دوج کوین چیست؟

دوج کوین (Dogecoin ) یک رمز ارز آلتکوین ( altcoin ) است که در سال ۲۰۱۳ بر اساس الگوهای رفتاری معروف به Doge خلق شد. دوج کوین یکی از رنگارنگ ترین سکه های طیف رمز ارز است.

پیدایش دوج کوین و ارتباط آن با وبسایت Reddit، Twitch و Tiktok:

دوج‌ کوین در سال ۲۰۱۳ توسط بیلی مارکوس و جکسون پالمر تاسیس شد ، در ابتدا از آن به عنوان “ارز شوخی” نام برده شد که مبتنی بر کلمه ی “Doge” و تصویر سگ « شیبا اینو » که بعنوان میم(طنز) اینترنتی شناخته میشد، بود.

ایده ی پشت این سکه ایجاد یک رمز ارز سرگرم کننده بود که بتواند در حین آموزش افراد در مورد رمز ارزها در اختیار جمعیت بزرگی از افراد قرار بگیرد.

این سکه بین افراد زیادی در شبکه های اجتماعی شناخته شد و بخصوص در بین انجمن Reddit طرفداران زیادی پیدا کرد و به عنوان نوعی اطلاع رسانی آنلاین در سایت هایی مانند Reddit و Twitch مورد استفاده قرار گرفت.

دوج کوین در سال ۲۰۱۳ پس از حمله به بیت کوین هک شد و میلیون ها سکه در آن به سرقت رفت و منجر به این شد که محور بیشترین صحبت و بحث درباره ی آلت کوین در توییتر را داشته باشد. در سال ۲۰۱۵ ، حجم معاملات دوج کوین برای مدت کوتاهی از بیت کوین فراتر رفت ، اما در بازار سرمایه کمتر از ۱۳.۵ میلیون دلار باقی ماند.

در ژوئیه ی سال ۲۰۲۰ ، روندی در TikTok دوباره این سکه را به کانون توجهات کشاند. در یک ویدئو، ۸۰۰ میلیون کاربر TikTok با ۲۵ دلار سرمایه گذاری در دوج کوین و افزایش قیمت تا یک دلار و عنوان “ثروتمند شدن” ، درخواست دادند. حجم معاملات سکه ۲۰۰۰٪ افزایش یافت. قیمت آن در یک روز ۹۶٪ افزایش یافت. با این حال ، این صعود مدت زیادی دوام نیاورد و پس از آن یک کاهش عظیم رخ داد ، و حجم معاملات در فروش به ۱.۲ میلیارد دلار رسید.

فناوری پشت دوج کوین

دوج کوین بر اساس لاکی کوین ( Luckycoin ) ، که از لایت کوین منشعب شده بود گرفته شده و دارای پاداش بلوک تصادفی است.

دوج کوین با الگوریتم اثبات کار مبتنی بر Scrypt که تضمین می کند که از سخت افزار استاندارد استخراج بیت کوین استفاده نمی کند، همانند بلاک چین های قبل، اجرا میشود.

در سال ۲۰۱۴ ، دوج کوین از پاداش بلوک تصادفی به پاداش بلوک استاندارد تبدیل شد. زمان بلوک دوج کوین یک دقیقه است ، به این معنی که در هر دقیقه ۱۰،۰۰۰ دوج بعنوان پاداش استخراج بلوک تولید میشود.

در دوج کوین، ماینرها به جای اینکه با قدرت CPU و استخرهای ماینینگ رقابت کنند با استخراج مبتنی بر یک سیستم قرعه کشی کار میکنند ، جایی که برنده قرعه کشی انتخاب می شود تا بلوک بعدی را به پایان برساند.

یکی دیگر از جنبه های منحصر به فرد این پروتکل بلاکچین این واقعیت است که محدودیتی در تولید سکه وجود ندارد – این شبکه می تواند بی نهایت دوج کوین تولید کند.

سایر رویدادهای قابل توجه

انجمن دوج کوین در چندین رویداد جمع آوری کمک مالی شرکت کرده است. در طول بازیهای المپیک زمستانی سوچی ، آنها ۵۰،۰۰۰ دلار برای حضور تیم Bobsled جامائیکا جمع کردند.

جمع آوری کمک مالی « Doge4Water » یک رویداد خیرخواهانه ی موفق با همکاری خیریه بود و صرف ساختن چاه آب برای کنیا شد.

دوج کوین همچنین با جذب ۵۵۰۰۰ دلار (۶۷.۸ میلیون دوج کوین) از راننده ی به نام Josh Wise که عضو انجمن مسابقات ملی خودروهای ارتقا یافته بود ، حمایت مالی کرد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *