اخبار جهان

عرضه دو برابری استیبل کوین (Stablecoin)

عرضه ی استیبل کوین ( Stablecoin ) در ۳ ماه دو برابر می شود، زیرا ارزش کل سهام بازار از ۲۰ میلیارد دلار عبور می کند.
سال ۲۰۲۰، سال استیبل کوین ها بوده است ، زیرا در سه ماهه ی گذشته عرضه ی توکن دو برابر شده است. ارزش کل سرمایه گذاری ۲۸ استیبل کوین(stablecoins) ، در چهارم اکتبر سال ۲۰۲۰، بیش از ۲۰ میلیارد دلار را به خود اختصاص داده است. در حالی که ارز دیجیتال tether هنوز بر صفوف پایدار بیت کوین تسلط دارد ، استیبل کوین USDC به سمت ده سکه ی برتر دیجیتالی نزدیک شده است. استیبل کوینUSDC همچنین تنها بیت کوین با ثباتی است که دارای سرمایه ای بیش از ۱ میلیارد دلار غیر از ارز دیجیتال tether است.

امسال مقدار زیادی پول به اقتصاد استیبل کوین منتقل شده است و اخیراً تمام توکن های استیبل کوین، ۲۰ میلیارد دلار ارزیابی بازار را بدست آورده اند. این بدان معناست که ارزش کل توکن های فیات بیش از ۶ درصد از ارزش کل بازار که برابر با۳۲۸ میلیارد دلار است را به دست آورده است.

سلطه ی استیبل کوین ترکیب شده به مراتب بیشتر از بالاترین ارزیابی ارزهای مجازی است و ارز Tether (USDT) بیش از ۴٪ از کل این مجموعه را شامل میشود. به تازگی سایت news.Bitcoin.com گزارش داده است که چطور سلطه ی بازار ارز USDT امسال برای اولین بار، به زیر ۸۰٪ رسیده است.

محدودیت بازار ارز Tether امروزه هنوز هم ۱۵.۵۸ میلیارد دلار است و ارز USDT حجم تجارت بیشتری از بیت کوین (BTC) را به خود اختصاص داده است. آمارهای صفحه ی نمایش Messari.io نشان می دهد که “حجم واقعی” ۲۴ ساعته برای بیت کوین امروز ۶۴۹،۶۴۷،۹۵۲ دلار است ، در حالی که ارز USDT ، با ۱،۶۴۱،۰۶۹،۸۱۹ دلار حجم معاملاتی، سفارش می دهد.

علی رغم تسلط ارز tether، ارز USDC اکنون با بیش از یک میلیارد دلار (۲.۶ میلیارد دلار) از ارزش کل سهام در کنار ارز tether (USDT) ، تنها ارز با ثبات است. با این حال ، صرافی Makerdao گزارش کرد که استیبل کوین DAI، به آرامی به رقم ۱ میلیارد دلار رسیده است ، و ارزش فعلی آن ۸۷۴ میلیون دلار در صبح یکشنبه (EST) تخمین زده شده است.

استیبل کوین USDC در حال حاضر دوازدهمین سقف بزرگ بازار را در اختیار دارد ، درست کمتر از ارز دیجیتال BSV و بالاتر از ارز دیجیتال EOS. اگر ارزشگذاری بازار توکن به رشد خود ادامه دهد ، این دومین سکه ی گران قیمت است که در لیست ده سکه ی برتر قرار می گیرد.

روز یکشنبه ، ۴ اکتبر سال ۲۰۲۰ ، داده های ارز USDC نشان می دهد که حجم گزارش شده تقریبا ۳۳۰ میلیون دلار است ، اما آمار “حجم واقعی” Messari.io نشان می دهد که معاملات ارز USDC فقط ۷۵ میلیون دلار است. به طور مشابه “حجم واقعی” ارز DAI حدود ۱۵ میلیون دلار است ، اما حجم گزارش شده تقریبا ۷۰ میلیون دلار است.

شاخص استیبل کوین Coingecko، نشان می دهد که این ارز امروزه دارای ارزشی بیش از ۲۵ میلیارد دلار در حجم تجارت استیبل کوین جهانی بوده و جزء ۲۸ توکن با ثبات در لیست ذکر شده در وب سایت است. جالب توجه است که آمار نشان می دهد توکن های متصل به فیات ، ارزش خود را از دست داده یا در حال حاضر در رده ی پایین در نظر گرفته شده اند. به عنوان مثال ، ارز Nubits (USNBT) قرار بود با ارزشی برابر با ۱ دلار معامله شود، اما امروز با ۰.۲۳ دلار معامله می شود.

ارز Piedao نیز زیر یک دلار است ، زیرا این توکن موقعیت های دلار را در بین نمایندگی های مختلف دلار مبتنی بر Ethereum مانند DA ، USDC ، TUSD متنوع می کند. علاوه بر این ، در لیست ۲۸ استیبل کوین، امروز ارزهای فیات بین المللی دیگری به غیر از دلار آمریکا ارائه شده است.

چند مثال شامل وضعیت یورو (EURS) ، Bitcny (BITCNY) ، Binance GBP (BGBP) و Binance KRW (BKRW) است. استیبل کوین های مبتنی بر دلار آمریکا، ۶۷.۸۶ درصد از کل توکن های فیات موجود را نشان می دهند.

در لیست ده توکن برتر استیبل کوین تنها یک دلار غیر استیبل کوین وجود دارد. وضعیت یورو (EURS) در حال حاضر با ۵۰۵ هزار دلار حجم تجارت ۲۴ ساعته و سقف ۳۷ میلیون دلار در جایگاه نهم قرار دارد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *