بازار بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین در ۲۱ نوامبر

بیت کوین پس از برخورد به سطح حمایتی بسیار مهم و حیاتی به مرز ۱۸ هزار دلار رسید، حال قدم بعدی چیست؟

نمودار قیمت بیت کوین

نمودار قیمت بیت کوین در ۲۱ نوامبر

قیمت بیت کوین به طور چشمگیری سطح حمایتی ۱۷۲۰۰ دلاری را حفظ کرده و یکبار دیگر به بالاترین حد خود رسیده است.

بیت کوین (BTC) ، به ویژه از ماه سپتامبر ، با افزایش قیمت از ۱۰،۵۰۰ دلار به ۱۸،۴۰۰ دلار و با افزایش ۷۵٪ درصدی در کمتر از سه ماه ، روند خارق العاده ای را تجربه کرده است.

علاوه بر این ، از ماه مارس ، بیت کوین به دلار آمریکا تقریبا ۴۰۰٪ درصد سود کرده و تبدیل به بهترین دارایی در سال ۲۰۲۰ شده است. این امر احتمالا باعث غافلگیری بسیاری از سرمایه گذاران نیز شده است.

با نگاهی اجمالی به نمودار ها می توان دریافت که آیا رالی صعودی پایدار است و آیا می توان انتظار داشت در کوتاه مدت روند معکوس ایجاد شود یا خیر؟!

بیت کوین در نمودار فیبوناچی به سطح ۱.۶۱۸ برخورد کرده است و این امر ممکن است به زودی روند صعودی را به ما نشان دهد.نمودار هفتگی بیت کوین عملکرد گسترده ای از روند صعودی دوره ی قبلی را نشان میدهد. 

در این نمودار، ناحیه ی مقاومتی کاملا مشخصی در محدوده ی این سطح صعودی تشکیل شده است که می تواند برای سرمایه گذاران همچون ماشه ای در کسب مقداری سود، عمل کند.

مهمترین مسأله این است که نمودار فیبوناچی به سطح ۱.۶۱۸ رسیده است. ابزار فیبوناچی شاخص قدرتمندی برای علامت گذاری بالاترین و پایین ترین قسمت های خط روند بر روی نمودار بوده و مسلما سطح ۱.۶۱۸ مهمترین این سطوح می باشد.   

در حال حاضر ، استدلال های متعددی برای اصلاح بالقوه وجود دارد ، از جمله شاخص ترس و طمع ( FGI ) که به بالاترین رکورد نزدیک شده است.

در صورت اصلاح بیت کوین قبل از رسیدن به قیمت ۲۰ هزار دلار ، با چندین سطح قیمتی اصلی روبرو خواهید شد .  اولین سطح مورد علاقه ی معامله گران سطحی با حدود قیمتی، ۱۶۰۰۰ دلار است.  سطوح بعدی ۱۳،۵۰۰ و ۱۱،۶۰۰ دلار هستند.

سقف کل بازار به ۵۰۰ میلیارد دلار می رسد.

مارکت کپ

شرفیت بازار در ۲۱ نوامبر

کل سرمایه ی بازار رمز ارزها قبل از رسیدن به یک سطح صعودی جدید و ثابت به منطقه ی مقاومت نهایی رسیده است: ۵۰۰ میلیارد دلار احتمالاً یک مانع قابل توجه برای غلبه بر آن سطح خواهد بود.

نکته ی قابل توجه این است که قیمت بیت کوین در حال حاضر فقط ۱۰٪ زیر بالاترین رقم خود قرار دارد و این بدان معناست که در حال حاضر باعث شکسته شدن روند صعودی خود شده است.

در همین حال ، سقف کل بازار رمز ارزها ۳۵٪ از بالاترین میزان خود پایین تر است.  این نشان می دهد که بیت کوین در حال حاضر در کانون توجه است.  آلتکوین ها به احتمال زیاد بعداً این روند را از سر خواهند گذراند.

با این حال ، اگر بازار رمز ارزها اصلاح شود ، احتمالا سطح حمایت و مقاومت (S / R) به رقمی در  حدود ۳۸۰ تا ۴۰۰ میلیارد دلار خواهند رسید. این سطح هنوز مجددا بررسی نشده است  ، زیرا سطح حمایت و‌ مقاومت در اینجا مطمئناً نشانه ی روند صعودی بیشتری است.

چنین  سطوحی ( سطوح مقاومت و‌حمایت) در بازارهای صعودی بسیار رایج بوده و برای ادامه روند صعودی کلی بسیار مناسب اند.

آیا دامیننس بیت کوین در ماه دسامبر به اوج خود خواهد رسید؟

 

دامیننس بیت کوین

میزان دامیننس بیت کوین در ۲۱ نوامبر

داده های تاریخی اطلاعات زیادی درباره ی چرخه ی بازار  میدهند. تا به امروز ، داده های سه ماهه ی چهارم سال ۲۰۲۰ ، سیگنال های زیادی را نشان می دهند که مشابه سال های گذشته است.  یکی از آنها افزایش روند صعودی دامیننس بیت کوین طی هفته های گذشته است که به بیش از ۶۶ درصد رسیده است.

 

تا زمانی که بیت کوین در کانون توجه باشد ، آلتکوین ها عملکرد خوبی نخواهند داشت و اگر بیت کوین اصلاح شود، آلتکوین ها احتمالاً افت بیشتری خواهند کرد.

با این حال ، ممکن است آلتکوین ها نیز روز به روز بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.  شاخص کلیدی که باید مراقب آن بود ، قدرت قیمت اتریوم (ETH) در برابر بیت کوین است. و باید دید آیا اتریوم می تواند از بیت کوین سبقت بگیرد یا خیر.

بهترین وضعیت برای صعود آلتکوین ها ، روند پیشروی آهسته و پیوسته ی قیمت بیت کوین است و اگر اینگونه پیش برود ، به احتمال زیاد در سه ماهه ی اول سال ۲۰۲۱ ، یک ضربه ی ناگهانی قادر خواهد بود تا قیمت آلتکوین ها  را در سراسر جهان افزایش دهد.

نظرات و دیدگاه های فوق الذکر در اینجا صرفاً نظرات نویسنده است و لزوماً منعکس کننده ی نظرات سکه بازار نیست.  هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است.  هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *