تیم ETC سرانجام حمله ی 51٪ به شبکه را تأیید می کند

تیم ETC سرانجام حمله ی 51٪ به شبکه را تأیید می کند

شبکه ی بلاکچین اتریوم کلاسیک (ETC) در پی حمله ی 51 درصدی که در ابتدا تصور می شد یک شکاف زنجیره ای است ، از یک ماینر حدود 5.6 میلیون دلار خسارت دید.
در طول حمله ، ماینر متخلف پس از صرف 17.5 بیت کوین یا 200،000 دلار (در زمان نوشتن این مقاله) توانست 807،260 اتریوم کلاسیک (5/6 میلیون دلار) را دو برابر خرج كند تا برای حمله هش پاور بدست آورد.(هش پاور (Hash Power) معیاری برای اندازه‌گیری عملکرد یک دستگاه ماینر است. به عبارت دیگر هش ریت یا هش پاور، میزان سرعتی که یک ماینر موفق به حل هش‌ می‌شود تا پاداش دریافت کند را نشان می‌دهد. )

تیم اتریوم کلاسیک (ETC)، در ابتدا با صدور بیانیه ای به مشتریان خود توصیه كردند كه در حین انجام اقدامات اصلاحی ، تعامل با شبكه را متوقف كنند.

در آن زمان ، یکی از توسعه گران در اتریوم کلاسیک(ETC) ، به نام جیمز وو ( James Wo )، اصرار داشتکه این رویداد “حمله ی 51 درصدی نبود” ، در حالی که وی تأکید داشت “ماینر متخلف آفلاین شده و از نرم افزارهای مشتری های قدیمی استفاده کرده است.”

تحقیقات توسط Bitquery اکنون نظریه ی اولیه ی تیم اتریوم کلاسیک (ETC ) را کم ارزش جلوه داده است.

طبق تحقیقات Bitquery ، مهاجم در مدت چهار روز حدود 4280 بلوک استخراج کرده است. این گزارش می افزاید که “او قبل از حمله تنها مقدار کمی استخراج انجام داد و و پس از حمله استخراج را متوقف کرد.

در نتیجه ، استخراج کننده “تمام پول پاداش استخراج (13K ETC) را به آدرس 0x401810b54720faad2394fbe817dcdeae014066a1 ، جایی که در زمان نوشتن این مقاله مستقر بود ، ارسال کرد.”

گزارش Bitquery، یک جدول زمانی از چگونگی گسترش حمله ی پیچیده و همچنین هویت مبادله ی ارزی ( کریپتو) توسط ماینر برای تسهیل حمله را ارائه می دهد.

در همین حال ، تیم اتریوم کلاسیک( ETC)، اذعان می کند که این رویداد در واقع یک حمله است. در بیانیه ای که اواخر پنجم اوت صادر شد ، تیم گفت:

امروز یک حمله ی بزرگ 51 درصدی دیگر به ETC رخ داد که باعث سازماندهی مجدد بیش از 4000 بلوک شد. تا اطلاع ثانوی ، پرداخت های استخر ETC غیرفعال است و ما همه ی استخراج کنندگان را تشویق می کنیم که در این بین به استخر ETH ما مراجعه کنند.

اعضای تیم ETC همچنین گفتند ، “با توجه به حملات اخیر شبکه ، توصیه می شود که همه ی صرافی ها ، استخرهای استخراج و سایر ارائه دهندگان خدمات ETC به طور قابل توجهی زمان تأیید را بر روی تمام سپرده ها و معاملات ورودی افزایش دهند.”

در همین حال ، تعاونی های ETC می گویند که Yaz Khoury ،مدیر روابط سازنده آن ، روی تحقیقات Bitquery کار خواهد کرد تا در مورد حمله ی اخیر ، از جمله آدرس های مهاجم ، منبع قدرت هش ، جریان وجوهات و جزئیات مهم تر دیگری ، اطلاعات بیشتری کسب کند.

در سال 2019 ، اتریوم کلاسیک ( ETC ) با حمله ی مشابهی روبرو شد و برخی از مبادلات مانند Coinbase را متوقف کرد تا فوراً تعاملات با بلاکچین را متوقف کند.

Bookmark(0)
Bitcoin
Bitcoin

$54546

1339216832 تومان

ethreume
ethreume

$54464

1339216832 تومان

2 دیدگاه برای “Stochastic RSI چیست”

  1. راستگو گفت:

    ممنون . عالی بود

    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *