محل تبلیغات

استخر استخراج چیست؟

استخر استخراج یک گروه مشترک از استخراج کنندگان رمزارزها است که منابع محاسباتی خود را از طریق شبکه برای تقویت احتمال یافتن بلوک یا استخراج موفقیت آمیز برای رمزارز تقویت می کنند.

 

روشهای کلیدی

استخرهای استخراج رمزارز، گروهی از استخراج کنندگان هستند که منابع محاسباتی خود را به اشتراک می گذارند.

استخرهای استخراج از این منابع ترکیبی برای تقویت احتمال یافتن بلوک یا استخراج موفقیت آمیز برای رمزارزها استفاده می کنند.

اگر استخر استخراج موفق باشد و جایزه دریافت کند ، آن پاداش بین شرکت کنندگان در استخر تقسیم می شود.

استخر استخراج چگونه کار می کند

به طور جداگانه ، شرکت کنندگان در استخر استخراج ، از قدرت پردازش خود برای تلاش برای یافتن یک بلوک کمک می کنند. اگر استخر در این تلاش ها موفق باشد ، آنها پاداشی دریافت می كنند ، معمولاً به صورت رمز ارز

پاداش ها معمولاً بر اساس نسبت قدرت پردازش یا کار هر فرد نسبت به کل گروه ، بین افرادی که مشارکت داشته اند تقسیم می شوند.

 

هر کسی که می خواهد از طریق استخراج ارزهای رمزپایه سود کسب کند ، این اختیار را دارد که یا با دستگاه های اختصاصی خود به صورت انفرادی پیش برود یا به استخر استخراج ملحق شود که در آن چندین ماینر و دستگاه  با هم ترکیب می شوند تا خروجی هش خود را افزایش دهند. به عنوان مثال ، ضمیمه کردن شش دستگاه استخراج که هر یک 335 مگا هرتز در ثانیه (MH / s) را ارائه می دهد ، می تواند 2 گیگا قدرت استخراج را ایجاد کند ، در نتیجه منجر به پردازش سریعتر عملکرد هش می شود.

در استخرها ، ماینرهایی که به قدرت پردازش استخر کمک می کنند سهام را تا جایی که استخر موفق به یافتن بلوک می شود دریافت می کنند. پس از آن ، استخراج کنندگان متناسب با تعداد سهام خود پاداش می گیرند.

در همین حال ، استخرهای استخراج نظیر به نظیر قصد دارند تا از متمرکز شدن ساختار استخر جلوگیری کنند. به همین ترتیب ، آنها یک بلاکچین جداگانه مربوط به استخر را در خود ادغام می کنند و برای جلوگیری از تقلب اپراتورهای استخر و همچنین از بین رفتن خود استخر

مزایای استخر استخراج

در حالی که موفقیت در استخراج فردی مالکیت کامل پاداش را به دست می آورد ، ولی به دلیل نیاز به توان و منابع بالا ، احتمال دستیابی به موفقیت بسیار کم است.  استخراج رمزارزها در سالهای اخیر به دلیل افزایش محبوبیت و هزینه های مربوط به سخت افزارهای گران قیمت لازم برای یک استخراج کننده رقابتی و همچنین هزینه برق، فرآینداستخراج را به طور فزاینده ای دشوار کرده است.

استخرهای استخراج شانس سودآوری را افزایش می دهند. در حالی که یک استخراج کننده فردی ممکن است شانس کمی برای یافتن موفقیت آمیز بلوک و دریافت پاداش استخراج داشته باشد ، همکاری با دیگران میزان موفقیت را به طرز چشمگیری بهبود می بخشد.

 

معایب استخر استخراج

با شرکت در استخر استخراج ، افراد در فرآیند استخراج از استقلال خود دست می کشند. آنها معمولاً به قوانینی که توسط خود استخر تعیین می شود ، محدود می شوند ، که ممکن است نحوه برخورد با فرآیند استخراج را تعیین کند. آنها همچنین ملزم به تقسیم هرگونه پاداش احتمالی هستند ، به این معنی که سهم سود برای فردی که در یک استخر شرکت می کند کمتر است.

به گزارش blockchain.com ، تعداد کمی استخر استخراج مانند AntPool ، Poolin و F2Pool بر روند استخراج بیت کوین تسلط دارند. اگرچه بسیاری از استخرها تلاش می کنند تا غیرمتمرکز شوند ، این گروه ها اختیارات بسیاری را برای اداره پروتکل بیت کوین تلفیق می کنند.

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *