محل تبلیغات

لایت کوین یا همان نقره ارزهای دیجیتال

پنجمین ارزش با ازش بازار یا همان لایت کوین با نام اختصاری LTC همانند بیت کوین یک ارز دیجیتال همتا به همتا است که امکان پرداخت های نسبتا سریعتر و کم هزینه‌تر از بیت کوین را در سراسر جهان فراهم می‌کند، تراکنش های لایت کوین تقریبا چهار برابر سریع تر از بیت کوین هستند.امنیت شبکه لایت کوین  همانند بیت کوین  با رمزنگاری و فرایند استخراج تضمین شده است. مانند بیت کوین،‌ لایت کوین هم محدود است ولی حدود 4 برابر بیت کوین میباشد، لایت کوین تا ۸۴ میلیون واحد قابل استخراج میباشد .

لایت کوین درواقع  یک شبکه پرداخت مبتنی بر بلاک چین است.  که بدون هیچ واسطه و نهاد مرکزی و به صورت کاملا غیرمتمرکز در سراسر جهان کار می‌کند.

خالق لایت کوین

خالق لایت کوین چارلی‌ لی کارمند سابق گوگل و کوین بیس است،او در سال ۲۰۱۱ باانجام دادن تغییرات بزرگی در پروتکل بیت کوین،‌ شبکه لایت کوین را معرفی کرد.

هدف لایت کوین چیست؟!

هدف لایت کوین ایجاد ارزی برای مقاصد روزمره تر و ارزان تر و سریع تر است.

 

لایت کوین چگونه کار می‌کند؟

لایت کوین همانند بیت کوین از الگوریتم گواهی اثبات کار استفاده می کند. این الگوریتم با سرعتی چهار برابر نسبت به الگوریتم بیت کوین، کوین ها را تولید می کند.در واقع سرعت الگوریتم Litecoin به ازای هر واحد از این رمزارز 2.5 دقیقه میباشد.

 

درواقع همانند بیت کوین استخراج کنندگان با قراردادن توان محاسباتی کامپیوترهای خود برای شبکه و با انجام محاسبات ریاضی شبکه را امن می‌کنند. آنها با این‌کار تراکنش ها را بررسی و تایید می‌کنند و باعث حفظ شبکه می‌شوند

 

تمام ارزهای دیجیتال از الگوریتم خاصی برای فعالیت استفاده می کنند. الگوریتم بیت کوین SHA-256 و  الگوریتم لایت کوین  Scrypt میباشد. این الگوریتم نسبت به الگوریتم بیت کوین خیلی بهتر میباشد زیرا دارای امکان محاسبه آسان تر، حجم کار کمتر و در نتیجه توانایی تایید سریع تر تراکنش ها است.

 

در هر ۲.۵ دقیقه تمام تراکنش های تایید شده لایت کوین در بسته های دیجیتالی به نام بلاک قرار می‌گیرند و این بلاکها به بلاک چین اضافه می‌شوند.

 

قیمت لایت کوین

 

لایت کوین هم مانند بیت کوین از قیمتی در حدود ۱ شروع این ارز تا سال ۲۰۱۴ رشد قیمت داشت اما بعد از آن با کاهش قیمت مواجه شد و حدود سه سال در محدوده قیمت ۱ تا ۴ ماند. سال ۲۰۱۷ لایت کوین با رسیدن به بالاترین قیمت تاریخش یعنی ۳۲۰ دلار، صعودی ۷۰۰۰ درصدی را تجربه کرد.قیمت امروز لایت کوین چیزی در حدود 143 دلار است.که میتوانید از صرافی های مورد اطمینان خرید کنید.

 

 

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *