اخبار

کاهش شدید قیمت بیت کوین

۱۲ ساعت گذشته در بازار ارزهای رمزپایه بسیار پرتنش بوده است. بیت کوین و همچنین سایر ارزهای رمزنگاری شده تصحیح گسترده ای انجام دادند و در نتیجه تقریبا ۱.۳ میلیارد دلار لیکوئید انجام شد.

 

نکته جالب اختلاف زیاد قیمت بیت کوین در صرافی‌های آنی و پلتفرم‌های قراردادهای آتی میباشد. در واقع افزایش فشار فروش از سوی معامله‌گران در صرافی‌های آنی یکی از عوامل اصلی در این کاهش قیمت می باشد. این واگرایی باعث شده است تا معامله‌گران آتی نسبت به بازگشت قیمت امیدوار باشند

با این حال ، همه چیز کمی بیشتر از ۱۵ ساعت پیش شروع شد که قیمت از ۴۱۰۰۰ دلار به حدود ۳۸۹۰۰ دلار رسید.

بعد از آن ، چند ساعت ثبات دیدیم ، اما خرس ها هنوز کارشان تمام نشده است. در اوایل امروز ، قیمت از ۳۹،۸۰۰ دلار به ۳۷،۰۰۰ $ کاهش یافت و در نهایت به ۳۴،۳۲۲ دلار کاهش یافت.

این بدان معناست که BTC تقریبا ۷۰۰۰ دلار یا بیش از ۱۶ درصد کاهش یافته است.

btcusd_chart

BTC / USD منبع: TradingView

بازار BTC تنها نبود ، کل بازار ارزهای رمزنگاری شده این فشار را احساس کردند. در یک مرحله ، قبل از آنکه به سطح فعلی برسد ، سرمایه بازار بیش از ۱۲۰ میلیارد دلار ضرر کرده بود. در زمان نوشتن این مقاله موفق به بازپس گیری و پس گرفتن مارک ۱ تریلیون دلار شد.

این بی ثباتی منجر به لیکوئید های گسترده شد. داده ها نشان می دهد که فقط در ۱۲ ساعت گذشته تقریبا ۸۰۰ میلیون دلار در موقعیت های کوتاه و بلند منحل شده است. این تعداد در مقیاس ۲۴ ساعته به ۱.۴۵ میلیارد دلار می رسد.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *