محل تبلیغات

بنیانگذار اتریوم، نشان می دهد که چگونه ارتقا رادیکال اتریوم می تواند بیت کوین را به چالش بکشد.

اتریوم ، دومین، ارز دیجیتال بعد از بیت کوین ، در سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است و در کنار افزایش قیمت بیت کوین صعود کرده است.

قیمت بیت کوین در اواخر سال 2017  حدود 20 هزار دلار بود و در امروز تقریباً به بالای 60 هزار دلار رسیده است ، در حالی که قیمت توکن اتریوم فقط  30 درصد نسبت به اوج سال 2018 رشد کرده است.

اکنون ، با توجه به سخنان بنیانگذار اتریوم ، ویتالیک بوترین ، یک نسخه پیشنهادی برای زنجیره بلوک اتریوم که باعث تخریب یا “سوزاندن” نشانه های اتر می شود ، می تواند بیت کوین را به چالش بکشد.
به روزرسانی اتریوم ، معروف به  EIP-1559  , حرکت  به سمت اتریوم 2.0 ، باعث خواهد شد که سیستم فعلی هزینه شبکه اصلاح شود و با سوزاندن اتر، میزان عرضه کلی اتر کاهش می یابد، چیزی که خود موضوعی بحث برانگیز در میان ارزهای دیجیتال است.
بوترین در ادامه توضیح داد که احتمال این وجود دارد که ارتقا رادیکال شبکه اتریوم ، که هفته گذشته توسط توسعه دهندگان تأیید شده، منجر به کاهش عرضه اتریوم شود.

بسیاری از بزرگترین پروژه های DeFi روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است ، با هجوم کاربران به شبکه ، این رمزارز افزایش یافت. در همین حال ، آخرین هجوم  برای توکن های به اصطلاح غیر قابل استفاده (NFT) نیز منجر به ترافیک سنگین در شبکه اتریوم شده است.

ریچارد جانسون ، مدیر اجرایی Texture Capital ، از طریق ایمیل می گوید: “من نگران  شورش بالقوه ماینرها هستم ، که می تواند اعتبار شبکه اتریوم را ضعیف کند.”

در میان هجوم به اتریوم ، در ماه های اخیر تعدادی از رقبای اتریوم ظهور کرده اند که ادعا می کنند سیستم عامل های غیرمتمرکز مشابهی را با زمان معاملات سریعتر و هزینه های کمتر ارائه می دهند.

آنتونی ترنچف ، مدیر عامل دارایی دیجیتال نکسو ،گفت: ” به نظر می رسد که اتریوم قربانی موفقیت خود شده است.”

با این حال ، ترنچف افزود كه انتظار دارد “سریعاً پس از انتشار EIP-1559 ، قیمت اتریوم به شدت افزایش یابد”

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *