آیا بیت کوین از 12000 دلار سقوط کرد؟

آیا بیت کوین از 12000 دلار سقوط کرد؟

آیا بیت کوین از 12000 دلار سقوط کرد؟

4 مطلبی که باید عنوان آنها را در آخر هفته بدانید

بیت کوین و ارزهای دیجیتالی به عنوان یک شاخص کل روی نرخ 12،000 دلار همانگونه که مشاهده میشود در رأس بازارهای آخر هفته در روند صعودی خود باقی خواهند ماند.

اخبار بازار

• تا کنون، بیت کوین به وضوح بر نرخ 12،000 دلار فائق آمده است

• قیمت سوخت اتریوم( Ethereum Gas ) به سرعت افزایش یافته است

•ارز های با ظرفیت کوچک بیشتر می درخشند

• همبستگی بین بیت کوین و طلا را تماشا کنید

این هفته ، بازار بیت کوین و ارز دیجیتالی با شروع هفته همچون شیر با غرش شروع شد و در پایان هفته مانند بره آرام گرفت. اجازه دهید با مراجعه به اخبار آخر هفته ، نگاهی به تحولات مهم هفته گذشته داشته باشیم و آنچه را که می توان انتظار داشت قیمت بیت کوین در آخر هفته داشته باشد.

تا کنون، بیت کوین به وضوح بر 12،000 دلار فائق آمده است

بیت کوین (BTC) تاریخ بالاترین سطح قیمت سالیانه ی خود را محک زد و تا حدودی از 12،000 دلار گذشت، ولی دوباره تا نیمه های 11000دلار کاهش پیدا کرد اما بطور کلی وضعیت بهتری در چند هفته ی اخیر داشته است.

اتریوم (ETH) ، به همراه هزینه های گازی ، تا حد زیادی پس از رشد دیفای (DeFi) و سفته بازی کمی تشکیل موج و جهش به خود گرفت. اما داستان بزرگ، اتفاق ناشناخته قبلی بود که باعث شد ارزش آن بطور نجومی بالا برود و بعد تقریباً به سرعت کاهش پیدا کرده و سقوط کند.

جابجایی بیش از 12،000 دلاری همیشه به عنوان کلید موفقیت اوج گیری مجدد بیت کوین بوده است. برخی از تحلیلگران بر این باورند که غلبه بر سطح مقاومت بین سطح 12000 تا 14،000 دلار به دنبال حبابی است که ارقام بالا را ضبط میکند.

در پایان این هفته ، بیت کوین یک مانع روانی اصلی 12K دلاری را ایجاد کرد. اما علیرغم سود لوریج( لوریج : نسبت موجودی خود مشتری به موجودی حساب است که برای باز کردن معامله لازم می باشد. لوریج توسط شرکت بروکر ارائه می‌شود و به مشتری اجازه می‌دهد با حجم‌های بیشتر از موجودی خود کار کند. لوریج به حساب مشتری واریز نمی شود و به طور مستقیم هنگام انجام معامله در بازار ارز، با درنظر گرفتن میزان لوریج تعیین شده در کابین شخصی، از آن استفاده می‌شود) ، عدم پیگیری منجر به سقوط و کاهش ارزش بیت کوین شد و بازار به نوبه ی خود، مجبور شد كه دوباره تلاش كند ، تا حدودی به نرخهای تأمین اعتبار دائمی تا جزئی كمك كرد.

قیمت گاز بالا می رود

در کنار رد قیمت فنی ، شایان ذکر است که هزینه های معامله ی اتریوم شروع به جهش روزانه ی بیشتری کرد و در واقع ، در روز بعد ، این افزایش به حدی بود که هزینه های معامله ی روز چهارشنبه شب به 6.04 دلار رسید که بالاترین میزان از سال 2015 تا کنون بوده است.

 هزینه شبکه اتریوم
منبع: Etherscan

قرار است بروزرسانی های مختلف شبکه این مسئله را حل کنند یا حداقل فشار لحظه ای را کاهش دهند ، اما اعتقاد بر این است که این تحولات ماه ها طول خواهد کشید.

با وجود نوسانات قیمت مذکور ، بخش DeFi رو به رشد، همچنان قدرتمندانه ادامه می دهد و کل مقدار بسته شده در اکوسیستم تا حد زیادی تحت تأثیر نوسانات موجود در بازار فرعی قرار نمی گیرد.

این مقاومت و اشتیاق به نوبه ی خود، در ایجاد ریسک برای آزمایش با Defi ، AMM و بازده ی کشاورزی ، همانطور که از افزایش ثبات بالاتر در شاخص کل بسته شده در اکوسیستم DeFi مشهود است ، به خرید بیشتر، علاقه نشان داد.

ارزش کل بسته شده در DeFi (USD)
منبع: Defi pulse

پس از آن در روزهای بعد علاقه به خرید بیشتر، تأیید شد که چشم انداز اولیه انتظارات از قیمت صعودی در بازار گزینه ها ، همانطور که با تکامل گزینه های ابتدایی Bitcoin و Ethereum مشاهده می شود ، به تدریج پس گرفته شد.

اتریوم 25d، دلالت بر بی ثباتی و تغییر ناپذیری دارد
منبع: skew.com

علاوه بر این ، این حالت رو به رشد از منحنی های پیش رو بخاطر پشت سر گذاشتن حالت ثبات مداوم نشأت میگیرد. تحولات بسیار مهمتر از سودآوری ، این است که این حالت منجر به قیمت گذاری مهمتر و گسترده تری شود.

ارز های با ظرفیت کوچک بیشتر می درخشند

با این حال ، در حالی که رسانه ها روی نوسانات قیمت بیت کوین و اتریوم متمرکز بودند ، حرکت واقعی در نمادهای با ظرفیت کم بود ، که نسبت به همتایان با ظرفیت بزرگ با نسبت 3:1 بهتر بود.

دنیای رو به رشد سریع DeFi بدون ریسک هم نیست و همانگونه که در اوایل هفته توسط CoinTelegraph منتشر شد، پروژه ی مالی Yam (یک پروتکل آزمایشی از DeFi )، عناوین اصلی را منتشر کرد.

پروتکل Yam نیز بعد از موسسه ی مالی Yarn، دومین پروژه کاملا غیرمتمرکز DeFi بود که در ابتدا با مقداری کاهش روبرو شد. آن الگوی حکومتی غیر متمرکزی را گسترش میدهد تا دارندگان YAM را قادر سازد سخنان خود را در مورد پروتکل بیان کنند. در طی 24 ساعت ، نزدیک به 500 میلیون دلار سرمایه در آن مسدود شد و خیلی زود ، فقط برای کشف اشکال تخفیف در آن تا حد صفر سقوط کرد.

در ابتدا Yam، راه را برای ائتلاف شرکت ها باز کرد. شرکت هایی چون، Aave’s Lend, Chainlink’s Link, Wrapped ETH (WETH), YFI, Synthetix (SNX), Maker (MKR), و رمزهای V2 LP پروتکل Uniswap( یک پروتکل برای مبادله ی اتریوم).

اما بیشتر رمزهایی که در ائتلاف شرکت یام استفاده شده بود پس از بروز اشکال خراب شد و از بین رفت. اما علیرغم درس سختی که گرفت و یادآوری ریسک های زیادی که در آن وجود دارد ، بازار ریکاوری پرقدرتی را رقم زد.

بیت کوین توانست به تدریج وارد منطقه ی 11.500 هزار دلاری شود ، اما شاخص کل بسته شده در DeFi تقریبا رکورد بالایی را ثبت کرد.

همبستگی بین بیت کوین و طلا را تماشا کنید

در سطح کلان ، همبستگی یک ماهه بین بیت کوین و طلا روز به روز نزدیکتر شده و قبل از تصحیح جزئی تمام مسیر را تا صعود 68٪ با هم پیمودند.

با این حال ، احتیاط قبل از استرداد پایان نامه از موارد فوق الزامی است ، زیرا در اقدامات محتاطانه تر ، ضریب همبستگی سه ماهه در حال حاضر 15٪ است.

همچنین شایان ذکر است که با وجود عدم قطعیت پیرامون موضع گیری مداوم سیاست های پولی توسط فدرال و سایر بانکهای مرکزی ، در حالیکه طلا به 2،000 دلار در هر اونس نسبت به گذشته رسیده است ، ادامه عدم اطمینان باعث می شود این همبستگی ارزش پایبندی و مراقبت برای پیش بینی آینده را از دست بدهد.

Bookmark(0)
Bitcoin
Bitcoin

$54546

1339216832 تومان

ethreume
ethreume

$54464

1339216832 تومان

2 دیدگاه برای “Stochastic RSI چیست”

  1. راستگو گفت:

    ممنون . عالی بود

    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *