محل تبلیغات

ارقام نرخ ارز که توسط کارآفرین و مفسر بازار Alistair Milne تهیه شده است ، نشان می دهد که در بالاترین قیمت های این هفته ، بیت کوین با هفت ارز بیشتر از هر زمان دیگری ارزش پیدا کرده است.

کشورهایی که قیمت جدید بیت کوین آنها در واحد پول محلی شان به اوج قیمت رسیده است، عبارتند از:

برزیل : 209 میلیون
ترکیه : 82 میلیون
آرژانتین: 44.5 میلیون
سودان : 41 میلیون
آنگولا : 30 میلیون
ونزوئلا : 29 میلیون
زامبیا: 17 میلیون

و به زودی روسیه و کلمبیا و سپس همه ی ارزهای فیات دیگر به این لیست اضافه خواهند شد.

سود هفتگی بیت کوین در روز چهارشنبه، بیش از 15 درصد بود ، زیرا BTC / USD قبل از بازگشت به سطح مقاومت 12،800 دلاری به 13،200 دلار رسید.

نرخ تغییرات باعث تعجب بسیاری شد و در حالی رقم خورد که ارزهای فیات بسیاری از کشورها – به ویژه کشورهای در حال توسعه – بخاطر ویروس کرونا و تأثیر واکنش های اقتصادی بانک های مرکزی در برابر آن رنج می بردند.

آخرین باری که بیت کوین در حدود 13000 دلار معامله شد و حتی وقتی در اواخر سال 2017 به بالاترین رقم خود یعنی 20،000 دلار رسید ، تصویر اقتصادی بسیار متفاوتی به خود گرفت.

به عنوان مثال در برزیل ، جایی که یک بیت کوین اکنون بیش از هر زمان دیگری بصورت واقعی خریداری میشود؛ پس اندازکنندگان ،کاهش ارزش پول 28٪ خود را در برابر دلار آمریکا در یک سال مشاهده کرده اند.

برزیل با 209 میلیون نفر ، بزرگترین کشور از نظر جمعیتی در لیست Milne ، را تشکیل داد. کشورهای دیگر شامل ترکیه ، آرژانتین و ونزوئلا هستند ، و تعداد کل کشورهای درگیر حدود 450 میلیون نفر است.

میلن ( Milne )، علاوه بر این پیش بینی کرد که روسیه و کلمبیا به زودی به هم می پیوندند و شاید در آینده ،سایر ارزهای فیات نیز به این لیست اضافه شوند.

دلار آمریکا (USD ) ، با نبرد با خودش روبرو است

در همین حال ، همبستگی معکوس بیت کوین با شاخص ارز دلار آمریكا همچنان متمركز بوده است و این روند همچنان ادامه دارد.

با اندازه گیری قدرت دلار در برابر سبد ارزهای شریک تجاری ، DXY در ماه اکتبر کاهش یافت و به سطح مقاومتی 92.72 ، همزمان با قدرت تازه در بیت کوین رسید.

تحلیلگران هشدار دادند که تأثیر انتخابات آینده ایالات متحده ممکن است موجب نوسانات بیشتر دلار آمریکا( USD ) شود.

مایلز روتان (Miles Ruttan)، از Bytown Capital در اوایل ماه نوشت: “اگر DXY زیر منطقه ی 92.5 بسته شود ، این از دارایی های تورمی مانند كالاها و طلا و همچنین سهام رشد پشتیبانی خواهد کرد.”

با این وجود میزان رشد بیت کوین منجر به صدور اخبار و اطلاعیه هایی شده است که ارتباط آن را با دارایی های کلان سنتی پشت سر گذاشته است.

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *