اخبار ارزهای دیجیتال

کاهش قیمت بیت کوین در روزهای آتی

کاهش قیمت بیت کوین در روزهای آتی

داده ها نشان می دهد قیمت بیت کوین چند روز پس ازآزاد سازی سودقرارداد آتی بیت کوین یک میلیارد دلار کاهش می یابد.

داده ها نشان می دهد که بیت کوین الگویی برای اصلاح شدید پس از آزاد سازی سود برای معاملات آتی بیت کوین به بالای یک میلیارد دلار دارد .

تحلیل بازار:

مبادلات مشتقات BitMEX ، زمانی بر سایر صرافی ها حاکم بود و این شرکت به طور موثر، 50٪ از سهم بازار را تا ژوئیه ی سال 2019 در اختیار داشت. به همین دلیل ، معامله گران مراقب هر شاخص متصل به BitMEX ، از جمله نرخ بودجه ، سود آزاد و مبنا بودند.

سود آزاد، مجموع قراردادهایی را که فعالان بازار در اختیار دارند ، اندازه می گیرد. هرچه این رقم بالاتر می رود ، اندازه ی بالقوه ی لیکویید نیز افزایش می یابد. در تاریخ دوم اوت ، سقوط 1400 دلاری در حالی رخ داد که قراردادهای آتی یک میلیارد دلاری به دلیل ناکافی بودن مارجین ، به اجبار بسته شدند.

اگرچه عدد جادویی وجود ندارد اما معامله گران تمایل دارند که متضرر شوند، زیرا سود آزاد نزدیک به یک میلیارد دلار است و باعث بوجود آمدن پدیده ای می شود که برخی از معامله گران از آن به عنوان شبح BitMEX یاد می کنند. این مساله در نیمه ی دوم سال 2019 آشکار شد . زمانی که سقوط گسترده ی قیمت بیت کوین در هفت مورد مختلف اتفاق افتاد یعنی دقیقا زمانی که سود آزاد بالای یک میلیارد دلار بود.

ریسک قابل درک در کنار سود آزاد زیاد ، به میزان نقدینگی دارایی های اساسی بستگی دارد. در سه ماهه ی سوم سال 2019 ، حجم منظم بیت کوین در مبادلات نقطه ای به طور متوسط ​​2.4 میلیارد دلار در روز بود. بنابراین تنها یک قرارداد از کل مجموعه ی 42٪ درصدی از حجم بیت کوین ، به اندازه ی کافی قابل توجه به نظر می رسید.

همانطور که در نمودار فوق مشاهده میکنید، تردیدی وجود ندارد که سود آزاد نزدیک به یک میلیارد دلار، با کاهش قیمت مربوطه از ژوئیه تا سپتامبر همزمان شده است. شایان ذکر است که تعداد قابل توجهی از قراردادها را نمی توان صعودی یا نزولی قلمداد کرد.

طبق نمودار ، نیمه ی دوم سال 2019 عمدتا نزولی بود.

Bitmex Future

سود آزاد قرارداد آتی بیت کوین در بیتمکس

نیمه ی دوم سال 2019 برای رمز ارزها کاملاً ناخوشایند بود و همانطور که اکثر سرمایه گذاران به خاطر دارند ، حتی رئیس جمهور ترامپ نیز طبق گزارش سایت Cointelegraph ، علنا نگران وضعیت ناخوشایند بیت کوین شده بود. همه ی اینها در حالی اتفاق افتاد که وزیر خزانه داری ایالات متحده آقای Steven Mnuchin، خواستار تنظیم و نظارت بیشتر بر این بخش شد.

نمودار بالا، جزئیات بسیار بهتری را در مورد چگونگی ارتباط 40٪ درصد سهم بازار BitMEX در آن زمان را نشان می دهد. تنها یک معامله ی پر سود، معادل نیمی از حجم روزانه ی بیت کوین را در اختیار داشت.

صرافی BitMEX در سال 2020 توسط صرافی OKEx کنار زده شد. جایی که کل سود آزاد آتی ثابت و‌ماهیانه در 25 ژوئیه از یک میلیارد دلار گذشت.

رقیبان باقی مانده، مدام سهم خود را افزایش دادند . چندی پیش بورس تجاری شیکاگو (CME) ، Binance و Bybit توانستند سد روانی یک میلیارد دلاری را بشکنند.

بازار امروز تقریباً با ریسک کمتری، شبیه سال 2019 است.

بسیار عجیب است که این اتفاق در 20 نوامبر، یعنی تنها چهار روز قبل از سقوط 16 درصدی دلار به قیمت 16334 اتفاق افتاد. کل سودهای آزاد آتی ماه سپتامبر سال 2019 ، بالغ بر سه میلیارد دلار بود. این بار چهار صرافی توانستند سد یک میلیارد دلاری را بشکنند.

اگرچه سود آتی به 7.4 میلیارد دلار افزایش یافت ، اما حجم متوسط ​​روزانه در مبادلات عادی نقطه ای که در حال حاضر رقمی بالغ بر 3.5 میلیارد دلار است ، افزایش یافت. بنابراین ، بر خلاف سال گذشته ، تنها یک مبادله ی بورسی با سود آزاد یک میلیارد دلاری نباید به همان روشی که در سال 2019 اتفاق افتاد، مردم را متحیر کند.

بازارها بطور خلاصه تا حدی رشد کرده اند و شبح BitMEX از بین رفته است اما ممکن است با یک پدیده ی مشابه جایگزین شود که در صورت عبور چهار ارز از مرز سود آزاد یک میلیارد دلاری آتی ، این پدیده جایگزین خواهد شد.

صرف نظر از این مساله، پس از این باید از نزدیک به چنین شاخصی توجه داشت زیرا این چهار صرافی جایگزین BitMEX به عنوان رهبر بازار تعیین شده اند. صرافی های Binance ، CME ، OKEx و Bybit بیش از نیمی از سود آزاد آتی را در اختیار دارند. اگرچه چنین اتفاقی فقط یک بار رقم خورده است ، اما می تواند شدیدتر از گذشته تأثیر گرفته و حتی از یک میلیون دلار نیز فراتر برود.

نظرات و عقاید بیان شده در اینجا صرفاً نظرات نویسنده است و لزوماً منعکس کننده ی نظرات Cointelegraph نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید مسائل را به درستی بررسی کنید.

Bookmark(0)
Bitcoin
Bitcoin

$54546

1339216832 تومان

ethreume
ethreume

$54464

1339216832 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *