کارکنان بانک مرکزی فدرال، بانکداران وال استریت را با تریلیون ها دلار کنترل و راه انداختند.

کارکنان بانک مرکزی فدرال، بانکداران وال استریت را با تریلیون ها دلار کنترل و راه انداختند.

در حالی که شهروندان آمریکایی منتظر بوروکرات ها هستند تا یک بسته ی جدید رفاهی را بخاطر ویروس کرونا دریافت کنند ، دولت فدرال به فکر خدمت رسانی به منافع شرکت ها و کارتل های بانکی است. در پشت پرده ی قصرهای راحتشان، اعضای دولت فدرال نسبت به سال 2008 میلادی، تسهیلات و تشویقی های بیشتری را به رفقای صمیمی شان یعنی شرکت های تجاری وال استریت اعطا کرده اند. تسهیلات رُند ماهانه ی بانک مرکزی ایالات متحده بدون هیچ زحمتی از سیاست تسهیل کمی (QE) که به دنبال بحران رهن وام های فرعی ایالات متحده پیروی میکرد ، پیشی گرفت.

پیش از انتخابات ریاست جمهوری ، دولت فدرال هنوز ماهانه 80 میلیارد دلار اوراق بهادار با پشتوانه ی رهنی و 40 میلیارد دلار ماهانه خزانه داری را خریداری می کند. خالص بازخریدها از پشتوانه ی کمک های مالی سال 2008 و از تسهیلات مالی مربوط به سال های 2012 تا 2014 نیز هستند.

در همین حال ، در حالی که اکثر آمریکایی ها حتی چشم به چاپ پول هنگفت بانک مرکزی ندوخته اند ، رسانه های اصلی همچنان به بحث درباره ی بسته ی رفاهی برای یک شهروند عادی ادامه می دهند.

روز جمعه ، دولت فدرال درگاه برنامه ی Mainstreet Lending را کاهش داد، زیرا بانک درگاه برخی مشاغل خاص را کاهش داده بود. بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط روزنامه نگاران بخش مالی پَم مارتینز ( Pam Martens ) و ( راس مارتینز ) ، دولت فدرال همزمان JPMorgan Chase را با 2 تریلیون دلار اوراق بهادار سفارش داده است.

مارتینز به شوخی می پرسد: « تصور كنید كه همسایه ی شما در آنسوی خیابان در شش سال گذشته به جرم جرائم مالی به جرم پنج فقره جنایت متهم شده و مرتكب هر جنایتی در وزارت دادگستری آمریكا شده است. آیا می توانید یک سوم کل پول خود را در گاوصندوق قرار داده و به آن همسایه تحویل دهید و از او بخواهید که گاوصندوق خانه تان را برای شما نگه دارد؟ ”

مارتینز تأکید می کند: “اگر چنین کاری انجام دهید ، احتمالاً برای روپوش بازدارنده ( روپوش باز دارنده : (که برتن دیوانه های خطرناک و غیره می کنند و جلو حرکت دست و بازوی آنان را می گیرد) ، مناسب خواهید بود.” “این همان کاری است که دولت فدرال ، بانک مرکزی ایالات متحده ، وقتی صحبت از JPMorgan Chase می شود ، انجام داده است.”

ستون نویسان مالی همچنین نامه ی اخیر نماینده ی آمریکا در کالیفرنیا ، نامه اخیر کیتی پورتر ، نماینده کنگره به پاول ( Jerome Powell ) ، رئیس فدرال و هیئت دولت را منتشر کردند. پورتر می نویسد که فدرال رزرو “از میلیاردها دلار مالیات دهنده برای خرید بدهی بانک هایی مانند JPMorgan Chase استفاده می کند.”

علاوه بر این ، نامه ی پورتر یک تعارض جدی منافع بین بانک فدرال و شرکت Blackrock را برجسته می کند. اساساً ، این نامه تأکید می کند که “تصمیم [بانک مرکزی فدرال ] برای خرید بدهی شرکت ها با دلار مالیات دهندگان مستقیماً به سود وال استریت و ثروتمندترین مدیران شرکت های جهان خواهد بود.”

صحبت های مربوط به تسهیلات فوری ، برای شهروند عادی آمریکایی که در عناوین رسانه های اصلی (MSM) هر روز منتشر می شود، بسیار مسخره است. تسهیلات هنگفت و رُند با خرید بدهی به سبک تسهیل کمی (QE ) اتفاق می افتد، اما رسانه ها با این صحبت ها در مورد بسته های رفاهی، تنها وعده ی سر خرمن میدهند. یکی از بخش های رسانه های اصلی ( MSM ) در واقع اعضای بانک مرکزی فدرال را این هفته ، بخاطر دورکاری از خانه ستودند.
رندال کوارلز (Randal Quarles) ، معاون رئیس بانک مرکزی فدرال در جریان بحث اخیر در وبینار ، توضیح داد: “همه ی ما عمدتا از راه دور کار می کنیم. در بیشتر بانک ها و شعب ، در صورت وجود ، تعداد کارکنان بسیار محدود است.
در 22 اکتبر امسال ، Mary Daly ، رئیس بانک مرکزی سان فرانسیسکو ادعا کرد که کارمندان فدرال رزرو “حتی یک قدم را نیز از دست نداده اند”.

پمپ پول رایج دولت فدرال در سال 2020، با بیش از 9 تریلیون دلار تزریق محرک ، برابر با بیش از دو قرن از ایجاد دلار در کشور را شامل میشود. تحلیل ها می گویند که فقط در هشت ماه از سال 2020 ، ایالات متحده 22٪ از کل پول رایج صادر شده را از زمان بوجود آمدن این کشور، چاپ کرده است.

در همین حال ، ژنده پوشان رسانه های اصلی ( MSM ) ،همچنان ادعا می كنند كه آمریكایی ها باید سپاسگزار باشند كه بانک مرکزی فدرال از سقوط اقتصادی ایالات متحده جلوگیری كرده است. در عوض ، بانک مرکزی فدرال موفق شده است از خانه های راحت شخصی خود تریلیون ها دلار، برای درب چرخان بانکداران فاشیست ایجاد کند. وقتی نوبت به نجات شرکت ها و بانکداران می رسد ، مطمئناً بانک مرکزی فدرال یک قدم را از دست نداده است.

Bookmark(0)
Bitcoin
Bitcoin

$54546

1339216832 تومان

ethreume
ethreume

$54464

1339216832 تومان

2 دیدگاه برای “Stochastic RSI چیست”

  1. راستگو گفت:

    ممنون . عالی بود

    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *