محل تبلیغات

قیمت گرین(نوعی ارز دیجیتالی است) به بیش از 11٪ رسید که به عنوان یک توسعه دهنده ی سابق با استفاده از برنامه ی اسیک (سخت افزار اسیک برای استخراج ارز دیجیتالی) صورت میگرفت.

توسعه دهنده اصلی ارز گرین ، گری یو(Gary Yu) در کمتر از 24 ساعت با برنامه ی سخت افزار اسیک توانست ارز دیجیتال گرینی به ارزش 118 دلار را استخراج کند.

گرین (GRIN) ، یک ارز دیجیتالی خصوصی محور است که ظاهراً با مدارهای عملی یکپارچه ی خاص یا برنامه ی اسیک( ASIC)، برطبق توسعه گر هسته ای سابق در برابر استخراج دیگر مقاوم نیست.

گری یو( Gary Yu ) توسعه گر سابق گرین، بر اساس انجمن رسمی گرین که دهم آگوست برگزار شد ، از برنامه ی سخت افزاری اسیک گرین برای آزمایش عملکرد استخراج ارز استفاده کرد.

ظاهراً ” یو” موفق شد در کمتر از 24 ساعت سه بلوک را استخراج کند ، ارزش هر بلوک جمعا 180 گرین یعنی 118 دلار به نرخ روز بود. “یو” افزود: استخراج با قدرت اسیک محور( ASIC) در بالاترین حد بلوک یعنی 819660 ، 820461 و 820801 رخ داده است.

در این پست ، توسعه گر اصلی سابق به وضوح اشاره کرد که استخراج اسیک گرین، حدود 20 کیلوگرم وزن دارد. “یو” همچنین خاطرنشان کرد که با تنظیم سیستم خنک کننده می توان بازده استخراج را بیشتر کرد.

وی گفت: “در ضمن، من آن را در خانه ام آزمایش کردم ، سر و صدای زیاد فن(خنک کننده) برای خانواده کمی آزار دهنده است ، برای این آزمایش باید حداکثر سرعت فن را به 30٪ محدود کنم. من فکر می کنم عملکرد استخراج بسیار بهتر خواهد بود اگر اجازه دهید فن تا حداکثر 100٪ کار کند. “

گرین یک ارز دیجیتالی اصلی خصوصی است که بر روی پروتکل حریم خصوصی معروف به Mimblewimble(فناوری میمبل ویمبل) ساخته شده است. تا امروز ، گرین ظاهراً در برابر اسیک( ASIC ) مقاوم بوده و فقط برای استخراج از طریق واحدهای پردازش گرافیک (GPU) در دسترس است.

در سال 2019 ، گرین اولین انشعاب سخت بلاک چین خود را برای مسدود کردن احتمال استخراج سکه با اسیک ها اجرا کرد. قبل از انشعاب ، الگوریتم گرین از استخراج با GPU ها و اسیک( ASIC) ها پشتیبانی می کرد ، اما هیچ کس از استخراج به روش اسیک برای استخراج گرین استفاده نمی کرد.

واحدهای پردازش گرافیکی ( GPUs) از نظر استخراج کریپتو(ارز) نسبت به ASIC ها(اسیک ها) قدرت کمتری دارند و یا کارایی بالایی ندارند. در حالی که ASIC ها سریعتر هستند و نسبت به GPU نیاز به انرژی کمتری دارند ، اما به دست آوردن آنها گران تر و سخت تر است.

گرین تنها سکه ای نیست که در برابر ASIC مقاوم باشد. مونرو( Monero (XMR) ) یکی دیگر از ارزهای دیجیتالی مهم با حفظ حریم خصوصی است که در اواخر سال 2019 به یک الگوریتم استخراجی مقاوم در برابر ASIC ارتقا یافت.
در میان این اخبار ، گرین طی 24 ساعت گذشته بیش از 11 درصد رشد داشته است. طبق اخبار روز، سکه ی خصوصی در حدود 0.66 دلار با 6.2 میلیون دلار ارزش در بازار برطبق داده ی Coin360 معامله می شود.

گرین(به انگلیسی: Grin؛ نماد: GRIN) یک ارز دیجیتال رمزپایه یا رمزنگاری شده است. ارز گرین در واقع یک کوین قابل استخراج است. کوین های قابل استخراج به عنوان پاداش به اشخاص نگهدارنده شبکه آن کوین ها تعلق می گیرند.

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *