اخبار ارزهای دیجیتال

4.5 درصد استخراج بیت کوین در ایران اتفاق می افتد.

4.5 درصد استخراج بیت کوین در ایران اتفاق می افتد.

مطالعه جدید نشان می دهد که ایران برای کاهش اثر تحریم ها از استخراج بیت کوین استفاده می کند.

بر اساس مطالعه جدید Elliptic ، یک شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین و انطباق با جرایم مالی ،اعلام کرده است که ایران از استخراج بیت کوین برای دور زدن و کاهش تأثیر تحریم های اقتصادی که ایالات متحده و سایر کشورها از سال 2006 بر این کشور اعمال کرده اند ، استفاده می کند.

 

4.5 درصد استخراج بیت کوین در ایران اتفاق می افتد.

براساس گزارش جدید Elliptic ، یک شرکت تحقیق در زمینه بلاکچین ، ایران از بیت کوین به عنوان روشی برای دور زدن و کاهش اثرات تحریم های کشور استفاده می کند. طبق این مطالعه ، ایران 4.5 درصد از بیت کوین  جهان را در اختیار دارد و از بیت کوین برای صادرات ذخایر انرژی خود به صورت غیر مستقیم استفاده می کند.

ایالات متحده تقریباً تحریم اقتصادی کامل ایران را اعمال کرده است.

در نتیجه ، دولت به استخراج بیت کوین به عنوان یک روش ممکن برای تبدیل پتانسیل انرژی خود به کالایی روی آورده است که کشور می تواند از آن بهره مند شود.و به نظر می رسد موفق شده است. زیرساخت های الکتریکی ایران تلاش کرده است تا با افزایش بار ناشی از استخراج معادله کنار بیاید. برق نسبتاً ارزان است و همین امر باعث استخراج ارز شده است. به گفته الپتیک ، شرکت های استخراج چینی جذب این واقعیت شده اند و حتی برای انتقال ایمن تأسیسات خود به این کشور با دولت همکاری کرده اند.

اگرچه مشخص شدن آمار دقیق “بسیار دشوار است” ، اما تخمین های  مبتنی بر اطلاعات بدست آمده از استخراج کنندگان بیت کوین توسط مرکز مالی جایگزین کمبریج تا آوریل 2020 و همچنین ادعاهای شرکت تولید برق تحت کنترل دولت ایران در ژانویه این ادعا را اثبات میکنند

ایران چگونه این کار را انجام می دهد؟

در سال 2019 ایران استخراج Cryptoasset را رسماً به رسمیت شناخت ، بعداً یک رژیم صدور مجوز ایجاد کرد که استخراج کنندگان را ملزم به شناسایی خود ، پرداخت تعرفه بالاتر (اما هنوز بسیار پایین) برای برق و فروش بیت کوین استخراج شده خود به بانک مرکزی ایران می کند. متعاقباً هزاران مزارع استخراج غیرمجاز  شناسایی و تعطیل شدند، از جمله در مساجدی که برق رایگان دریافت می کنند.

 

در نتیجه ، دولت ایران با دور زدن تحریم های تجاری از طریق فرآیند استخراج بیت کوین ، اساساً دارایی های انرژی خود را در بازارهای جهانی می فروشد.

با مطالعه ای که اخیراً توسط یک اتاق فکر وابسته به دفتر رئیس جمهور ایران منتشر شده و در آن استفاده از کریپتو برای دور زدن تحریم ها آمده است ، این تقریباً به یک سیاست رسمی تبدیل شده است.

 

در این بین ، موسسات  مالی ، به ویژه موسساتی که تازه شروع به ارائه خدمات رمزارز کرده اند ، باید در مورد خطر تحریم هایی که در نتیجه استخراج بیت کوین ایران با آن روبرو هستند ، فکر کنند.

 

کمپین های مختلفی برای خنثی کردن این فعالیت  بالقوه در حال آغاز است. Marathon ، یک شرکت استخراج بیت کوین در آمریکای شمالی ، به تازگی اولین استخر استخراج بیت کوین سازگار با OFAC را افتتاح کرده است که اکنون فقط معاملات سازگار را استخراج می کند.

Bookmark(0)
Bitcoin
Bitcoin

$54546

1339216832 تومان

ethreume
ethreume

$54464

1339216832 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *