ارز دیجیتال دویج کوین (dogecoin) چیست؟!

ارز دیجیتال دویج کوین (dogecoin) چیست؟!

Dogecoin چیست؟

Dogecoin یک ارز رمزنگاری همتا به همتا و منبع باز است. این سکه به عنوان altcoin  محسوب می شود. Dogecoin در دسامبر 2013 راه اندازی شد ، تصویر یک سگ Shiba Inu را به عنوان آرم خود دارد.

 

در حالی که به ظاهر به عنوان یک شوخی ایجاد شده است ، اما بلاکچین Dogecoin هنوز کارآمد است. فناوری زیربنایی آن از Litecoin گرفته شده است. از ویژگی های قابل توجه Dogecoin که از الگوریتم رمزنگاری استفاده می کند ، قیمت پایین و عرضه نامحدود آن است.

Dogecoin یک ارز رمزنگاری شده منبع باز است که در سال 2013 توسط جکسون پالمر و بیلی مارکوس آغاز شده است.

Dogecoin در ابتدا به عنوان یک شوخی بر اساس یک الگوی رفتاری معروف با Shiba Inu (نژاد سگ ژاپنی) شروع شد.

این برنامه مبتنی بر Litecoin است و همان فن آوری را در پشت اثبات کار خود دارد.

درک Dogecoin

Dogecoin به عنوان یک شوخی آغاز شد ، اما پس از ایجاد آن طرفداران زیادی پیدا کرد.

در اواخر سال 2017 ، این شرکت به طور قابل توجهی افزایش داشت،پس از ترکیدن حباب در سال 2018 ، Dogecoin مقدار زیادی از ارزش خود را از دست داد.

کاربران می توانند Dogecoin را در صرافی های ارز دیجیتال خریداری و بفروشند. آنها می توانند Dogecoin خود را در صرافی یا کیف پول Dogecoin ذخیره کنند.

 

تاریخچه Dogecoin

جکسون پالمر ، مدیر محصول در دفتر Adobe Inc در سیدنی ، استرالیا ، Dogecoin را در سال 2013  ایجاد کرد. او پس از دریافت بازخورد مثبت در شبکه های اجتماعی ، دامنه dogecoin.com را خریداری کرد

در همین حال ، در پورتلند ، اورگان ، بیلی مارکوس ، توسعه دهنده نرم افزار در IBM که می خواست ارز دیجیتال ایجاد کند ، Dogecoin را کشف کرد. مارکوس برای دریافت اجازه ساخت نرم افزار Dogecoin  با پالمر تماس گرفت

مارکوس کد Dogecoin را بر اساس Luckycoin بنا نهاد ، که خود از Litecoin مشتق شده است و در ابتدا از پاداش تصادفی برای استخراج بلوک استفاده می کرد ، اگرچه در مارس 2014 به پاداش ثابت تغییر کرد. Dogecoin از فناوری رمزنگاری Litecoin استفاده می کند.

پالمر و مارکوس سکه را در 6 دسامبر 2013 به بازار عرضه کردند. دو هفته بعد در 19 دسامبر ، ارزش Dogecoin 300٪ جهش کرد.

ظهور Dogecoin

Dogecoin خود را به عنوان یک نسخه “سرگرم کننده” از بیت کوین با آرم Shibu Inu (سگ ژاپنی) به بازار عرضه کرد. ارائه گاه به گاه Dogecoin مناسب حال و هوای جامعه رمزنگاری در حال رشد بود. فناوری رمزگذاری شده و عرضه نامحدود آن استدلالی برای نسخه سریعتر ، سازگارتر و کاربر پسند بیت کوین بود.

در ژانویه 2014 ، جامعه دویج کوین، 27 میلیون Dogecoins به ارزش تقریبی 30،000 دلار برای تأمین هزینه سفر تیم Bobsled جامائیکا به بازیهای المپیک زمستانی سوچی اهدا کرد.

در  شش مارس همان سال ، جامعه دویج کوین، Dogecoin $ 11،000  برای ساخت یک چاه در کنیا اهدا کرد.

Dogecoin در اولین سالگرد تولد خود 20 میلیون دلار سرمایه تجاری داشت.

Dogecoin در حین و بعد از حباب رمزنگاری 2017-2018

ارزش Dogecoin با بقیه رمزنگار در طی حبابی که در پایان سال 2017 به اوج خود رسید ، سر به فلک کشید و با بقیه در  2018 سقوط کرد. در اوج خود ، Dogecoin به قیمت 0.018 دلار معامله می شد و سقف بازار بیش از 2 میلیارد دلار بود.

در تابستان سال 2019 ، Dogecoin شاهد یک رشد دیگر همراه با بقیه بازار رمزنگاری بود. علاقه مندان به Dogecoin خوشحال بودند که  صرافی Binance سکه را لیست کرده است.

Dogecoin در دهه 2020

تعداد زیادی از استخراج کنندگان Scrypt هنوز،  دویج کوین را به سایر ارزهای رمزنگاری شده Scrypt PoW ترجیح می دهند. در واقع ، نرخ هش Dogecoin تقریبا 150 TH / s است. این دقیقاً زیر نرخ هش Litecoin (LTC) 170 TH / s است ، احتمالاً به این دلیل که دویج کوین  را می توان با  (LTC) استخراج کرد ، به این معنی که ماینرها می توانند هر دو رمزنگاری را با استفاده از همان کار به طور همزمان استخراج کنند. اساساً ، عملاً همه کسانی که Litecoin را استخراج می کنند Dogecoin  را نیز استخراج می کنند ،

از 21 دسامبر سال 2020 ، رتبه بندی بازار Dogecoin 43 بود ، با سرمایه بازار 611 میلیون دلار.

Dogecoin در 2021

قیمت دویج کوین در سال 2021  افزایش چشمگیری شد و در زمان انتشار این مقاله در رتبه 35 بازار قرار دارد.

 

 

 

 

 

Bookmark(0)
Bitcoin
Bitcoin

$54546

1339216832 تومان

ethreume
ethreume

$54464

1339216832 تومان

2 دیدگاه برای “Stochastic RSI چیست”

  1. راستگو گفت:

    ممنون . عالی بود

    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *