محل تبلیغات

داستان سیلک رود در پادکست چنل بی توسط علی بندری روایت شده است. پس از دستگیری راس اولبریکت دارایی های این بازار توقیف شد. حال یک شرکت تحلیلگر ادعا میکند بعد از توقیف دارایی های دیجیتال silk road ، توکن هایی به ارزش میلیون ها دلار از آن باقی مانده است.

silk road
سیلک رود بازار اقلام ممنونه با استفاده از ارزهای دیجیتال کار می کرد

شرکت تحلیلگر Coinfirm می گوید، وزارت دفاع ایالات متحده (DOJ) با توقیف دارایی های دیجیتال مرتبط با Silk Road که منهدم شده بودند، توکن هایی به ارزش میلیون ها دلار بر جای گذاشته است. به گفته ی Coinfirm ، هنوز هم مقادیر ارزشمندی از دارایی هایی که به واسطه هارد فورک های آدرسهای آن کیف پولها وجود دارد.

در تاریخ پنجم نوامبر ، وزارت دادگستری ایالات متحده اعلام کرد که یک هکر، معروف به Individual X ، با نیروی انتظامی این کشور همکاری کرده و توافق کرده است که از کنترل بیش از یک میلیارد دلار بیت کوین صرف نظر کند. در زمان توقیف 69،370 بیت کوین ، سایت news.Bitcoin.com گزارش داد که وزارت دادگستری ایالات متحده تأیید می کند که آدرس 1HQ3 ( آدرسی که توسط Individual X کنترل می شود ) ، تقریباً شامل 69،370 رمز ارز از جمله BCH ، BTG و BSV می باشد.

با این حال ، این شرکت تحلیلگر در به روزرسانی خود، با بررسی این موارد با بودجه ی شخصی خود می گوید که ظاهرا دولت ایالات متحده این مساله را نادیده گرفته و آن را به دست هر کسی که به کلیدهای خصوصی کیف پول اصلی دسترسی داشته باشد، سپرده است. در حالی که شرکت Coinfirm ادعا می کند وجوهی به ارزش میلیون ها دلار هنوز برجای مانده است ، این شرکت تاکنون فقط اطلاعات مربوط به توکن هایی را منتشر کرده است که ارزش کل آنها از یک میلیون دلار هم فراتر نمی رود.

طبق تحقیقات ، دارایی های دیجیتال زیر توسط وزارت دفاع ایالات متحده به حال خود رها شده اند:

*693701 رمز ارز بیت کوین دایموند (“BCD”) ، که در حال حاضر تقریبا 310،000 دلار ارزش دارد.

*69370 سوپر بیت کوین (“SBTC”)، که در حال حاضر 66,000 دلار آمریکا ارزش دارد.

*6937011453606 بیت کوین پرایویت (“BTCP”),که 11,000دلار ارزش دارد.

به گفته ی Coinfirm ، فردی که اقدام به هک کرده بود یعنی Individual X، پس از همکاری با مقامات ایالات متحده ، از این حادثه مبرا شد و هیچگونه اتهام جنایی بر او وارد نشد . باید دید که آیا افشاگری اخیر (در صورت تأیید صحت و سقم آن) منجر به تغییر در معامله با Individual X خواهد شد یا خیر.

در همین حال ، Coinfirm ادعا می کند که تلاش های خود برای ردیابی رمزنگاری ده ها مورد را شناسایی کرده است که در آن مقامات مسوؤل ممکن است به جای حسابداری صحیح برای آن دارایی ها و توقیف شان ، منابع مالی قابل توجهی را برای مظنونان در دسترس گذاشته باشند.

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *