اخبار ارزهای دیجیتال

زندانی شدن کلاهبردار آمریکایی

زندانی شدن کلاهبردار آمریکایی

مردی به جرم دست داشتن در یک طرح پانزی به ارزش 25 میلیون دلار که در رابطه با یک رمز ارز شکست خورده بود، زندانی شد.

یک قاضی در منطقه ی فدرال ایالت فلوریدای جنوبی ، آقای خوزه آنجل امان (Jose Angel Aman ) را به دلیل نقش وی در اجرای طرح 25 میلیون دلاری الماس پونزی به 84 ماه زندان محکوم کرد. بعلاوه ، قاضی به امان دستور داد تا بیش از 23 میلیون دلار بابت خسارتی که به قربانیان در معامله ی الماس و رمز ارز پیشنهادی وی وارد شده بود ، پرداخت كند.

ادعاها و وعده های جعلی و فریب کارانه

در بیانیه ای، وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) اعلام کرد که امان و شرکای نامشخص او پس از متقاعد کردن افراد به سرمایه گذاری در قراردادهای الماس ، صدها نفر را فریب دادند. در این بیانیه آمده است که در این قرارداد بیشتر شهروندان آمریکایی و کانادایی مورد هدف قرار گرفته اند و این اتفاق بین ماه می 2014 تا 2019 رخ داده است.

به قربانیانی که به درخواست متهم پاسخ می دادند گفته میشد که پول آنها برای خرید الماس های رنگی تراش نخورده برای شرکت امان جهت برش ، پرداخت و فروش مجدد با سود، استفاده می شود. DOJ ادعا می کند که امان و شرکایش برای جذاب نشان دادن این تجارت به دروغ متوسل شده اند. DOJ در این بیانیه توضیح می دهد که :

« آنها به سرمایه گذاران اطمینان دادند که پولشان با موجودی و فهرست اموال الماس امان (که ظاهرا 25 میلیون دلار ارزش دارد) ایمن شده است. امان و شرکایش سرمایه گذاری را به عنوان یک معامله ی کم خطر و بدون ریسک و بازده بالا به افراد معرفی و ارائه کردند.»

وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ ) ادعا می کند که وعده ها و اظهارات کاملا دروغین بوده ، زیرا امان به ندرت از پول سرمایه گذاران برای خرید، برش، و فروش الماس تراش نخورده استفاده می کرده است. علاوه بر این، همانگونه که امان ادعا کرده بود اصلا فهرست مالی و موجودی 25 میلیون دلاری الماس وجود خارجی نداشت.

با این حال او به منظور پنهان کردن کلاهبرداری و فریب کاری اش طرح پانزی را همچنان حفظ کرده و پرداخت سود به سرمایه گذاران قبلی را با پول قربانیان سرمایه گذاری جدید انجام میدهد. سپس ، آقای کلاهبردار و شرکایش قربانیان اولیه را متقاعد می کرده اند تا سرمایه گذاری های خود را انجام دهند. طبق گفته ی DOJ ، این تاکتیک برای خرید زمان استفاده می شده تا زمانی که امان بتواند سرمایه گذاران جدیدی را جذب کرده و پول اضافی جور کند.

رمز ارزی با پشتیبانی الماس

با این حال ، زمانی که طرح پانزی در شرف فروپاشی بود ، امان با ایجاد یک شرکت جدید معروف به Argyle Coin استراتژی خود را تغییر داد.
هدف این شرکت تولید رمز ارزی با پشتیبانی الماس بود. DOJ در بیانیه اش با جزئیات به شکست تاکتیک جدید امان نیز اشاره می کند و می گوید:

« امان از سرمایه گذاران جدید شرکت Argyle خواست تا با اطمینان در این شرکت سرمایه گذاری کنند و وعده داد که آنها بدون هیچ ریسکی سود بالایی دریافت خواهند کرد. امان فقط بخشی از پول دریافتی از سرمایه گذاران شرکت Argyle را برای تهیه ی رمز ارز استفاده کرد. وی مقدار زیادی از پول دریافتی را برای پرداخت سودهای وعده داده شده به سرمایه گذاران قبلی و سود خود و شرکایش استفاده کرد.»

وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ ) می گوید که امان از برخی سرمایه های سرمایه گذاران برای حمایت از “سبک زندگی مجلل خود” استفاده کرده است.

Bookmark(0)
Bitcoin
Bitcoin

$54546

1339216832 تومان

ethreume
ethreume

$54464

1339216832 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *