اخبار جهان

تسلط اپلیکشن غیرمتمرکز دی اپس بر شبکه ی ارزی تورن

ظرفیت اتریوم ، با رقمی بالای ۱۱۹.۵ میلیارد دلار در مقاله ی Q3( نوعی مقاله مربوط به گزارشات مالی است):
اپلیکشن غیرمتمرکز دی اپس(Dapps) با ریسک بالایی بر شبکه ی ارزی تورن(Tron) تسلط یافت.

گزارش اخیر حاکی از این است که کل حجم معاملات Dapps در مقاله ی Q3 در سال ۲۰۲۰ به ۱۲۵ میلیارد دلار رسیده است ، رقمی که ۱۱۳ میلیارد دلار بیشتر از گزارش مقاله ی Q2 در سال ۲۰۲۰ اعلام شده بود. از این حجم ها ، حدود ۹۶٪ برای بلاکچین اتریوم تخمین زده شده است که برابر با ۱۱۹.۵ میلیارد دلار از کل ارزش ایجاد شده توسط اکوسیستم دیفای است. با این حال ، این گزارش همچنین حاکی از این است که بلاکچین EOS و بلاکچین Tron ، جائیکه طبقات پر ریسک حدود ۶۰٪ از فعالیت ها را تشکیل می دهند ، تنها زنجیره های رقابتی هستند که اتریوم را با یک چالش (البته بسیار محدود) مواجه کرده اند.

این گزارش که توسط اپلیکیشن غیرمتمرکز Dappradar گردآوری شده است ، می گوید بلاکچین اتریوم توانست بین نگرانی های مداوم در مورد هزینه های بالای شبکه ها به این موفقیت دست پیدا کند. براساس این گزارش ، “در لحظات اوج، هزینه های معامله بیش از ۴۰۰ گیگا وی (Gwei) بوده است.”

این گزارش در بررسی اجمالی خود ، خاطرنشان می کند که : “شبکه ی اتریوم اخیراً به دلیل ایجاد سر و صدای زیاد در گروه های DaFs DeFi و DEX توجه زیادی را به خود جلب کرده است.”

این گزارش می افزاید:
توکن های دولتی همراه با تولید محصول باعث ایجاد هیاهو در شبکه شده اند. جای تعجب نیست که اتریوم تقریباً در همه ی معیارها رشد داشته است.

از دیدگاه دیگر ، Dappradar می گوید که اتریوم ، همچنان دومین ارز دیجیتال است و همانند سایر ارزهای دیجیتالی بسیار بی ثبات باقی مانده است.

در این گزارش ، Dappradar توضیح می دهد که:

“ما قبلاً شاهد افزایش قیمت اتریوم (ETH) در ابتدای ماه سپتامبر به بیش از ۴۷۰ دلار بوده ایم که ناگهان سقوط کرد و به ۳۱۰ دلار رسید و اکنون حدود ۳۵۰ دلار است.”

در همین حال ، تعداد کیف پول های فعال روزانه در اتریوم در مقایسه با گزارش مقاله ی Q2 در سال ۲۰۲۰، حدود ۱۵۴% افزایش یافته است و همانطور که انتظار می رود ، گروه های DeFi و DEX از ۱۲،۸۰۰ کیف پول فعال روزانه به گزارش مقاله ی Q3 در سال ۲۰۲۰ به رشدی برابر با ۵۰۲۰۰ کیف پول فعال رسیده است.”

با رشد حدود % ۱,۵۱۹ از سال قبل و در حدود % ۳۰۰ از سه ماهه ی سوم ، دیفای به بزرگترین اکوسیستم در اتریوم تبدیل شد که ۹۰٪ از کل کیف پول های فعال روزانه را در اختیار دارد.”

با مراجعه به ارز Tron ، همان گزارش نتیجه می گیرد که سال ۲۰۲۰ برای بلاکچین Justin Sun ،سال قابل توجهی بوده است زیرا هر دو کیف پول فعال روزانه و حجم معاملات به سرعت به مقادیر بالاتری رسیده اند.

به گفته ی Dappradar، عملکرد بلاکچین به راه اندازی Tron 4.0 و همچنین ورود پروتکل به فضای دیفای نسبت داده می شود که در مقاله ی Q3 ، بیشتر و کامل تر به آن پرداخته شده است. با درهم شکستن عملکرد اجرایی ارز Tron، برنامه ی غیرمتمرکز Dappradar می گوید که:

“تعداد برنامه های dapp اکوسیستم دیفای طبق گزارش مالی مقاله ی Q3 در حال انفجار است . سه برنامه ی غیرمتمرکز dapp در ارز TRON طبق گزارش Q2 موجود است. تا پایان ارائه ی گزارش مالی مقاله ی Q3 ، تعداد کل dapp های ارسالی به DappRadar به ۲۷ برنامه افزایش یافته است.”

با این حال ، با اشاره به تسلط بر شبکه ی Tron توسط dapp های پر ریسک ، در این گزارش خاطرنشان می شود که ۶۴۵ dapp در این گروه به DappRadar ارسال شده است که از مجموع ۶۹۵ مورد ، ۲۲۵ dapp در حالت قمار بر این برنامه بوده و ۴۲۲ dapp پر خطر اعلام شده است. ”

در همین حال ، با توجه به اینکه هنوز جنون دیفای ادامه دارد ، انتظار می رود که Q4 شاهد ادامه ی این رشد باشد. با این حال ، افزایش تعداد کلاهبرداری ها در این فضا سرعت رشد رو به جلو را کاهش می دهد.

 

منبع: bitcoin.com

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *