تکامل بازی های بلاکچین: سه مرحله ی مهم

تکامل بازی های بلاکچین: سه مرحله ی مهم

قبل از اینکه بتوانیم سیستم های بازی موجود و اثبات شده را به چالش بکشیم و جایگزین آنها کنیم ، مراحل خاصی را باید طی کنیم.

هنگامی که CryptoKitties در نوامبر 2017 پشت سر هم روی صحنه آمد ، ما اولین طعم تست بارگیری راه حل بلاکچین را در مقیاس خود داشتیم. تراکم اوج گرفت و ما به یک نگاه، چگونگی دور شدن از تطبیق دسته جمعی یک دستاورد واقعی را دیدیم. پس از تعیین میزان “هزینه های آغازین” ، در جستجوی راه حل بهتر ، محبوبیت بین بازیکنان و تولیدکنندگان همچنان ادامه یافت و تخیل توسعه دهندگان و جوامع بازی های بی شماری را شعله ور کرد.

 • مرحله ی یک: کپی و چسباندن

با استفاده از یک رمز غیر قابل شنیدن و پیوستن آن به یک بازی ویدیویی معمولی ، ما یک اقتصاد اساسی را معرفی می کنیم که با مدل موجود “طلای نرم” در بازی متفاوت است. ارز و توکن NFT یک دارایی قابل مالکیت است ، قابل انتقال است و در برخی موارد می تواند با سایر ارزهای دیجیتال قابل قبول و ارزهای فیات عوض شود.

ارز های NFT، همچنین منحصر به فرد بودن یک مورد را تضمین می کنند و نشان می دهند که آن یک نوع بوده و متفاوت از همه موارد دیگر در گردش می باشد. بنابراین ، اگر هزاران مورد مشابه را در بازی که هدف آن یکسان است می فروشید ، می توانید ارز NFT را با روش پرداخت مشکوک جایگزین کنید.
جای تعجبی ندارد وقتی که ما دیده ایم بسیاری از بازی های سبک قدیمی پس از عدم کسب درآمد از بازی در سیستم عامل های سنتی ، در بلاکچین ظاهر می شوند. از این گذشته ، چه کسی می خواهد صدها ساعت را به انجام یک بازی اختصاص دهد تا چیزی بی ارزش بدست آورد؟ با دادن یک “نشان” منحصر به فرد به وسایل ، آنها ناگهان ارزش پیدا می کنند ، به خصوص اگر شخص دیگری هزینه آنها را بپردازد.
بنابراین ، مرحله ی اول این است که یک بازی را که هم اکنون حاضر است را انجام دهید ، آیتم های موجود در بازی را غیر قابل تعویض کنید ، مقدار کمی از بلاکچین را ادغام و یکپارچه سازی کنید، آن را روی یک زنجیره با جلوه ی شبکه و مخاطبان زیاد راه اندازی کرده و آن را یک « بازی بلاکچین» یا « blockchain game » ، بنامید. .
بسیاری از بازی ها و توسعه دهندگان با درک این محدودیت ها با مقیاس گذاری ، قیمت ، امنیت و پیچیدگی ، به این نتیجه رضایت داده اند.

 • مرحله دو: در نیمه ی راه من را ملاقات می کنید

مرحله ی دوم جایی است که بازی هایی با پتانسیل واقعی ، کشش یا پایگاه کاربری موجود متوجه می شوند که به راحتی نمی توانند در برخی زنجیره ها مقیاس بندی کنند یا اجرای بازی هزینه بردار است و بنابراین ، به دنبال گزینه های جدیدتر می روند. برخی ممکن است واجد شرایط دریافت کمک هزینه یا پرداخت برای ساخت بازی در یک زنجیره ی خاص باشند اما در ادامه ی برخورد با فناوری های کمتر اثبات شده ، مخاطبان کمتر و موارد ناشناخته ی بیشتر، دارای پیچیدگی بیشتری هستند.

در این حالت ، کسانی که قصد ساخت زنجیره ای را دارند به سرعت متوجه می شوند که داد و ستدهای زیادی وجود دارند. بنابراین ، آنها عملکرد جزئی را روی زنجیره قرار می دهند و بقیه را به سیستم ها و سیستم عامل های قدیمی می سپارند.

ایده ی ادغام آیتم ها از بازی های دیگر برای ترکیب ارزش ، افزایش قدرت و غیره یک مفهوم بدیع است و با توجه به اینکه معامله معکوس می شود ، بهتر ساخته شده است. این یک مورد استفاده ی عالی برای ارزهای NFT در بازی ها و صرفه جویی در بازی های مشترک است و برای بازی هایی که از فناوری NFT استفاده می کنند ، گامی در جهت درست است.

 • مرحله ی سه: جام مقدس (آماده سازی تطبیق گسترده)

می توانید استدلال کنید که وقتی 100٪ منطق بازی را روی زنجیره داشته باشید ، پذیرش انبوه ، محقق خواهد شد. این یک برنامه ی تلفن همراه است که می تواند با سرعت و ایمنی مقیاس بندی کنید. بسیاری با این هدف نهایی در ذهن شروع به کار کرده اند و در نهایت مجبور به اتخاذ ذهنیت به اندازه ی کافی خوب، شده اند.

چرا به این مرحله « جام مقدس » می گویند؟ تقریباً 50٪ از کل بازیکنان رایانه های شخصی و کنسول ها در بازی هزینه می کنند. این تعداد برای گیمرهای موبایل به 75٪ افزایش می یابد. علاوه بر این ، 44 درصد می گویند که روش های پرداخت باید بهبود یابد و 19 درصد نیز قربانی کلاهبرداری شده اند.
اگر فناوری بلاکچین بتواند راه حل بهتری را برای راه حل های موجود ارائه دهد ، شرکت های بازی سازی که از این فناوری استفاده می کنند ، در شرایطی قرار دارند که بتوانند در ازای 159.3 میلیارد دلاری که سالانه گیمرها خرج می کنند ، رقابت کنند. فناوری بلاکچین، می تواند با ارائه ی برخی یا همه ی موارد زیر ، به طرق مختلف برای بازی های مختلف، ارزش باورنکردنی ایجاد کند:

 • تأیید هویت در صورت لزوم.
 • نتایج قابل قبول منصفانه.
 • وجوه نگهداری / سپرده گذاری از طریق قراردادهای هوشمند.
 • سابقه و سوابق پخش غیر قابل تعویض.
 • اثبات مالکیت دارایی های درون بازی.

با این حال ، این بدون چالش های مهم اتفاق نخواهد افتاد. علاوه بر تلاش برای اجرای یک بازی کاملاً منطقی 100٪ روی زنجیره ، چالشی وجود دارد که زنجیره ها می توانند در واقع این کار را تسهیل کنند. آیا کشش لازم برای پذیرش را دارند و آیا ابزاری دارند که بتوانند تجربه پردازنده را به اندازه کافی نرم و صاف کنند تا گیمرهای بلاکچین موجود را تبدیل کنند؟ و مهمتر از همه ، آیا آنها گیمرهای سنتی را تبدیل خواهند کرد؟

در حال حاضر چند بازی وجود دارد که متناسب با این لایحه در تولید هستند و فقط زمان نشان می دهد که آنها چقدر موفق هستند. ما به شما سلام می رسانیم ؛ به کسانی که این جاده ها را برای بقیه ی ما در حال ساخت هستند.

Bookmark(0)
Bitcoin
Bitcoin

$54546

1339216832 تومان

ethreume
ethreume

$54464

1339216832 تومان

2 دیدگاه برای “Stochastic RSI چیست”

 1. راستگو گفت:

  ممنون . عالی بود

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *