ساخت ابزارهایی برای ردیابی ارز دیجیتال مونرو (XMR)

ساخت ابزارهایی برای ردیابی ارز دیجیتال مونرو (XMR)

گویا شرکت امنیتی سایبر تریس ( Ciphertrace ) ابزارهایی را برای ردیابی مونرو ( مونرو (با نماد اختصاری XMR) یک ارز دیجیتال متن باز می باشد) می سازد . تحلیلگران نماد XMR ، مخالف این قضیه هستند.

شرکت نظارت بر بلاک چین سایبر تریس (Ciphertrace)، ادعا می کند که “اولین” ابزارهای ردیابی مونرو در جهان را برای اجرای قانون ایجاد کرده است. طبق اعلام شرکت ، Ciphertrace ابزارهای قانونی را برای وزارت امنیت داخلی ایالات متحده (DHS) به منظور ردیابی معاملات غیرقانونی ساخته و توسعه داده است( DHS: Department of Homeland Security). علی رغم ادعاهای شرکت ، هیچ گونه شواهدی وجود ندارد که ثابت کند این شرکت واقعاً از چنین ابزاری برخوردار است.
از آنجایی که ارز دیجیتال متن باز، در سال 2014 برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفت ، پروژه Monero (XMR) راهنمای تکنیک های حفظ حریم خصوصی شده است. شبکه ی دارایی های دیجیتال با استفاده از مفاهیمی مانند امضاهای حلقه ای ( طرح امضاهای حلقه ای به شخص ثالث امکان تأیید پیام­ ها از جانب مجموعه دلخواهی از کاربران که حلقه نامیده می ­شوند را می­ دهد. ویژگی ناشناس ماندن در این طرح تضمین می­ کند که امضا فاش نمی­ کند کدام عضو از حلقه، پیام را تأیید نموده است) ، ضد سرقت(ضد گلوله ای) و آدرسهای پنهانی (یکبار مصرف) از حریم خصوصی اعمال شده برای کلیه معاملات استفاده می کند.

با توجه به پیشرفت های محرمانه محور ، ارز دیجیتال XMR در بازارهای darknet (DNM) مشهور شده است ، زیرا monero سهم بزرگی از معاملات DNM را نشان می دهد.

با این حال سایبر تریس (Ciphertrace ) ، شرکت اطلاعاتی بلاکچین است که با نیروی انتظامی و ناظران جهانی کار می کند و ادعا می کند که ابزاری دارد که می تواند “جریان معاملات Monero را ردیابی و تجسم کند”.

این شرکت در بیانیه ی مطبوعاتی در تاریخ 31 اوت توضیح داد: “Ciphertrace ابزاری را برای کشف معاملات monero برای کمک به تحقیقات توسعه داده است.” این ابزارها شامل ابزار جستجوی معامله و کاوش و تجسم برای جریان معاملات Monero است که با تولید تحقیقات مالی بازرس سایبر تریس (CipherTrace ) تلفیق شده است . اینکار روش هایی را برای ردیابی ارزهای Monero که به سرقت رفته اند یا مونرویی که در معاملات غیرقانونی استفاده می شوند ، فراهم می کند. »

سایبر تریس (Ciphertrace ) خاطرنشان می کند که مونرو در 45٪ از کل DNM وجود دارد و آن را “دومین ارز دیجیتال مورد علاقه در بین مجرمان” می نامد. دیو جوانس ( Dave Jevans ) ، مدیر عامل شرکت Ciphertrace می گوید ، در حالی که مردم فکر می کنند شناسایی منابع واقعی تقریباً غیرممکن است ، این شرکت برای مدت یک سال در حال مطالعه بر روی شبکه Monero بوده است.

جونز ( Jevans ) نشان می دهد که این شرکت ابزاری را برای اجرای قانون ایجاد کرده است تا در کشف معاملات غیرقانونی کمک کند اما هنوز کارهای زیادی باید انجام شود.

جونز تأكید كرد: “Monero (XMR) یكی از ارز های دیجیتالی خصوصی_ محور است.” “تیم تحقیق و توسعه ی ما به مدت یک سال روی توسعه ی تکنیک هایی برای تهیه ی تحقیقات مالی با ابزار تجزیه و تحلیل کار کرده است. هنوز کارهای زیادی برای انجام وجود دارد ، اماسایبر تریس( Ciphertrace ) مفتخر است که اولین قابلیت ردیابی Monero را در جهان انجام داده است. ما از حمایت وزارت علوم و فناوری وزارت امنیت داخلی از این پروژه سپاسگزاریم. ”

با این حال ، اطلاعیه ی مطبوعاتی ارائه شده توسط سایبر تریس( Ciphertace)، در تاریخ 31 آگوست 2020 ، شواهد چندانی از ابزارهای ردیابی یکپارچه را ارائه نمی دهد. این اطلاعیه صرفاً ادعای داشتن این ابزار از سوی این شرکت است ، اما دلایل بسیار کمی در اطلاعیه برای اعتقاد به وجود آن ارائه شده است.

مهندس امنیت اطلاعات و طرفدار Monero ، ست سیمونز ( Seth Simmons ) ، ادعاهای سایبر تریس را بدون اثبات واقعی ، باور ندارد.

علی رغم اعلامیه ، اعضای جامعه ی کریپتو( ارزی) به سختی باور می کنند که سایبر تریس در واقع درک درستی از ردیابی معاملات XMR داشته باشد. جاستین ارنهوفر (Justin Ehrenhofer ) در توییتی نوشت: “بسیار بعید است که Ciphertrace بتواند Monero را نیز تا حدی مانند هر سکه ی دیگری ردیابی کند.”
طرفدار و مهندس امنیت اطلاعات Monero ، ست سیمونز ، نیز آخرین اعلامیه ی سایبر تریس( Ciphertrace) را باور نکرده است.

سیمونز در توئیتر خود نوشت: “هیچ دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم در اینجا هر چیز جدیدی اتفاق می افتد مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.” “محتمل ترین پاسخ این است که آنها از روش های توسعه یافته، * توسط انجمن Monero برای بهبود Monero *، برای ناشناس ماندن برخی از معاملات خاص با داده های خارجی استفاده می کنند. جامعه Monero مدتهاست که در تلاش برای ساخت ابزارهای قوی تر ، پیشتاز تحقیقات در مورد حفظ حریم خصوصی است ، که توسط مجموعه ی “Breaking Monero” نشان داده شده است. ”

سیمونز با انتقاد شدید از ابزارهای ردیابی که سایبر تریس در بیانیه ی مطبوعاتی مدعی آن شده است، ادامه داد :” برجسته است که اشتباهات بی شماری در درک مونرو در این مقاله وجود دارد.”

یکی از تحلیلگران مونرو می گوید: “بدون جزئیات ، در واقع چیزی برای بحث وجود ندارد. برخی از اطلاعات مبهم ارائه شده توسط سایبر تریس در این مقاله بدون داده های خروجی امکان پذیر نیست (مانند اطلاعات KYC از مبادلات) .”

Bookmark(0)
Bitcoin
Bitcoin

$54546

1339216832 تومان

ethreume
ethreume

$54464

1339216832 تومان

2 دیدگاه برای “Stochastic RSI چیست”

  1. راستگو گفت:

    ممنون . عالی بود

    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *