اخبار ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال دش(Dash)

ارز دیجیتال دش(Dash)

ارز دیجیتال دش (Dash) چیست؟

دش (Dash ) در میان گروهی از پروژه های اولیه برای کپی و اصلاح کد Bitcoin در تلاش برای دستیابی به بازار گسترده تر بود.

اما دش (Dash) در پی راه اندازی سال 2014 با تفاوت چشمگیری در فن آوری خود ادامه داد و ویژگی های جدیدی را اضافه کرد که معاملات را بیشتر شبیه پرداخت های آنلاین سنتی می کند.

به عنوان مثال InstantSend به کاربران اجازه می دهد بدون اینکه منتظر تایید تراکنش در بلاکچین دش (Dash) باشند ، DASH را منتقل کنند. در عوض ، کاربران می توانستند ارز رمزنگاری شده را به گره های ویژه (به نام Masternodes) ارسال کنند که وجوه را قبل از ثبت در یک بلوک آینده قفل می کنند.

PrivateSend ، یکی دیگر از ویژگی های دش ، کاربران را قادر به ارسال معاملات با استفاده از یک سرویس  داخلی کرده است. کاربران می توانند DASH خود را به Masternodes ارسال کنند ، که تراکنش ها را با دیگران ترکیب می کند و دنباله اصلی معامله را پنهان می کند.

دش (Dash)  تا حدی از طریق مجموعه قراردادهایی در بلاکچین خود اجرا می شود که به مدیریت توسعه ، بازاریابی و زیرساخت های نرم افزار کمک می کند.

اکنون تیم Dash از طریق وب سایت و انجمن Reddit کاربران را در جریان تغییرات قرار می دهد.

 

چه کسی دش را ایجاد کرد؟

Dash توسط توسعه دهنده Evan Duffield در ژانویه 2014 ایجاد شد.

دافیلد که در اصل به عنوان دارک کوین شناخته می شد ، نامی که خصوصیات خصوصی  آن را برجسته می کرد ، در سال 2015 دارک کوین را به نام Dash ، مخفف Digital Cash ، تغییر نام داد.

دش چگونه کار می کند؟

برای کسانی که با هر ارز رمزنگاری اثبات کار (مانند بیت کوین یا Litecoin) آشنا هستند ، اولین ردیف بلاکچین Dash به همین روش عمل می کند.

این لایه توسط ماینرهایی تامین می شود که برای ایجاد بلاک های جدید و ایمن سازی بلاکچین رقابت می کنند. ماینرها ضمن جلوگیری از هزینه های مضاعف ، سابقه معاملات Dash blockchain را حفظ می کنند.

تفاوت Dash و Bitcoin این است که میانگین زمان بلوک 2.5 دقیقه است (در مقایسه با 10 دقیقه) و ماینرها فقط 45٪ از DASH ضرب شده در هر بلوک را دریافت می کنند (در مقابل 100٪ در بیت کوین).

 

شبکه MasterNode

لایه دوم زنجیره بلوک حاوی بیشتر نوآوری های اصلی آن است ، زیرا توسط گره های خاصی به نام Masternodes اداره می شود.

 

هر گره ای می تواند تبدیل به Masternode شود به شرط آنکه 1000 دش  را در خود داشته باشد.

 

هر کسی توانایی پیشنهاد ویژگی جدید یا تغییر در شبکه Dash را دارد ، با این حال ، تصمیمات نهایی با رای گیری در میان Masternodes گرفته می شود.

 

اگر تعداد آرای “بله”  10٪  بیشتر از تعداد “مخالف” باشد ، ویژگی جدید اجرا می شود.

 

10٪ آخرین پاداش بلوک به یک سیستم کمک هزینه ، به نام خزانه داری دش اختصاص داده می شود. این صندوق توسط DAO برای تأمین بودجه پیشنهادهای رای داده شده توسط Masternodes اختصاص داده شده است.

چرا دش ارزش دارد؟

Dash بسیاری از ویژگی هایی را که به ارزهای رمزپایه ارزش می دهند ، از جمله دوام ، قابلیت جابجایی و… را دارد. مشابه کالاهایی مانند طلا ، نقره و بیت کوین ، Dash عرضه محدودی دارد. فقط 18.9 میلیون DASH در  شبکه وجود دارد.

انتظار می رود Dash تا سال 2300 به حداکثر میزان عرضه برسد.

هر نوع وجه نقد باید به اندازه کافی بادوام باشد تا بتواند به طور جهانی استفاده شود.

Dash نیز قابل حمل است ، مانند سایر ارزهای رمزنگاری شده ، می توانید DASH خود را روی یک درایو فلش حمل کرده یا فوراً از طریق اینترنت انتقال دهید.

چرا از دش استفاده کنیم؟

ممکن است کاربران برای معاملات سریع ، ایمن و خصوصی Dash یک ارز رمزپایه جذاب بدانند.

علاوه بر این ، محدودیت عرضه و ماهیت  Dash ممکن است سرمایه گذاران خاصی را که به ویژگی های آن به عنوان ذخیره ارزش باور دارند ، جلب کند

 

Bookmark(0)
Bitcoin
Bitcoin

$54546

1339216832 تومان

ethreume
ethreume

$54464

1339216832 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *