کمی برای اثبات آنها وجود دارد. در حالی که احساس غالب این است که Satoshi یک  فرد است ، اما برخی معتقدند Satoshi یک گروه است ، مانند تیمی از دانشمندان کامپیوتر ، کارشناسان کریپتو و…

قبل از اینکه ساتوشی در آوریل 2011 ارتباطات خود را قطع کند ، او ادعا می کرد که مرد ، ژاپنی و متولد 5 آوریل 1975 هست. با این حال ، مردم مشاهده کرده اند که ساتوشی به انگلیسی آنقدر مسلط است که به احتمال زیاد  آنجا متولد شده است، همچنین ، ارتباطات آنها بیشتر در ساعات کار اروپا انجام می شد.

در حالی که ساتوشی ناکاموتو دیگر با کسی ارتباط ندارد ، گمانه زنی ها در مورد هویت واقعی او شدت گرفته است. افراد و گروه های زیادی به عنوان Satoshi Nakamoto واقعی برچسب گذاری شده اند ، اما تعداد محدودی از نامزدها مشهور شده اند.

 

 

هال فینی(Hal Finney)

از بین همه نامزدهایی که می توانند ساتوشی ناکاموتو باشند ، Hal Finney یکی از محتمل ترین افراد است. هال یکی از کاربران اولیه بیت کوین و دریافت کننده اولین معامله با بیت کوین بود. او همچنین به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار کار می کرد و یکی از اصلی ترین cypherpunk ها در دهه 1990 بود.

متأسفانه هال فینی در سال 2014 پس از ابتلا به بیماری عصبی درگذشت که مدتی قبل از مرگ او را فلج کرد. او همیشه انکار می کرد که او ساتوشی ناکاموتو است.

 

نیک سابو

نیک Szabo ، یک دانشمند مشهور کامپیوتر که سالها قبل از بیت کوین یک ارز دیجیتال “بیت طلا” ایجاد کرد ، نامزد بسیار محتمل دیگری است. ارتباطات او در جامعه cypherpunk به شدت با ساتوشی و شیوه های نوشتن و زمان ارتباطات او تداخل داشت.

 

نیک سزابو ساتوشی ناکاموتو را انکار کرده است ، اما بسیاری از افراد در این حوزه هنوز قانع نشده اند. قرینه های زیادی بین نیک و ساتوشی وجود دارد که ممکن است تصادفی باشد یا نباشد.

 

دوریان ناکاموتو

دوریان ناکاموتو یک مرد ژاپنی آمریکایی است که نام تولد او در واقع ساتوشی ناکاموتو است. او به عنوان مهندس کامپیوتر در شرکت های فناوری و خدمات مالی کار کرده و حتی بیش از یک دهه در همان منطقه هال فینی در کالیفرنیا زندگی کرده است.

 

دوریان به مصاحبه ای پاسخ داد که گویا در توسعه بیت کوین نقش داشته است ، اما بعداً ادعای خود را پس گرفت و اظهار داشت که این سوال را اشتباه درک کرده است. از آن زمان ، او هرگز بر روی این پروژه کار نکرده است

 

 

از اوایل سال 2009 ، ساتوشی ناکاموتو حتی یک ساتوشی خرج نکرده است. برآورد میزان مالکیت BTC Satoshi متفاوت است ، اما اکثر افراد موافقند که این رقم حدود 1 میلیون بیت کوین است  این باعث می شود Satoshi به یکی از ثروتمندترین میلیاردرهای کره زمین تبدیل شود.

 

 

سخنان پایانی

ادعاهای زیادی وجود دارد که Satoshi Nakamoto کیست. آنها می توانند یک نفر یا گروهی از افراد باشند. آنها می توانند مرده یا زنده باشند. اما بدون شواهد مستدل و محکم ، هرگز نمی دانیم که Satoshi Nakamoto کیست. با این حال ، می توانیم در مورد یک چیز مطمئن باشیم. Satoshi Nakamoto  بیت کوین زیادی دارد.

 

 

 

 

 

 

Bookmark(0)
Bitcoin
Bitcoin

$54546

1339216832 تومان

ethreume
ethreume

$54464

1339216832 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *