اخبار ارزهای دیجیتال

بانک جهانی از حواله های دیجیتال پشتیبانی می کند.

بانک جهانی از حواله های دیجیتال پشتیبانی می کند.

براساس گزارش جدید ، کاهش بهای برخی ارزها در برابر دلار آمریکا به کاهش حواله های بین المللی کمک می کند. گزارش بانک جهانی پس از دستیابی به بالاترین رقم یعنی 548 میلیارد دلار در سال 2019 ، اکنون پیش بینی می کند که حواله ها 7.2 درصد در سال 2020 به رقم 508 میلیارد دلار کاهش یافته اند و کاهش 7.5 درصدی به 470 میلیارد دلار در سال 2021 خواهد رسید.

ارزهای فرار

در بحث مهاجرت و توسعه ی خود، Brief 33 ، به جزئیات بانک جهانی و اینکه چگونه Covid-19 ، به کاهش ارزش پولی بر جریان انتقال پول جهانی تاثیر می گذارد، پرداخته است. به طور خلاصه، نویسندگان به نرخ ارز بین دلار آمریکا و ارزهای منبع برای انتقال پول اشاره می کنند.

این گزارش می گوید:
«تضعیف روبل در برابر دلار ایالات متحده، با بیش از 26 درصد از شروع آن در سال 2020 است که دلار آمریکا باعث کاهش وجوه ارسالی از روسیه شده است. بنابراین، انتقال به آسیای مرکزی به طور قابل توجهی کاهش یافته است.»

داده های بانک جهانی در واقع پروژه هایی را که وجوه ارسالی از سوی اروپا و آسیای میانه می فرستاد، کاهش شدیدی (در سطح جهانی) را با 16٪ در سال 2020 ثبت خواهد کرد. از سوی دیگر، انتقال وجوه ارسالی به آمریکای لاتین رواج یافته و انتظار می رود که کارائیب فقط در سال 2020 تنها 0.2 درصد کاهش یابد.

با این حال، این گزارش “عوامل مهم” دیگری را که این کاهش را به عنوان “رشد اقتصادی ضعیف و عدم ثبات در حیطه ی مشاغل” به ویژه در مورد ایالات متحده و کشورهای اروپایی هدایت می کند، شناسایی می کند. با این حال، برای کشورهای غنی از نفت مانند عربستان سعودی و روسیه، این قیمت ضعیف برای کالاها و اجناسی است که جریان انتقال پول را کاهش می دهند.

تاثیر انتقال پول دیجیتال

در همین حال، پس از جزئیات تاثیر Covid-19 و محدودیت های پویایی مربوطه، گزارش بانک جهانی حاکی از این است که تصویب و به رسمیت شناختن “وجوه ارسالی دیجیتال” در نگه داشتن وجوه جاری حتی در شرایط سخت، کمک خواهد کرد.
این گزارش ادامه داد:

“دولت ها باید از زیرساخت های انتقال دهنده حمایت کنند، از جمله به رسمیت شناختن خدمات انتقال به عنوان الزام، کاهش بار هزینه های انتقال پول در مهاجران، انگیزه ی انتقال پول های دیجیتال و عوامل کاهش دهنده ای که مانع دسترسی مشتریان به ارائه دهندگان خدمات انتقال پول دیجیتال میشود.

اگرچه گزارش بانک جهانی نتوانسته است ارزهای دیجیتال را به عنوان یکی از حواله های دیجیتالی که مورد تبلیغ قرار می دهد ، شناسایی کند ، اما مطالعات و گزارش ها در حال حاضر استفاده ی روزافزون از دارایی های دیجیتالی را هنگام انتقال توسط برخی از گروه های مهاجر ، نشان می دهد.

به عنوان مثال ، سایت . Bitcoin.com گزارش می دهد که استفاده ی روزافزون از ارزهای دیجیتال به عنوان یک ریل برای انتقال وجوه از مرزها عمل می کند. گزارش دیگری همچنین رشد قابل توجهی در حجم تجارت نظیر به نظیر ،پس از اعمال محدودیت های مربوط به تعطیلی اقتصادی توسط كشورها را نشان می دهد.

محدودیت های Covid-19 ممکن است به طور ناخواسته جذابیت ارزهای دیجیتال را افزایش دهد. موج دوم عفونت های در حال رشد و محدودیت های ناشی از آن فقط جای آنها را در این شرایط جدید طبیعی تقویت می کند. همانطور که بانک جهانی توصیه کرده است ، کشورها می توانند با پذیرش حواله های دیجیتال ، تأثیر چنین محدودیت هایی را کاهش دهند.

Bookmark(0)
Bitcoin
Bitcoin

$54546

1339216832 تومان

ethreume
ethreume

$54464

1339216832 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *