اخبار ارزهای دیجیتال

نسبت ریسک به پاداش

نسبت ریسک به پاداش

نسبت ریسک به پاداش چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟!

نسبت ریسک به پاداش به شما می گوید که برای چه مقدار پاداش بالقوه ریسک می کنید.

تریدرها و سرمایه گذاران خوب موقعیتهای خود را با دقت زیاد انتخاب می کنند. آنها به دنبال بالاترین صعود بالقوه با کمترین ضرر بالقوه هستند.

چه یک معامله گر روزانه باشید چه یک معامله گر سوینگ ، چند مفهوم اساسی در مورد ریسک وجود دارد که باید آنها را درک کنید. اینها اساس درک شما از بازار را تشکیل می دهند و پایه ای برای هدایت فعالیتهای تجاری و تصمیمات سرمایه گذاری به شما می دهند. در غیر این صورت ، شما قادر به محافظت و رشد سرمایه خود نخواهید بود.

نسبت ریسک به پاداش چیست؟

نسبت ریسک به پاداش، محاسبه می کند که یک معامله گر برای چه میزان پاداش بالقوه ریسک می کند. به عبارت دیگر ، این نشان می دهد که پاداش احتمالی هر دلار که شما در یک سرمایه گذاری به خطر می اندازید چیست.

محاسبه به خودی خود بسیار ساده است. شما حداکثر ریسک خود را بر سود خالص هدف خود تقسیم می کنید.  اگر می خواهید ریسک خود را به درستی مدیریت کنید این امر بسیار مهم است.معامله گران حرفه ای قبل از ورود به معاملات تجاری حد سود و ضرر خود را تعیین می کنند

اکنون اهداف ورود و خروج خود را بدست آورده اید ، به این معنی که می توانید نسبت ریسک به پاداش خود را محاسبه کنید. این کار را با تقسیم ریسک بالقوه خود بر پاداش احتمالی انجام می دهید. هرچه نسبت پایین تر باشد ، پاداش بالقوه بیشتری برای “واحد” ریسک دریافت می کنید. بیایید ببینیم که چگونه در عمل کار می کند.

نحوه محاسبه نسبت ریسک به پاداش

بیایید بگوییم که شما می خواهید با یک موقعیت لانگ در بیت کوین وارد شوید. شما تجزیه و تحلیل خود را انجام می دهید و تعیین می کنید که سود شما 15٪ از قیمت ورودی شما خواهد بود. در عین حال ، شما سوال زیر را نیز مطرح می کنیدکه حدد ضرر شما چه حدی می‌تواند باشد. شما باید دستور توقف ضرر خود را تعیین کنید. در این حالت ، شما تصمیم می گیرید که نقطه خروج شما 5٪ ضرر از نقطه ورود شما باشد.

شاخص های تجزیه و تحلیل فنی می تواند بسیار مفید باشد.

بنابراین ، هدف سود ما 15٪ و ضرر بالقوه ما 5٪ است. نسبت ریسک به پاداش ما چقدر است؟ 5/15 = 1: 3 = 0.33 است. به اندازه کافی ساده این بدان معناست که برای هر واحد ریسک ، ما بالقوه سه برابر پاداش می گیریم. به عبارت دیگر ، به ازای هر دلار ریسک پذیرفتن ، ممکن است سه برابر سود داشته باشیم.

 

برای کاهش نسبت می توانیم توقف ضرر خود را به ورودی خود نزدیک کنیم. با این حال ، همانطور که گفتیم ، نقاط ورود و خروج نباید براساس اعداد دلخواه محاسبه شوند. آنها باید براساس تجزیه و تحلیل ما محاسبه شوند.

نسبت پاداش به ریسک

شایان ذکر است که بسیاری از معامله گران این محاسبه را برعکس انجام می دهند و در عوض نسبت پاداش به ریسک را محاسبه می کنند. چرا؟ خوب ، این فقط یک موضوع ترجیحی است. درک برخی از این روش آسانتر است. محاسبه دقیقاً برعکس فرمول نسبت ریسک به پاداش است. به همین ترتیب ، نسبت پاداش به ریسک ما در مثال بالا 15/5 = 3 خواهد بود.

بسیاری از معامله گران به دنبال راه اندازی تربد در جایی هستند که سود بیشتری نسبت به ضرر خود دارند.

آنچه در اینجا  مهم است نرخ برد شما است. نرخ برد شما تعداد معاملات برنده شما بر تعداد معاملات بازنده تقسیم می شود. به عنوان مثال ، اگر نرخ برد 60٪ دارید ، در 60٪ از معاملات خود سود کسب می کنید (به طور متوسط). بیایید ببینیم چگونه می توانید از این مورد در مدیریت ریسک خود استفاده کنید.

حتی در این صورت ، برخی از معامله گران با نرخ برنده بسیار کم می توانند سودآوری بالایی داشته باشند. چرا؟ زیرا نسبت ریسک به پاداش در تنظیمات تجاری انفرادی آنها برای آن مناسب است. اگر آنها فقط تنظیمات خود را با نسبت ریسک به پاداش 1:10 انجام دهند ، می توانند 9 معامله متوالی را از دست بدهند و در یک معامله همچنان تسویه حساب شوند. اینگونه محاسبه ریسک در مقابل پاداش می تواند قدرتمند باشد.

سخنان پایانی

ما بررسی کرده ایم که نسبت ریسک به پاداش چیست و چگونه معامله گران می توانند آن را در برنامه های سرمایه گذاری خود بگنجانند. محاسبه نسبت ریسک به پاداش در مورد مشخصات ریسک هر استراتژی مدیریت پول ضروری است.

آنچه که در هنگام خطر نیز قابل توجه است ، با مستند کردن معاملات خود ، می توانید تصویر دقیق تری از عملکرد استراتژی های خود بدست آورید. علاوه بر این ، به طور بالقوه می توانید آنها را با محیط های مختلف بازار تطبیق دهید

 

 

Bookmark(1)
Bitcoin
Bitcoin

$54546

1339216832 تومان

ethreume
ethreume

$54464

1339216832 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *