اخبار ارزهای دیجیتال

غوغای اتریوم 2 شروع شد

غوغای اتریوم 2 شروع شد

بیش از 700 هزار اتریوم در « اتریوم 2.0» ، به ارزش 425 میلیون دلارتا کنون لاک شده است.

 قرارداد سپرده ی «اتریوم 2.0»، علی رغم شروعی آرام، در حال حاضر بیش از حد انتظار رشد داشته و با افزایش 33٪ درصدی روبرو شده است.

طبق داده های تحلیلی بر شبکه بلاک چین شرکت  Dune Analyticsدر حال حاضر در این قرارداد هوشمند ، بیش از 708،224 اتریوم ( به ارزش 425 میلیون دلار) لاک شده است. این اولین گام اتریوم به سمت پروتکل اثبات سهام (PoS)بوده و .یعنی 33٪ درصدبیشتر از  حداقل 524،000 اتریوم که برای راه اندازی « اتریوم 2.0 » مورد نیاز بود جمع شده است.

داده ها نشان می دهد حدود 2025 سپرده گذار برتر، در حال حاضر وجوه خود را به ارزش بیش از 422 میلیون دلار (با قیمت فعلی بازار) با توجه به این قرارداد اولیه، در آن سپرده کرده اند. به پاداش این کارشان آنها  سالانه یک درصد نامشخصی از هزینه های انتقال شبکه اتریوم را تا زمانیکه اتریومشان  توقیف است واز شبکه ی اتریوم  پشتیبانی و حمایت میکنند بعنوان دستمزد به ایشان پرداخت می شود.

اما« اتریوم 2.0 » به آسانی به این حجم از سپرده گذاری نرسیده است . تنها هفته ی اول، حدود 50،000 اتریوم از چندین کاربر و حدود 3200 اتریوم نیز از خالق آن یعنی  ویتالیک بوترین، در این قرارداد سپرده گذاری شد. در واقع، سپرده گذاری ها تنها دو روز بعد از اینکه محرک های نقدینگی روی پروتکل مبادله ی غیرمتمرکز یونی سواپ پایان پذیرفت، یعنی در نونزدهم نوامبر، همانگونه که در نمودار زیر مشاهده میکنید، پامپ شد.

Eth2 deposits

میزان واریز به قرارداد اتریوم 2 در روزهای شروع

صرفنظر از این مساله، در آن زمان افراد ی که از اتریوم دفاع میکردند، شبکه را با امید به اینکه بتوانند بازیکنان بزرگی را دیر یا زود ترغیب به سپرده گذاری (و حتی تعیین قیمت) در آن بکنند، راه اندازی کردند.

و آنها در عمل اینکار را حتی با بعضی از عرضه اولیه های سکه ها (ICO) شروع کردند.  یکی از این بازیکنان، پروتکل شبکه ی Celsius ، را که در سال 2018 تنها در یکی از عرضه اولیه ها ( ICO ) حدود  50 میلیون دلار سود به دست آورده بود، به شبکه ی اتریوم قرض داد. این شرکت اعلام کرد که در آخرین روز سپرده گذاری ها حدود 25،000 هزار اتریوم به پروتکل « اتریوم  2.0 »، کمک کرده است.

با پیوستن سایر مالکان رمز ارز ها، صندوق های ارز دیجیتال و حتی دیگر عرضه اولیه ها ( ICO ) می توان اتریوم را با موفقیت به سمت خط پایان هل داد.

آقای Alex Mashinsky، مدیر عامل شرکت Celsius، گفت: « مفتخرم اعلام کنم که ما شبکه ی Genesis را بر روی اتریوم 2.0 ، با رقمی بالغ بر 25000 هزار اتریوم افتتاح کرده ایم.»

وی افزود: ” شبکه ی Celsius بر روی اتریوم عرضه و درجه بندی شد ، بنابراین ما فکر می کنیم که اینکار در راه اندازی «اتریوم 2.0» و همینطور قرار دادن برخی از آخرین اتریوم های مورد نیاز در استخر بطوریکه اطمینان حاصل شود که به موقع و طبق برنامه همانگونه که ما اینکار را انجام دادیم راه اندازی شود، کمک مناسبی خواهد بود .

حتی سایت خبری Coindesk این خبر را به نمایندگی از طرف اعتبار سنجی شرکت Bison Trails، پوشش داد.

با استفاده از آستانه ی کنونی ، شبکه ی اتریوم در حال حاضر می تواند فاز اول « اتریوم 2.0 » را راه اندازی کند. این مرحله شامل طرحی از اجماع جدید با وعده ی مقیاس پذیری بالا، افزایش داده های بهتر و مناسب تر و هزینه ی معاملاتی پایین تر از مکانیسم فعلی ، می باشد.

 

Bookmark(0)
Bitcoin
Bitcoin

$54546

1339216832 تومان

ethreume
ethreume

$54464

1339216832 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *