محل تبلیغات

هکرهایی با نام « سایه ی سیاه » از شرکت بیمه ی Shirbit در اسرائیل حدود 200 بیت کوین باج خواهی کردند.

یکی از بزرگترین شرکتهای بیمه در اسرائیل مورد حمله باج افزار قرار گرفته و افرادی که این شرکت را تهدید می کنند، شروع به انتشار اطلاعات حساس آنها کرده اند، زیرا این شرکت مبلغ بیت کوین درخواست شده توسط هکرها را پرداخت نمی کند.

بیمه ی شربیت (Shirbit) اسرائیل هنوز از پرداخت 3.8 میلیون دلار باج خواهی خودداری می کند.

طبق گزارش روزنامه ی انگلیسی زبان اورشلیم پست (The Jerusalem Post)، گروه « سایه ی سیاه » ، طراح اصلی باج افزار مستقر در زیرساخت IT شرکت بیمه ی Shirbit در اول دسامبر سال 2020 است که باجی به مبلغ 200 بیت کوین (بیش از 3.8 میلیون دلار در زمان درج این خبر ) را درخواست کرده است. در ابتدا ، هکرها حدود 50 بیت کوین درخواست کردند ، اما شرکت بیمه از پذیرفتن خواسته های مهاجمان امتناع ورزید. پس از آن ، گروه « سایه ی سیاه » از طریق کانال تلگرامی خود اعلام کردند که با گذشت زمان ، این مبلغ افزایش می یابد.

در تاریخ سوم دسامبر سال 2020 ، مهاجمان به قول خود مبنی بر افشای اطلاعات حساس عمل کردند و تعداد زیادی فایل حاوی اطلاعات خصوصی کارمندان و مشتریان را منتشر کردند. آنها گفتند که در صورت پرداخت مبلغ درخواستی شان ، افشای اطلاعات را متوقف خواهند کرد. شرکت بیمه ی Shirbit، در میان مشتریان خود با نهادهای دولتی از جمله رئیس دادگاه منطقه ی تل آویو روابط تجاری دارد.

به نقل از کانال 12 اسرائیل ، منبعی که در این تحقیقات شرکت دارد ، گفت مقامات معتقدند که ممکن است یک فرد اسرائیلی یا کسی که در این کشور ساکن است در این حمله ی باج افزار ی دست داشته باشد. همچنین علائمی برای حمله ی سایبری تحت حمایت دولت وجود ندارد.

اندکی پس از فاش شدن اطلاعات ، بیمه ی Shirbit بیانیه ای صادر کرد:

این شرکت یک نسخه ی پشتیبان کامل از اطلاعات مشتریان خود دارد که آسیب ندیده است و تحقیقات اولیه نشان می دهد که اطلاعات سرقت شده خسارتی به مشتریان این شرکت وارد نخواهد کرد . این شرکت برای حفاظت از منابع اطلاعاتی مطابق با بخشنامه های مقامات عمل کرده و اکنون نیز کاملاً با آنها هماهنگ شده است.

همچنین ، اداره ی ملی سایبری و سازمان بازار سرمایه توضیح دادند که در تحقیقات اولیه مشخص شد که در واقع جزئیات بیمه به بیرون درز کرده است.

« تناقض گزارشات مربوط به زمان فاش شدن پرونده ها»

اگرچه این اداره گفت که این حمله در تاریخ یکم دسامبر سال 2020 رخ داده است ، اما گروه « سایه ی سیاه » اولین فایل فاش شده را در تاریخ 30 نوامبر سال 2020 در کانال تلگرامی خود منتشر کردند.

روزنامه ی انگلیسی زبان اورشلیم پست ( The Jerusalem Post ) افزود : گروه « سایه ی سیاه » ، در حوزه ی جرایم اینترنتی بسیار معروف است. این گروه همچنین در ایالات متحده از 100000 دلار تا میلیون ها دلار را بارها باج خواهی کرده اند.

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *