اخبار ارزهای دیجیتال

( MANA) Decentraland چیست؟!

( MANA) Decentraland چیست؟!

Decentraland

 

Decentraland یک جهان و جامعه مجازی است که مبتنی بر فناوری بلاکچین است. کاربران اقدام به ساخت و مالکیت قطعات زمین ، آثار هنری و توکن های غیر قابل مثلی(NFT) می کنند. اعضا همچنین در سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) شرکت می کنند.

 

به عنوان یک DAO ، Decentraland به جامعه خود این قدرت را می دهد تا در حاکمیت پروژه شرکت کنند. رمزارز بومی Decentraland ، MANA و همه دارایی های درون بازی در بلاک چین اتریوم است.

 

معرفی

 

اگر تا به حال Second Life بازی کرده اید ، ممکن است به Decentraland علاقه داشته باشید. این پلتفرم از آغاز فعالیت خود در سال 2016 از یک آزمایش اساسی 2D به یک جهان بزرگ 3D تبدیل شده است.

 

توسعه دهندگان Decentraland، Estaban Ordano و Ari Meilich یک فضای مجازی ایجاد کرده اند که شامل بسته های املاک و مستغلات دیجیتال ، اقلام و سایر دارایی ها است. همه اینها با استفاده از توکن MANA ، Decentraland’s ERC-20 قابل خرید هستند.

 

دلالان می توانند MANA را در چندین صرافی خریداری کنند. توکن های غیرقابل مثلی ERC-721 نشان دهنده دارایی های منحصر به فرد Decentraland است ، از جمله املاک  و سایر کالاهای قابل جمع آوری

 

Decentraland چیست؟

 

Decentraland یک فضای آنلاین است که واقعیت مجازی و فناوری بلاکچین را با هم ترکیب می کند. برخلاف اکثر بازی های آنلاین ، بازیکنان کنترل مستقیمی بر قوانین دنیای آنلاین دارند. DAO به دارندگان رمز اجازه می دهد تا مستقیماً در مورد سیاست های سازمانی و درون بازی رأی دهند. این مکانیسم بر همه چیز تأثیر می گذارد ، از انواع اقلام مجاز تا سرمایه گذاری برای خزانه داری DAO.

توکن های غیرقابل مثلی ، کلکسیون های درون بازی را شامل می شوند ، از جمله لباس ، وسایل و املاک و مستغلات مجازی بازی . کاربران این توکن ها را در کیف پول های رمزارز خود ذخیره می کنند و آنها را به سایر کاربران در بازار Decentraland می فروشند. برای مثال برای خرید چهره جدید خود ، باید مقداری رمزارز  بومی Decentraland (MANA) را تحویل بگیرید.

همچنین امکان کسب درآمد از LAND شما وجود دارد. کاملاً به هر بازیکن بستگی دارد که تصمیم بگیرد، چه کند.

 

سرنوشت ، موفقیت و سرانجام سفر شما به شما ، تلاش ها ، تخیل شما بستگی دارد.

 

Decentraland موارد استفاده زیادی دارد ، از جمله تبلیغات . اما برای بازیکنان جدیدی که به دنبال شروع کار با NFT هستند ، موانع ورود زیاد است.مانند هزینه گس اتریوم

 

 

LAND و MANA چیست؟

 

همانطور که گفته شد ، MANA رمزارز بومی Decentraland است. این نه تنها به عنوان یک ارز دیجیتال عمل می کند بلکه به هر دارنده MANA قدرت رأی دادن در Decentraland DAO را می دهد.

 

برای مشارکت در حاکمیت DAO ، کاربران MANA خود را به  (wMANA) تبدیل کرده و در DAO قفل می کنند. هر wMANA نماینده یک رأی در پیشنهادهای حاکمیتی است. شما می توانید MANA را در صرافی ها بخرید، DAO همچنین خزانه داری MANA خود را دارد که تصمیمات و عملیات خود را تأمین مالی می کند.

 

LAND توکن غیر مثلی است که نشان دهنده زمین های متعلق به بازیکنان در جامعه است. مشابه MANA ، همچنین به عنوان بخشی از پروتکل حاکمیت Decentraland قدرت رأی دادن را فراهم می کند.

با این حال ، LAND نیازی به قفل شدن در DAO ندارد .

Decentraland DAO چیست؟

یکی از جنبه های جالب Decentraland تمرکز آن بر عدم تمرکز است. همانطور که بحث کردیم ، انجمن بازیکنان زمین ، دارایی های دیجیتالی و تحولات Decentraland را کنترل می کنند.

 

به عنوان یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز ، این پروژه برای تنظیم قوانین خود از کد منبع باز استفاده می کند. هر کسی که MANA داشته باشد یا مالک LAND باشد می تواند پیشنهادهایی را ایجاد کرده و رأی دهد.

 

 

 

موارد استفاده از Decentraland

 

درست از طراحی این پلتفرم ، توسعه دهندگان Decentraland پتانسیل آن را برای موارد استفاده جدید در جوامع مبتنی بر بلاکچین در ذهن دارند. چند مورد اصلی در وایت پیپر آنها ذکر شده است:

 

اپلیکیشن ها: کاربران می توانند برنامه ها و صحنه های سه بعدی را با زبان برنامه نویسی Decentraland ایجاد کنند و تعاملات غنی تری را فراهم کنند.

 

تبلیغات: ترافیک پخش کننده در محله ها باعث شده است مارک های تبلیغاتی فضا بخرند و بیلبوردها را راه اندازی کنند.

 

کالاهای قابل جمع آوری دیجیتال: اقلام NFT در بازار Decentraland جمع آوری ، ایجاد و مورد معامله قرار می گیرند و به آنها حق مالکیت می دهند.

 

سوشال  : انجمن ها در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی یا حتی گروه های آفلاین می توانند یک روش تعاملی بیشتر برای معاشرت با دوستانشان را تجربه کنند.

 

مانند اکثر بازی های حاوی اقتصاد زنجیره بلوک ، این امکان نیز وجود دارد که بتوانید برای خود درآمد کسب کنید. حدس و گمان معمول است ، برخی از قطعات LAND مورد تقاضا برای مبالغ هنگفتی صرف می شوند.

 

 

 

 

نحوه نگهداری MANA و LAND

 

شما برای تعامل کامل با Decentraland به یک کیف پول  نیاز دارید  تیم توسعه دهنده در حال حاضر MetaMask را برای ذخیره توکن MANA (ERC-20) و LAND (ERC-721) شما توصیه می کند.

 

سخنان پایانی

 

Decentraland در مورد سیستم عامل های واقعیت مجازی بلاکچین بسیار منحصر به فرد است. کاوش کاملاً رایگان است ، بنابراین با ورود به دنیا می توانید به راحتی تصمیم خود را بگیرید. تیم توسعه دهنده آن را از یک پروژه کوچک به آنچه در حال حاضر طی 5 سال گذشته تبدیل کرده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark(0)
Bitcoin
Bitcoin

$54546

1339216832 تومان

ethreume
ethreume

$54464

1339216832 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *