رکورد شکنی متفاوت بیت کوین

رکورد شکنی متفاوت بیت کوین

تحلیل گران معتقدند روند صعودی و رکورد شکنی بیت کوین نسبت به سال 2017 متفاوت خواهد بود.

قیمت بیت کوین شب گذشته مجددا افزایش چشمگیری یافت و بسیاری از کارشناسان معتقدند که این روند بسیار با ثبات تر از روند افزایشی سال 2017 خواهد بود.

طبق گزارش سایت coindesk، عامل اصلی روند افزایشی با ثبات فعلی حمایت و پشتیبانی سرمایه گذاران برجسته و بنگاه های سرمایه گذاری است که در سال 2017 از آنها خبری نبود.

آقای John Todaro، مدیر بخش تحقیقات TradeBlock ، اعلام کرد:

« با نگاهی به زمان بندی این روند صعودی به راحتی میتوان دریافت که این صعود دقیقا مطابق با زمان بازگشایی بازار آمریکا اتفاق افتاده است.»

وی در ادامه اشاره ای هم به حجم معاملات در LMAX Digital کرد. گردانندگان این پلتفرم معاملاتی بیشتر، معامله‌گران و نهادهای سرمایه‌گذاری هستند.

همانگونه که پیش تر ذکر کردیم، قیمت بیت کوین با رسیدن به ۱۹,۸۵۰ دلار، رکورد تاریخی جدیدی ثبت کرد.

آقای John Todaro، در ادامه ی صحبت‌های خود گفت:

« در طول عید شکرگزاری و ساعات مانده به تعطیلات عید و نیز نگرانی‌های آقای برایان آرمسترانگ، مدیرعامل شرکت کوین بیس که در توییتی به آنها اشاره کرد، شاهد اصلاح و کاهش قیمت تا ۱۶,۵۰۰ دلار بودیم، چرا که در آن زمان تعداد زیادی از مؤسسات سرمایه‌گذاری آمریکایی و معامله‌گران فعالیت چندانی نداشتند. صبح دوشنبه، شاهد بازگشت حجم زیادی از معامله‌گران برجسته بودیم که با خرید در کف، باعث افزایش قیمت شدند.»

نمودار قیمتی بیت کوین

لازم به ذکر است برخی از شاخص‌های بازار، سیگنال های نزولی از خود نشان می‌دهند. بر طبق اطلاعات شرکت CryptoQuant پس از عید شکرگزاری حجم ورود سرمایه به صرافی‌ها از حجم خروج سرمایه از آنها بیشتر شده است.

BTC price

نمودار قیمتی بلند مدت بیت کوین

به‌گفته ی آقای Ki Young Ju ، مدیرعامل شرکت CryptoQuant، با قرارگرفتن کوتاه مدت این شاخص در زنجیره‌ای‌ در ناحیه ی مذکور شاهد سیر نزولی خواهیم بود و انتظار داریم که بیت کوین تا مرز ۱۶,۰۰۰ دلار سقوط کند؛ این روند کاهشی بیشتر بخاطر فعالیت نهنگ های بازار و هجوم افراد به سمت فروش، اتفاق افتاده است. لازم به یادآوری است که فعالیت شبکه ی بیت کوین نسبت به سه سال پیش نیز بسیار تغییر کرده است. در دسامبر سال 2017 که بیت کوین رکورد قیمتی خود را ثبت کرد، دچار تحول عظیمی شد و تنها در عرض 2 ماه تامرز 5947 دلار سقوط کرد. تفاوت اصلی بازار فعلی با بازار سال 2017 ، حضور و پشتیبانی سرمایه گذاران بزرگ و برجسته است.

در گذشته منظور از سرمایه گذاران بزرگ، شرکت های فعال در زمینه ی رمز ارزها، استخراج کنندگان و سرمایه گذاران اولیه بودند. اما این تعریف رفته رفته تغییر یافت. مدیر بخش تحقیقات کارگزاری Bequant، آقای Denis Vinokourov معتقد است که سرمایه‌گذاران بازارهای سنتی، تعریف دقیق این عبارت هستند.

به‌گفته ی آقای Vinokourov ، افزایش ورود سرمایه ی شرکت هایی همچون Grayscales، CoinShares و Shares 21 به صندوق های سرمایه گذاری از جمله عواملی است که نشان میدهد سرمایه گذاران بزرگ بازارهای مالی سنتی در حال ورود به بازار رمز ارزها هستند.

وی در ادامه افزود: روند صعودی ثابت و غیرمنتظره ی بازار رمز ارزها تا حدودی سبب افزایش قیمت شده و باعث شده تا سرمایه‌گذاران بیشتری را هم جذب کرده و این سرمایه‌گذاری‌ها بر روند صعودی بازار افزوده‌اند.

Bookmark(0)
Bitcoin
Bitcoin

$54546

1339216832 تومان

ethreume
ethreume

$54464

1339216832 تومان

2 دیدگاه برای “Stochastic RSI چیست”

  1. راستگو گفت:

    ممنون . عالی بود

    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *