محل تبلیغات

یوان دیجیتال چین در طول بازی های المپیک زمستانی 2022 پکن در دسترس ورزشکاران و بازدید کنندگان قرار می گیرد

 

بانک مردم چین (PBoC) برنامه های خود را برای دسترسی به سیستم پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال (DCEP) خود در بازی های المپیک زمستانی پکن در سال 2022 در دسترس ورزشکاران و بازدید کنندگان خارجی تأیید کرده است.

 

به گزارش CNN ، لی بو ، معاون رئیس بانک خلق چین ، هنگام سخنرانی در مجمع Boao چین  ، این موضوع را تأیید کرد. به گفته لی ، پروژه یوان دیجیتال این کشور با موفقیت زیادی روبرو شده است زیرا آزمایش آن در شهرهای مختلف از جمله محل برگزاری بازی های المپیک زمستانی پیش رو انجام شده است.

لی در اظهارات خود اظهار داشت كه برنامه چین و PBoC مبارزه با سلطه دلار آمریكا در صحنه بین المللی نیست ، بلكه ترغیب به توسعه پرداخت داخلی و اقتصاد بدون پول نقد است.

لی در حاشیه این کنفرانس تجاری که در استان هاینان چین برگزار شد ، به حاضران گفت: “برای بین المللی شدن renminbi ، ما بارها گفته ایم که این یک روند طبیعی است و هدف ما جایگزینی دلار آمریکا یا ارزهای بین المللی دیگری نیست.” وی افزود: “هدف ما این است كه به بازار اجازه انتخاب دهیم.”

 

در حالی که چین در مراحل پیشرفته توسعه CBDC خود قرار دارد ، سایر کشورها از جمله سوئد نیز به درستی پیشرفت می کنند. به تازگی ، انگلستان اعلام کرد که کارگروه CBDC خود را متشکل از خزانه داری HM و بانک انگلیس (BoE) تشکیل می دهد. دولت انگلستان خاطرنشان كرد كه هنوز درمورد صدور پوند دیجیتال تصمیم نگرفته است. در همین حال ، گروه ویژه در حال مطالعه و توسعه موارد استفاده صحیح برای آماده سازی برای راه اندازی بالقوه CBDC خود است.

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *