اخبار ارزهای دیجیتال

رکرود جدید بیت کوین در ایران

رکرود جدید بیت کوین در ایران

بیت کوین با رسیدن به رقم ۴۲۰ میلیون تومان در ایران رکورد شکنی کرد.

بیت کوین برای چندمین بار طی دو‌ماه گذشته با ثبت قیمت ۴۲۰ میلیون تومانی، رکورد های قبلی را شکست.

طبق اخبار روز مربوط به رمز ارز ، همزمان با اعلام نتایج انتخابات آمریکا ، قیمت بیت کوین در مقابل ریال ایران با رسیدن به رقمی در حدود ۴۲۶ میلیون تومان در پلتفرم‌های صرافی ایرانی، رکورد تاریخی ثبت کرد . در زمان نگارش و درج این خبر، هر واحد بیت کوین در صرافی‌های ایرانی با قیمت بیش از ۴۱۶ میلیون تومان معامله می‌شود.

بیت کوین در حالی در صرافی های ایرانی رکورد شکنی می کند که قیمت جهانی آن طی چند روز گذشته از ۱۳۸۵۰ دلار عبور کرد. قیمت تتر باپشتوانه ی دلار که قیمت ریالی بیت کوین با آن محاسبه میشود،در صرافی های ایران به مرز ۳۱۰۰۰ تومان رسید.

در مقایسه با دلار قیمت و ارزش بیت کوین ۳۰ درصد پایین تر از رکورد قبلی خود است. بیت کوین در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ به رقمی در حدود ۲۰۰۰۰دلار رسیده و رکورد زد، اما به سرعت وارد مسیر نزولی شد و طی سه سال گذشته نتوانست رکورد بالایی را در کارنامه ی خود ثبت کند. با این حال، افزایش قیمت دلار نسبت به پول ملی کشورهایی همچون ایران، ترکیه، ونزوئلا و چند کشور دیگر باعث شده است تا بیت کوین در بالاترین سطح در این کشورها قرار بگیرد.

قیمت بیت کوین در مقابل ریال ایران طی ۸ ماه گذشته با بیش از ۳۵۰درصد افزایش از حدود ۹۰ میلیون تومان به بیش از ۴۲۰ میلیون تومان رسیده است. از عوامل افزایش قیمت بیت کوین میتوان به افزایش قیمت دلار اشاره کرد که نقش اصلی را در این جهش ایفا کرده و سپس افزایش قیمت جهانی بیت کوین نیز در این روند صعودی بی‌تأثیر نبوده است.

تصویر بالا، نمودار یک‌ساله ی قیمت بیت کوین در مقابل ریال است.

طرفداران بیت کوین این رمز ارز را ابزاری مناسب برای ذخیره ی اندوخته های مالی شان در زمان بحران‌های جهانی می دانند.

Bookmark(0)
Bitcoin
Bitcoin

$54546

1339216832 تومان

ethreume
ethreume

$54464

1339216832 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *