اتریوم اخبار جهان بیت کوین

۷۰۰ میلیون دلار ارزش بیت کوین مصنوعی در بلاک چین اتریوم در گردش است

از شش پروژه ی توکن بیت کوین مصنوعی ، رپت بیت کوین (WBTC) بیشترین تعداد سکه را یعنی بیش از ۶۳٪ و حدود ۴۴،۶۲۲ رپت بیت کوین ضرب کرده است.

بیت کوین مصنوعی، در هفته های اخیر و از زمان انتشار اخبار، رشد چشمگیری داشته است. آخرین گزارش سایت Bitcoin.com در این باره اظهار میدارد که حدود ۳۸،۰۲۱ بیت کوین در گردش( فعال) در زنجیره ی اتریوم وجود دارد.

از آن زمان ، این معیار بیش از ۸۳٪ رشد کرده است ، زیرا اکنون ۶۹۸۳۶ توکن بیت کوین مصنوعی در ۷ سپتامبر ۲۰۲۰ بصورت غیرطبیعی وجود دارد. ابزار آنالیز Dune نشان می دهد که هفت پروژه ی بیت کوین مصنوعی وجود دارد اما tBTC تا کنون هیچ سکه ای ضرب نکرده است ، در حالی که شش پروژه ی دیگر بین ۴۵ تا بیش از ۴۰۰۰۰ بیت کوین ضرب کرده اند.

پروژه ی برتر ضرب مصنوعی ترین بیت کوین، پروتکل رپت بیت کوین (WBTC) است که تقریباً تا به امروز حدود ۶۳٪ یعنی تقریبا ۴۴،۶۲۲ رپت بیت کوین ضرب کرده است. پروتکل Ren دارای بیش از ۲۳ درصد از کل بیت کوین مصنوعی با عدد تقریبی ۱۶۲۶۸ رن بیت کوین، در گردش امروز است.

توکن hBTC حدود ۴,۸۱۰ و توکن sBTC در زمان انتشار مجموعاً ۲۹۱۸ را شامل میشوند. دو پروژه ی دیگر نیز با کمترین مقدار بیت کوین مصنوعی هستند. این دو پروژه به ترتیب imBTC (1،۱۷۳) و pBTC (45) هستند.

رپت بیت کوین (WBTC)، جذابیت زیادی پیدا کرده است و روز دوشنبه در ریز گزارش خود اعلام کرد که سازمان Alameda حدود ۷۰ درصد از رپت بیت کوین( WBTC) ضرب شده در ماه اوت را به دست آورده است. شرکت Alameda، توسط مدیر عامل ارز FTX، آقای Sam Bankman-Fried بنیانگذاری شده است.

درصد زیادی از بیت کوین مصنوعی در میان دارندگان در حال گردش است در حالی که بقیه در پلتفرم هایی مانند Compound ، Balancer ، Aave و Uniswap استفاده می شوند.

معاملات مصنوعی بیت کوین در چند صرافی متمرکز مانند FTX انجام می شود و صرافی Binance لیست رپت بیت کوین (WBTC) را در این هفته نشان داده است. در پلتفرم های غیرمتمرکز مبادله (dex)، معاملات بیت کوین مصنوعی در 0x ، Bancor ، Synthetix ، Balance ، Curve و Uniswap در حال انجام است.

علی رغم رشد گسترده و محبوبیت بنیانگذار اتریوم آقای Vitalik Buterin توضیح داد که او نگران پروژه های مصنوعی بیت کوین است.

آقای Buterin در ۱۶ آگوست نوشت: “من همچنان نگران این واقعیت هستم که آیا این پل های ارتباطی رپت بیت کوین قابل اعتماد هستند یا خیر.” این توسعه گر همچنین افزود که : “من امیدوارم همه ی آنها ” حداقل ” بتوانند به اندازه ی چند علامت سیگنال مناسب و معقول حرکت کنند. ”

به دنبال اظهارات Buterin ، انجمن در مورد یک مقاله ی تحقیقاتی توسط پروژه ی Wanchain بحث کرد که ادعا می کند پروتکل Ren تمام بیت کوین وثیقه را در یک آدرس نگه داشته است.

ونچین ( Wanchain ) در گزارش خود نوشت: “به طور متناقضی ، ما متوجه شدیم که آدرس بیت کوینی که توسط renBTC ارائه شده تا کاربران بتوانند بیت کوین واقعی خود را برای قفل کردن به آنجا منتقل کنند ، از روز اول آنلاین شدن تغییری نکرده است.”

علی رغم بحت اعتماد ، با داشتن ۶۹۸۳۶ توکن بیت کوین مصنوعی در بلاکچین اتریوم ، شبکه ی اتریوم همچنان به عنوان غالب ترین راه حل زنجیره ی خارج از بیت کوین به تحکیم و ثبات خود ادامه می دهد.

 

منبع: bitcoin.com

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *