بیت کوین

نیاز تداوم افزایش قیمت بیت کوین به حمایت و بازار صعودی

 

قیمت بیت کوین، دوباره نزدیک به ۱۲ هزار دلار است اما اگر بازار حالت صعودی نگیرد و از این وضعیت پشتیبانی نشود ، ممکن است متحمل ضرر بیشتری شود.

تحلیل بازار

روز سه شنبه بازار بیت کوین کمی صعودی شد و قدرت کافی پیدا کرد تا از مرز ۱۲ هزار دلار بگذرد، سطحی که از یکم سپتامبر دیده نشده بود.

این حرکت پس از افزایش حجم بالای روز دوشنبه (۱۹ اکتبر) به ۱۱۸۲۲ دلار و ادامه ی خرید تا روز سه شنبه اتفاق افتاد و حرکت مناسب و‌کافی برای بازار صعودی در سطح حمایتی به سمت بالای کانال و صعود تا ۱۲،۰۳۸ دلار فراهم شد.

صعود به ۱۲ هزار دلار نیز با افزایش چشمگیر در صرافی های برتر معاملات آتی بیت کوین از دوشنبه تا سه شنبه همراه بود و در اوایل این هفته Cointelegraph گزارش داد که جدیدترین تعهد CME از معامله گران نشان می دهد که بعد از مدت های طولانی نهادینه به یک رکورد رسیده است.

در ابتدای هفته، بازارهای سنتی ضربه بزرگی را متحمل شدند زیرا سرمایه گذاران نگران بودند بن بست بین دموکرات ها و نمایندگان جمهوری خواه در کنگره مانع تصویب دور دوم محرک های اقتصادی با هدف کاهش فشار مالی وارد شده بر مشاغل کوچک و آمریکایی های نیازمند در دور دوم محرک باشد.

خوشبختانه با خاتمه ی امروز بازار، Dow ،S&P 500 و Nasdaq روز خود را با سود های کمی به پایان رساندند.

اقدام اخیر بیت کوین تا حدودی از بازارهای سهام جدا شده است ، و باعث می شود برخی از تحلیلگران ارز دیجیتال در توییتر ها، دوباره خواستار “جداسازی” شوند اما اجرای این مسئله کمی زود به نظر می رسد.

صرف نظر از مکانی که در مورد جداسازی قیمت بیت کوین از بازارهای سنتی وجود دارد ، دارایی دیجیتال همچنان یکی از بهترین عملکردها در سال ۲۰۲۰ است که در حال حاضر ۶۵.۴ درصد از سال گذشته رشد کرده است.

امروز قیمت بسته شده ی روزانه ی high یعنی ۱۲،۰۳۸ دلار، تنها ۱۰ دلار از قیمت بسته شده ی ماه سپتامبر است ، زمانی که قیمت بیت کوین یک موج اصلاحی را تشکیل داد و طی چند روز ۱۸.۵٪ اصلاح پیدا کرد. بنابراین به طور طبیعی، معامله گران با توجه به هیجانات متفاوت در بازار، قیمت های نزدیک به ۱۲۰۰۰ دلار را افزایش داده اند، به خصوص با توجه به اینکه ۵ برخورد از این سطح مقاومت به دنبال فروش شدید بود.
از نظر قیمت ، وقتی خط روند نزولی کانال صعودی به سطح مقاومت کلیدی شکسته شود ، انجام برخی از رزروهای سود طبیعی است و این معمولاً منجر به افت قیمت می شود تا دوباره روند صعودی کانال صعودی را آزمایش کند یا مقاومت قبلی مانند ۱۱،۹۰۰ دلار ،تعیین کند که آیا خریداران به اندازه کافی صعودی باقی خواهند ماند یا نه و اینکه آیا این سطح از روند پشتیبانی می کند یا نه.

در بازه ی زمانی ۴ ساعته می توانیم ببینیم که سود سرمایه گذاران به ۱۱۸۵۰ دلار کاهش یافته است.

در زمان نوشتن مقاله ، بیت کوین در حدود ۱۱،۹۴۰ دلار معامله می شود در حالیکه هنوز کمتر از ۲ ساعت تا پایان روز و قیمت بسته شدن مانده است. فشار برای اطمینان از ۱۲،۰۰۰ دلار قبل از پایان روز نشانه ی مثبت است.

با توجه به اهمیت اخیر سطح ۱۲هزار دلاری، چندین تلاش ناموفق برای غلبه بر سطح مقاومت یا از دست دادن وضوح حرکت مشاهده شد. ممکن است معامله گران روند نزولی را برای باز کردن موقعیت های کوتاه از ۱۱،۹۰۰هزار دلار و ۱۲،۰۰۰ هزار دلار باز کنند. این احتمال، تکرار فروش قبلی از ۱۲هزار دلار را افزایش می دهد.

همانطور که در تجزیه و تحلیل قبلی ذکر شد ، قیمت بیت کوین از سطح ۲۰-MA (11600 دلار) و از سطح ۱۱،۵۰۰ تا ۱۱،۴۰۰ $ پشتیبانی می کند. اگر قیمت از زیر خط میانی کانال، صعودی باشد ، ۱۱۲۰۰ و ۱۰۹۰۰ دلار را نیز پشتیبانی خواهد کرد.

در طی روز بعد و ادغام در منطقه ی ۱۱۹۵۰ تا ۱۱۸۰۰ دلار می تواند منجر به تشکیل یک پرچم صعودی شود ، بنابراین معامله گران باید نمودار و حجم ۴ ساعته را در بازه زمانی ۱ تا ۴ ساعت تحت نظر داشته باشند. .

فشار به بالاترین نرخ روزانه (۱۲،۰۳۸ دلار) قیمت را در یک سطح مقاومت اساسی قرار می دهد (به خط آبی نقطه دار مراجعه کنید) که اگر برای پشتیبانی از آن استفاده کنید ، قیمت بیت کوین را در مسیر دستیابی به بالاترین قیمت ۲۰۲۰ قرار می دهد.

نظرات و پیشنهادات بیان شده در اینجا صرفاً نظرات نویسنده است و لزوماً منعکس کننده ی نظرات Cointelegraph نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات لازم خود را انجام دهید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *